şükela:  tümü | bugün
  • sevilay yükselir'in yeni versiyonu.
  • sevilay yükselir'in yeni adı.
    bugün 15 bin öyplinin hayatını karartan khk'nın ardından yazdığı yazıda yök başkanına "adamcağız" diyerek, onun mağdur olduğu imasında bulunmuştur.

http://m.haberturk.com/…iliyorsunuz-konusmadigimizi

bu süre zarfında işten atılma nedeniyle:
    -çocuk düşüren,
    -depresyon tedavisine başlayan,
    -sağlık sorunları yaşayan,
    -borçlarını ödeyemeyen...
    kısacası hayatı kararan insanları da "mağduriyet kaçınılmaz" açıklamasıyla geri püskürtmüştür.
    yazıyı okuyunca yök başkanına üzüldüm.
    sanki o "adamcağız" alamayacak gelecek ay maaşını.
    sanki o "adamcağız" eğitimini yarıda bırakarak kilometrelerce öteye 1 gün içinde gitmek zorunda bırakıldı.

yazıda devletin hatalı bir uygulaması sebebiyle 15 bin insanın mağdur olmasının normal olduğunun altı çizilmiştir.

tam 13 yıldır gazetecilik okuyorum. (4 yıl lisans, 3 yıl yüksek lisans ve 6 yıl doktora)
    bana okutulan hiçbir kitapta bu kadın gibi yazanların "gazeteci" olduğu öğretilmedi.
    eskaza kendini öyle sanıyorsa, aldığım eğitim ve 15 bin öypli adına düzeltmekten onur duyarım.
  • bugün yazisi 674 sayılı khknin 49. maddesinin amacının ohalin kapsamı dışında olduğunu anlamamiza vesile olmuştur.
  • oha bu kader aleni yalayanı da görmemiştim. gazetecilik mesleği böyle zulüm görmedi.
  • tek parti rejimini atarürk'ün adını ağzına alarak övgülerle -mişli, -muşlu anlatarak malum zatı aklamaya çalışan maaşının hakkını veren iritasyon kaynağı.

kendisi gibilerle cennet bahçelerini paylaşmaktansa, kendisi olmadan misk-i amber gibi kokacak foseptik çukurları yeğdir.
  • ruhunu seytana satmis gasteci. ‘kılıçdaroğlu, alevi kökenli olduğu için cumhurbaşkanlığı yarışını kaybeder!’ diye buyurmus. hersey gecer sevilay, keske simit satip onurlu yasasaydim diyecek kadar omrun olur.
  • kendisi alevi kökenlidir.
  • soyadı yükselir olduğu zamanlar da koyu chp'li geçinirdi, sarıgül'ü poh pohlardı. sonra savcı sayan moduna geçti. a haber'de gördük bir süre. şimdi görüşü nedir bilinmez.

tanım: geçmişi güven vermeyen gazeteci.
  • solcu görünümlü sağcı. savcı sayan'ın bir tık daha düzeylisi.
  • takip ettiğim, okuduğum birisi değil. ama nagiş'e cevabı takdire şayandır.