• ...arada uyanip uyanip sevismek. sonra yine uyumak. sonra yine uyanip sevismek. opusup koklasirken uyuyakalmak. uyanip yataga yiyecek ve su tedarik etmek. yedikten sonra yine sokulup uyumak. sonra sevgiliye seni dusa tasisin diye yalvarmak. sevgili seni dusa gotururken yolda yine sevismek. sonra temiz temiz biraz daha uyumak. sonra hazir temiz temiz uyurken biraz daha sevismek. sevismekten olmek. olurken uyumak. misil.

butun haftasonumu bu sekilde gecirebilirim.

basit yasamak lazim belli bir yastan sonra.
  • friendfeed'de gezinirken denk geldim, itüsözlük'te yazılan, konuyla ilgili, bu iletiye. sırf favorilerime alayım diye buraya yazıyorum alıntı yaparak...

--- alıntı ---

"ya hiç kusura bakmayın ama inandırıcı değilsiniz... 'en güzel yanı sabah olunca güneş ışığında parlayan saçlarına dokunmak...' filan değil. 'gece en son gördüğünüz yüzün o olması ve uyandığınızda onun nefesiyle hayata yeniden dönmek,' filan da değil. sabah yine orda, yanınızda olacağını biliyor olmak hiç değil. çünkü abicim, siz bu değilsiniz, uydurmayın. kelimeleriniz burda notaları kıskandıracak kadar ahenkli olabilir ama aslında yolda bi çiçek görsenız, yanından odun odun geçen adamlarsınız, biliyorum. pantolonunuz kirlenir diye çimene oturmuyorsunuz, millet ne der telaşı yüzünden söyleyemediğiniz kelimelerle dolu içiniz, söylemeye söylemeye hepsini unuttunuz. herkesin duymak istediği laflara inanır oldunuz. bi şarkıyla ağladığınız yok, bir arkadaşın gözünün içine bakıp sohbet ede ede sabahlamamışsınız, aynı alışveriş merkezinde aynı bluzu kapacağım diye gözünüz dönüyor, aynı boyalar, aynı saçlar aynı ayakkabılar... siz sevgilinin kokusuyla kendinden geçecek insanlar değilsiniz. kandırmayın bizi, öyle cümleler kuramazsınız. o cümleleri bir şairden aşırmışsınızdır en fazla. o da kitaptan filan değil, dandik bi face iletisinden kalmıştır aklınızda. her şeyi siz yapıyor olamazsınız lan! hem indirim kovalıyor hem de sevgilinin nefes alış verişini izliyor olamazsınız sabaha kadar. onu, üstünde yıllanmış bi gömleği olan saçı sakalı birbirine girmiş şair ruhlu adamlar yapıyor. olmuyor işte sizde. şık durmuyor."

ya da ben bunu bir daha düşüneyim

--- alıntı ---
  • öğrenciyken, küçük yatakta; sıkışarak ama sıcak, riyasız, samimi ve mutlu; büyüyünce daha genişinde ama gittikçe birbirinden uzaklaşarak uyumaktır..
    büyüdükçe yalnız kalıyor insan galiba..
  • akşamları yatmadan önce saçlarını okşayan bir el yoksa
    gün yarım, uykun yarım, yarının yarım kalır.
    sabahların yaşlı doğar
    aydınlığın kısalır.
    **
  • güzeldir diye tahmin ediyorum.. ne utanç 38 yaşındayım ve başlığı görünce fark ettim ki sevgilimle uyumadım. uyumaktan kastım gece boyu.. gün içi buluşup için geçmesi değil.

evlenmeden önce sevgililerim oldu ancak ailemle yaşadığım, yalan söylemekten ya da yakalanmaktan kaçındığım için hiç gece kalamadım. evlendiğim adamla tanıştıktan 4 ay sonra nişan, bir yıl sonra nikah oldu. nişanla birlikte ailem daha tedirgindi, hatta eve geliş saatleri konusunda daha baskıcı. koca, sevgiliden sayılmaz.. boşandıktan sonra da sevgili müessesinden uzak kalmayı tercih ettim. ya da benim sevdiğim beni sevmedi, beni sevenden ben kaçtım. neyse formal bir "sevgili" ile uykum olmadı.

sevgililer gününde de ya sevgilim olmadı ya o sıra başka şehirlerde veya ülkelerdeydik.

evrenin bana bir oyunu mu bu?

neyse ben yine de bekliyorum.
    hissediyorum, herşey başka olacak. bir sevgili ile delidivane olmadan bitmemeli bu ömür. misal daha çimlerde dizine yatacağım. biri görür de laf eder diye yapamadım hiç. sonra sokak ortasında uzun uzun öpüşeceğiz mesela.. önemser misin bilmem ama ilk olacağın çok şey var.. bedene dokunmak kolay, ruhuma dokun.. ben uyumadan.. çok uykum var.. hep var.. sarıl sevgili..

güncelleme: sevgiliyle uyudum.. önceden nasıl bir şey olduğunu merak ediyordum, ayrılıktan sonra eksikliğini hisseder oldum. sözünü ettiğim diğer şeyleri henüz yapamadım.

