şükela:  tümü | bugün
  • şimdi mevzu ne diyenler için açıklıyorum. bu ablamız bundan bir kaç gün önce kedisi balkondan çatıya kaçıyor. ve şu videoyu twitterda paylaşıyor. paylaştığı bu videodan sonra yeni çağ gazetesi bir haber yapıyor ve taksim meydanı’na çok yakın mesafede bulunan ‘taksim 360’ projesindeki evde yaşadığını. evin internetteki değerinin 1 milyon 650 bin dolar (yaklaşık 13 milyon 711 lira) yani eski parayla 13 trilyon 711 milyon lira olduğunu iddia ediyor. daha sonra 14 haziran da fatih altaylı köşe yazısında bir yazı ele alıyor bu yazıda sezgin baran korkmaz'ın kendisini aradığını veyis ateş'in kendisinden para istediğini bunuda çok sevdiği bir gazeteci ablasına dinlettiğini söylüyor. bu ses kaydını dinleyen ablamızı umarım tahmin etmişsinizdir.
  • sezgin baran korkmaz ile veyis ateş arasındaki konuşmaları dinlemesine rağmen bunları kamuoyuna açıklamayan insan. ne zaman ki fatih altaylı bu durumu aktardı ve bu kayıtların başka bir gazeteci ablaya da dinletildiğini yazdı o zaman ortaya çıktı. kendisi de zan altındadır artık.
  • kalemiyle çok iyi para kazanmasa paris'te çocuğunu okutamazdı herhalde. nerden nereye bu arada. emin çölaşanlardan, uğur mumculardan gelinen köşe yazarı isimlerine bak. çoğunun öyle bir yaşantısı var ki gören de fabrika işletiyor bunlar sanacak.
  • bunlar gazeteci falan değil, ayakçı ve tetikçi medya mafyası..
  • ilahiyat mezunu veyis ile birlikte liyakat dönemi gazeteciliğinin temsilcilerinden.

lube ayar şu tweetleri atmış sevilay hanım hakkında:

- siz hiç çalıştığı gazetenin yayın yönetmeninden, "sabahtan akşama kadar adamlarla enseye tokat g*te parmak.. bu para bana yetmiyor!" diyerek zam isteyen gazeteci gördünüz mü? ben gördüm! aklımın başımdan çıktığı nadir anlardandır..

- uzun zaman önceydi; yalvar yakar patronuna aldırdığı evi için yanımızda telefon açtığı iş adamlarından mobilya, halı vs istiyordu. görmeyeli işi büyütmüş, firari iş adamlarına ablalık yapmaya başlamış! ne demişti sezen aksu, “namuslu görünmek kimlere kalmış!”
  • adını ilk defa duyduğum lüks içinde yaşayan gazeteci.

alemin akıllısı sevilay hanımmış ki ev almış satmış üstüne kredi çekmiş daha lüks bir ev almış derken sonunda ulus' ta villası olmuş. öyle bir anlatıyor ki bu kredilerin hiç faizi yok. 300 bin çekmeye kalksan 10 yıllık ödeme planı çıkıyor sen kime anlatıyorsun kredi çektim de villa aldım diye.

nagehan alçı da kredi çekip villa alanlardan da hadi onlar yandaşlığın üstüne karı-koca sürekli tv programlarında geziyor sen bir köşe yazarlığıyla mı aldın bütün mallar?

biz konya ovasından bir tane ev alamıyoruz, millet al sat kredi çek derken villa sahibi oluyor.
  • sevilay yükselir'in yeni adı.
    bugün 15 bin öyplinin hayatını karartan khk'nın ardından yazdığı yazıda yök başkanına "adamcağız" diyerek, onun mağdur olduğu imasında bulunmuştur.

http://m.haberturk.com/…iliyorsunuz-konusmadigimizi

bu süre zarfında işten atılma nedeniyle:
    -çocuk düşüren,
    -depresyon tedavisine başlayan,
    -sağlık sorunları yaşayan,
    -borçlarını ödeyemeyen...
    kısacası hayatı kararan insanları da "mağduriyet kaçınılmaz" açıklamasıyla geri püskürtmüştür.
    yazıyı okuyunca yök başkanına üzüldüm.
    sanki o "adamcağız" alamayacak gelecek ay maaşını.
    sanki o "adamcağız" eğitimini yarıda bırakarak kilometrelerce öteye 1 gün içinde gitmek zorunda bırakıldı.

yazıda devletin hatalı bir uygulaması sebebiyle 15 bin insanın mağdur olmasının normal olduğunun altı çizilmiştir.

tam 13 yıldır gazetecilik okuyorum. (4 yıl lisans, 3 yıl yüksek lisans ve 6 yıl doktora)
    bana okutulan hiçbir kitapta bu kadın gibi yazanların "gazeteci" olduğu öğretilmedi.
    eskaza kendini öyle sanıyorsa, aldığım eğitim ve 15 bin öypli adına düzeltmekten onur duyarım.
  • veyis ateş hakkındaki iddiaları önceden bilen fakat ifşa olana kadar sesini çıkartmamış uyanık gazeteci.

sezgin baran korkmaz veyis ateş ile ilgili olan ses kayıtlarını kendisine çok önce dinletmiş ve durumu anlatmış ama sevilay hanım bu zamana kadar sessiz kalmış.
  • kendisi abdulkadir gibi dincilerin attıkları artıklardan beslenen bir alevidir. ama işte hep bir sığıntı gibi dururlar onların arasında. arada onlar gibi alengirli işler çevirmeye çalışırlar ama göründüğü gibi ellerine yüzlerine bulaştırırlar. yıkılmakta olan her iktidar gibi ilk bu sığıntılar eziliyor.
  • düşkün 2 numaradır.

o kadar cukka işleri yap sonra yarın yazımda anlatacağım de hadi lan oradan, “lan bırakkk” ortaya çıkmasaydı paracıklarım yapacaktın…

kim bilir daha başka ne haltlar karıştırdın düşkün 2.