şükela:  tümü | bugün
  • "ben özel biri değilim , bu konuda eminim. ben sıradan yaşamı ve düşünceleri olan
    sıradan bir adamım. bana ithafen yapılmış bir anıt yok ve ismim de kısa bir süre sonra unutulacak.ama ben birini sevdim; hem de bütün ruhum ve kalbimle ve bu benim için her zaman yeterliydi." ( nicholas sparks )

benim gibi romantiklikle alakası olmayan bir insan için bile güçlü bir sevgi tanımlaması olarak görüyorum bu sözü ; çünkü sözü söyleyen kişi "sevdiği kişinin kim olduğundan bağımsız bir şekilde" kendisini bütün bir şekilde mütevazılığa gömmüş ve yalnız "sevme eylemini " yüceltmiş büyük bir fedakarlık örneğiyle.. zaten sevgiyi bu denli titiz bir şekilde yüceltmek için "mütevazılık" ve "fedakarlık" olmazsa olmazdır.
  • ihtiyaçla bağlantı kurulamayacak tanımlar içermelidir. sevgi karşılıklı bir alışverişin sonucu olmamalıdır. yalnız kalmanın, kendini tanımlamanın bir biçimi olarak sunulmamalıdır. bir şeylere rağmen veya bir şeyler yüzünden sevgi duyulduğu söylenmemelidir.

sadece seversin.

benim için sevgi böyle. buna uyan bir tek sevgi yaşadım. bunu da ancak neredeyse kaybetmeye yaklaştığımda anladım. annemin kalp krizi sonrası bir ay yoğun bakımda kaldığında bunu farkettim. şu hayatta beni gerçekten tek seven annemdi. onu kaybetme ihtimalini ilk defa farkettiğimde onun beni hep sevdiğini, hiç yargılamadığını, 30 küsür yıllık hayatım boyunca inişlerime ve çıkışlarıma karşılık onun bana olan bakışının, saçımı okşamasının hiç değişmediğini farkettim. o bir ay boyunca onu kaybetme ihtimali benim şu hayatta varoluşumu sorgulattı. ona bir şey olsaydı ben yokolacaktım. öyle hissediyordum. neyse ki, kurtuldu.
    ben onun için hep dünyadaki en güzel şeyleri hakeden en iyi insanım.