1. normalde 3-4 dakikadan fazla uzun sürmeyen bir eylem olan telefonla konuşmanın sevgiliyle yapılma hadisesi. yalnız bu olay sırasında konuşma süresi 1 saat hatta zaman zaman 2 saati bulabilir, üstelik sevgiliyle aynı gün içerisinde konuşulmuş olsa bile. aslında eylem ikili bir konuşma biçiminde de gelişmez, ilk 1-2 dakikadan sonra kız tarafı anlatır da anlatır, delikanlının düzenli olarak evet demesi yeterlidir.
  2. bir önceki görüşme bir uzlaşmazlık bir tartışma bir nazlanma ile sonuçlanmış ise, süresi uzadıkça uzayan en sonunda ya mır mır mır modda her iki tarafın da "ay yok sen haklısın" " ay evet özür dilerimm" "ay ben aslında oyle demek istemedimm" şekilli cümleleriyle yahut taraflardan birinin daha fazla dayanamayıp tükenen şarjıyla son bulan lastik görüşmelerdir.. kişinin aklı başına gelip sevdası gönlünden taşınınca bu uzun konuşmaları hatırlayıp da kendini salak addetmesi işten değildir bile..
  3. ldrciler için kol gibi telefon faturaları, zengin edilen turkcell demektir.
  4. asla kapatilamayan bir telefon ve gote giren bi fatura soz konusudur. (bkz: gote girmek)
  5. kadın ve erkek icin sevgiliyle konusmak eylemi ayrı ayrı ele alınmalıdır.

kadınlar icin gündelik konusmalarda bile canım, sekerim, hayatım, tatlım gibi kelimeler kullanarak diyalogu daha sıcak bir hale getirmek olagan bir davranıstır. örnegin annesine canım, babasına da askım diye hitab eden bir kızın sevgilisine minnosum demesi yadırganıcak bi durum degildir.

fakat sevgiliyle telefonda konusan erkegin bünyesinde tam bir kimyasal tepkime gerceklesir. bir saniye önce orasını burasını kasıyan, küfür eden, bagırarak konusan adamın sesi sanki gizli bir el testislerini kavramıs ve sıkıyormuscasına kısılır ve incelir. bunun sonucu olarak vücuddaki testosteron yerini gecici olarak ostrojene bırakır. annesine haa diye cevap veren arkadaslarına yaraam, kanka, bilader, hacı diye seslenen o kilolu ve belkide göbekli hemde kıllı bünye sevgilisine kusum demektedir!! erkegimiz artık savunmasız bir yavru kedi misali köseye sinmis mır mır sevgilisiyle konusmaktadır.

testislerimizi sıkan bu güc kadınlara armagan olsun.

(bkz: yazık)
  6. her ne kadar hiç bitmemesi istense de ve ne kadar kısa süreliğine olursa olsun şehirler farklılaştığında mutlaka buruk, kekremsi bir tat bırakan, uzadıkça özlenen, özledikçe uzayan konuşmalar..
  7. telefonda ne konuşulduğunu merak eden anne ile evde köşe kapmaca oynanmasına neden olabilen olay
    ben seni dinlemiyorum, iş yapıyorum havası yaratmak isteyen annenin evin her odasında yapacak bu kadar şey bulabilmesi ise ayrı bir konudur
  8. kimi zaman saatlerce sürebilen ve de arayan tarafa telefon faturasını öderken acı acı koyan eylem...

sevgiliyle telefonda konuşmak hakkında bilgi verin