şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanın ruh yapısına uygun olmayan eylem.

  açıklama editi:

  sevgi, kadın ve erkek arasında bir ömür sürmesi gereken ve eşe duyulan sevgidir.
  söz konusu sevginin olmadığı birliktelik, sadece hayvani duygunun tatminine hizmet eder.
 • çekirdeksiz üzüm gibidir. yani mutlak bir çekirdekten türediği halde görünürde sahip olmamasıdır.

  sevginin neye yönelik olduğu belirtilmediği için saçma bir tamlamadır da...

  adam belki cinselliği seviyor, düzdüğü kişinin karakterine vurulmak zorunda mı?

  ayrıca içimden bir ses bu başlığın taşınacağını söylüyor. vaziyet alalım.
 • babalar kızlarınıza ilgi gösterin. sevgiliymişsiniz gibi gün içinde arayıp konuşun. evdeyken tv karşısına geçip uyuyacağınız saat gelene kadar boş boş oturmayın. iletişim kurmaya çalışın. evi sevdirin. eğlenceli aktiviteler yapın ki evde durmak daraltıcı, bunaltıcı gelmesin. canı sıkıldığında eğlenceyi dışarda aram...

  boş konuşuyoruz. insanın içinde gurur onur haysiyet olacak. içinde yoksa ne yaparsan gider orospuluğunu yapar.
 • insan yapısına uygun olmasa hayat kadınları işsiz, müşterileri mutsuz kalacaktır. insanın artık bir şekle sokulacak yapısı kalmadı.

  tabii hala var böyle insanlar. biz onlara demiseksüel diyoruz.
 • aşkın cinsel ve yoğun bir sevgi olduğu dikkate alınırsa, oldukça pragmatik bir ilişkidir. üstelik bu eylem neredeyse çoğu zaman iki tarafa da adil bir şekilde fayda sağlamaz. her ne kadar insan ilişkileri, doğası gereği apaçık görünmez ve hissedilmez bir pragmatizm barındırsa da; söz konusu durumda pragmatizm, görünmez ve art bir niyet hissedilmez olmaktan ziyade tam anlamıyla sadece kendi çıkarları uğruna karşı tarafı kullanmak gayesindedir.
 • (bkz: fuckbuddizm)
 • cinselliksiz sevgiden daha iyidir.
 • --- spoiler ---
  insanın ruh yapısına uygun olmayan eylem
  --- spoiler ---

  demiş yazarın biri?

  hayır! ben de insanım!
 • (bkz: nymphomaniac) filmi bu konuya bir miktar ışık tutar niteliktedir. benzer şekilde (bkz: bir kadının seks günlüğü) filmi izlenebilir.

  sevgi veya aşk, ne olarak isimlendirirseniz isimlendirin; iki cins arasında duygusal bir bağ kurulmadığı sürece yaşanan cinsel deneyimler ruhunuzu yıpratır, saygınızı ve aynı ölçüde sevginizi kaybetmenize sebep olur. ve bunun ismi sevişmek değil, seks olur. uzun süreli seks ise tatminsizliği doğurur. hep daha fazlasını ister, aslında farkında olmadığınız o "sevgi" boşluğunu farklı şekillerde doldurmaya çalışırsınız.

  insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüklerden biridir. bir gecelik ilişki bile yaşayacak olsanız, en azından öncesinde birbirinizi tanımış, bir çekim yakalamış olmalısınız. ve bir gecelik bile olsa, yaşadığınız ilişkinizin bir kalitesi ve seviyesi olmalıdır. evet, temelde bizler hayvanız. içdülerimiz beslenme ve üreme şeklinde hareket etmemizi sağlar ama bizi diğer hayvanlardan ayıran temel şey; bir bilincimizin olmasıdır. o yüzden seçici olmak, belirli standartlar koymakta yarar var. diğer türlüsü bir süre sonra bombok hissetmenize, insani duygularınızı kaybetmenize sebep olur. hayatım boyunca para karşılığı bir ilişki yaşamadım. 30 yaşımdayım ve "iyi ki" dediğim nadir şeylerden biri budur. burayı okuyan 20'li yaşlardaki erkeklere naçizane verebileceğim tavsiye; kendilerine bu kötülüğü yapmamalarıdır.