1. ülkelerin gelişmişlik oranları hakkında engin bir dehâya sahibi bir kadın.
    fatih altaylı'nın gözleri önünde rezil ve cahil duruma düştüğü an, habertürk'ten şut yemesi an meselesidir.

kaynak: http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=295624
  2. habertürk'teki "olaylar ve gerçekler" adlı programda fatih altaylı için sunuculuk yapanmış, bugün öyle gördüm ben.
    altaylı konuşsun diye zemin hazırlamak tamam da, bir konuyu açarken sanki altaylı kesin olumsuz eleştirecekmiş gibi cümleler kurarsan ve altaylı da konuya olumlu yaklaşırsa komik oluyor.

konu: hasan doğan'ın futbol federasyonu başkanlığı için adayı olması.
    zemin hazırlama: siyaset-futbol içiçe..başbakanın kankası, ramsey filan, kanal 24-star gazetesi ile medya gücü var..diğer aday da seçilemeyeceğini anlayınca çekildi tabii..
    altaylı: şaşıracaksın ama hasan doğan'ı destekliyorum.
    hazırladığı zeminin altında kalış: şey ben zaten eleştirmiyordum ki..
    ..
  3. edvard sevardnadze'nin arkasında amerika olduğunu düşünen, rusya'nın rusya gurcistan savasi ile ayağınızı denk alın mesajını vermek istediği ülkeler arasında ermenistan'ın da olduğunu sanan "gazeteci". kendisinden kafkasya uzmanı olmasını beklemiyoruz ama en azından yaptığı programdan önce işleyeceği, soru soracağı konularla ilgili biraz okusa, biraz araştırma yapsa hiç fena olmaz hani.
  4. olaylar ve gerçekler adlı programda fatih altaylı'yı gazlama görevini yerine getiriyor.

- ama fatih bey ülkede zaten yolsuzluk almış başını gitmiş, deniz feneri sayesinde millet cebini dolduruyor, berbatov olmuş 37 milyon euro..?
    - yau sevilay bunları almanlar mı yapıyor, fransızlar mı, japonlar mı?
    - tamam biz yapıyoruz da fatih bey bunun önüne geçmenin bir yolu yok mu ama ya? istirham ediyorum.
    - sevilay açtırma kutuyu, söyletme kötüyü.
    - ama fatih bey siz de bugün çok sakinsiniz. telefonlar geliyor "fatih bey neden böyle sakin" diye. tatilde pek bir mazlumlaşmışsınız.
    - bundan sonra bağırıp çağırmicam sevilay. hem bana hem seyirciye zarar...
    - yok yok ben sizi tekrar sinirlendiricem merak etmeyin. hemen kürşat tüzmen konusuna girelim...

sevilay yükselir hakkında bilgi verin