*

şükela:  tümü | bugün
 • kadıoğlu zeybeği'nin fethiye çeşitlemesini harika şekilde icra eden sanatçı.
 • (bkz: sevilay gök akyıldız)

  akdeniz üniversitesi devlet konservatuarı öğretim üyesi. çok iyi bir bağlama icracısı ve türk halk müziği yorumcusu, bir o kadar da mütevazi bir insan. türkü kayıtlarını sosyal medya hesaplarından yayınlıyor, çok da iyi yapıyor.

  insta
 • şimdiye kadar dinlediğim en iyi uzun sap bağlama çalan kadın. sağ eli, özellikle taramaları ile zeybeklerde öne çıkıyor, yöresel tavırları çok iyi yansıtıyor. çok iyi enstrümanist, vokali de başarılı. akademik tarafı hakkında yorum yapamayacağım çünkü tezlerine göz atmak imkanım olmadı. saygılarımızı gönderelim kendisine buradan.
 • (bkz: buralar hep entry dolacak)
  mükemmel icracı mütevazi insan. taramaları çok temiz. sesi berrak, dinlerken yorulmuyorsunuz. günlerce bıkmadan usanmadan dinleyebilirim.
 • sosyal medyada keşfettiğim, tertemiz saz çalan başarılı icracı.
  severek takip ediyoruz.
 • akdeniz üniversitesi antalya devlet konservatuvarı'nda görev yapan dr. öğr. üyesi sanatçı. kendisini değerlendirmek haddimize değil. icrası, sesi, tavrı çok güzel. sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla ve birkaç konuda yardımını istemiş olmamdan dolayı; mütevazı, bilgili ve iyi niyetli bir insan olduğunu düşündüğüm hanımefendi. kendi tanımıyla, metehan'ın annesi.

  ileride kendisini zeybeklerin anası diye de anabiliriz herhalde.

  youtube hesabının açıklama kısmında şöyle yazmakta: dr. sevilay gök akyıldız'ın kanalı; yörede yaşanan müzik olaylarının bir tanığı, aktarıcısı, yaşayan kültürün aynası. burada anadolu'nun muhteşem türkülerini, tarihimizin en seçme şarkılarını bulabilirsiniz.

  çakal çökerten zeybeği icrası için buyurun efenim.

  kendisinin akademik bilgileri için şuraya

  instagram hesabı için buraya

  youtube hesabı için bu linke bakabilirsiniz.

  yolunuz açık olsun hocam. yukarıdaki arkadaşa katlıyorum, buralar hep entry dolacak.
 • uzun yıllardır türkü dinleyicisiyim. biraz bağlama da çalarım. bugün kendisinden art arda bozdoğan zeybeği'ni ve sabahınan esen seher yeli mi'yi dinledim. hem tezenesi hem parmakları çok sağlam. müthiş bir icracı. çekimleri de öyle sağdan soldan yapmamış, direkt cepheden. sadece sapa veya tezeneye odaklanma yok. geniş açıyla almış. bu türküleri çalıp söylemek isteyenler için ders niteliğinde gerçekten. böylesine özenli davrandığı için kendisine teşekkürü borç bilirim. çalışmaları türküler açısından, halk kültürü açısından kaynaklık edecektir. ellerine ve yüreğine sağlık.

  bozdoğan zeybeği

  sabahınan esen seher yeli mi

  bu da bonus olsun

  bir ay doğdu karşıdan (dalal)