özlem

bir gece,
    gecede bir uyku..
    uykunun içinde ben..
    uyuyorum,
    uykudayım,
    yanımda sen.uykumun içinde bir rüya,
    rüyamda bir gece,
    gecede ben..
    bir yere gidiyorum,
    delice..
    aklımda sen.ben seni seviyorum,
    gizlice..
    el-pençe duruyorum,
    yüzüne bakıyorum,
    söylemeden,
    tek hece.seni yitiriyorum
    çok karanlık bir anda..
    birden uyanıyorum,
    bakıyorum aydınlık;
    uyuyorsun yanımda.
    güzelce..
    özdemir asaf
  • çok karmaşık bir duygudurum bu sanırım. başta, biriyle uyuyor olma fikri, tek başına tuhaf yani. yanında biri uyuyor. sakalı filan var. böyle manyakça bi şekilde öpmek istiyorsun. hatta hiç geri de durmuyorsun. sonra kocaman sarılıyor sana. sakalları batıyor. ama hiç acıtmıyor meret. yalandan acıdı diyip şımarıyorsun. sevgiliyle uyumak çok başka be sözlük. hele de ilk kez uyuyacaksan heyecandan hemen uykuya dalamamak mesela. gerçi sonradan da kolay kolay uyunmuyor. başka türlü bir şey. benim istediğimden. ne ağaca benzer, ne de buluta. bir yandan çok da anlamlı. en sevdiğine sarılıp nefesini dinlemek. sonra sen arkanı dönünce, boynunda nefesini hissetmek. öpmeye doyamamak. onun öpmekten hiç bıkmaması. ne biliyim güzel işte lan. sen uyurken sana sarılan birinin olması. senin bunu hissedip huzur dolman. mesela insana böyle gey gey entriler girdirmesi filan. nebliym. sonra kokusu üstüne siner. senin kokun, onun yatağına siner. özler. özlersin.üçnoktalar. romantik entriler. ahah. la olm kapat la kapat. sayfayı çevir. yeniden başlasın. sen de ne istiyorsun be derya? bi siki de beğen ulan? nerde gördüklerin, nerde beklediğin? yetinmeyi bilir misin? bir tatlı yolculuk dalından inmek yere... en sevdiğime.
    (bkz: dün gece resmini öptüm de yattım)
    romantik başlayıp öküzce bitirdim. çok. günahım çok. derdim zaten çok. öperim.
  • haftaarası olmayacak, illa haftasonu. mümkünse cumartesi'yi pazar'a bağlayan gece. hafif çakırkyeyif oldun hani, beraber imroz'da biraları yuvarladın sevgilinle. sonra istiklal'de yürürken koluna girdin ama yine de rüzgar aldın ya, yine üşüdün birazcık. o yüzden daha da tatlı şimdi sevgiliyle uyumak. geç yatmamıştın, o yüzden hemen uyanıverdin pazar olmasına karşın. hatta baya erken uyandın, sabahın körü sana göre. baktın yanında uyuyan adama, şükrettin. kalp atışlarını dinledin, sarıldın ona. o gün bitmesin diye dua ederek koca tepsi kahvaltı hazırladın, bir öpücükle uyandırdın sevgilini. işte bunun hepsi "sevgiliyle uyumak".
  • nefesini dinlemek,
    sıcaklığıyla uyumak,
    kokusunu içine çekmek,
    gülümseyerek uyumak,
    uykuda elini kolunu çekiştirip kendine sarmak,
    götgöte yatmak,
    ayakları kilitleyip yatmak,
    illa bir yerleri temas ettirmek,
    sağdan sola dönerken, uyku arasında "canımm" demek/dendiğini duymak,
    gülümseyerek uyumak,
    birden sımsıkı kollarla sarılmak,
    mutlu uyumak,
    mutlu uyanmak,
    hayatı sevmek,
    yatağı sevmek,
    sağını sevmek,
    aşkla sevmek,
    her seferinde, dünyanın en güzel uykusunu uyumak,
    her seferinde dünyanın en güzel sabahına uyanmak.

inanmayan sevsin.
  • zaman icinde; once goz goze, sonra dip dibe, sonra got gote, en son git ote olarak gelisen olaydir.
  • hele bir de kördüğüm olmuşcasına sarılınmışsa, sevgiliyle yaşanabilecek atraksiyonların en masumu, saflık derecesi en bi 24 ayar olanıdır, baldır kaymaktır...
hesabın var mı? giriş yap