şükela:  tümü | bugün
  • bir donukluk, sogukluk vardir fakat isim konulmak istenmez

iste bir kavga aninda o an gelir, o uzun zamandir sevmedigini soyler
    bunca zaman kendini kandirmanin agirligi, gozkapaklarina coker

eski sevgili, kapidan cikip ozgurlugune dogru yol almaya baslar
    sevildigini sanan asik, yalanlardan ordugu hapishanede tek basina kalir

olaylar gelismez cunku
    zaman sevgi kadar bir sanridir artik.
  • - sanırım sevildiği felan sanıyorum ben..
    - ...
    - dedim ki sevildiğimi sanıyorum.
    - ...
    - ya sen beni seviyor musun sevmiyor musun?
    - ....
    - ya ben seni çok seviyorum.
    - canım ya bana bir su getirsene!
  • (bkz: yalan olmak)
  • kedilerde sıkça yaşanan bir sendrom. çık lan dışarı! diye bağırmakta olduğunuz kedinizi, pırrrrrr pırrrr sesleri arasında ayağınıza sıvanırken görebilirsiniz.
  • aldanmaktır.
    isteyerek -göz göre göre- ya da tesadüfen -farkına varmadan, boş bulunarak- , aldatılmaktır.
    etken ve edilgen fiillerin, cümle yapısını değiştirmediği bir durumdur*.

sık tekrarlanan haller sonucunda, kendine ve herkese olan güven sarsılır. sanmak olumlu ve olumsuz durumlardan emin olamamaktır. şüphe yapar. fazlası psikiyatride incelenir.
  • of of of bu öyle birşeydir ki sanrıların karşındaki tarafından kullanılma amaçlı tepkiler bulduysa karşındaki seni kullanmaktan sıkıldığında dank diye kafana gözüne içine oturur herşey. olduğun yerde yığılırsın, kimse kaldıramaz seni, anca kendinledir artık derdin. ben ne salakmışımlarla başlarsın o çok kötü insanmışlarla bitirirsin. öyle sandığın ama öyle olmadığı tüm anlar birer birer gözünün önüne gelir, ölmek üzereyken hayatının film şeridi gibi gözünün önünden geçmesi misali. ama öyle böyle bişey değildir yani ölecek de değilsindir, bu bilinçlilik hali ve acısıyla yaşayacaksındır işte,aptallığını da sırtlayıp. acıttıkça acıtır,altında kaldıkça fenalaşırsın, sabahlara kadar uyuyamaz, içtikçe içer, ağladıkça ağlarsın falan... sonra ben napıyorum den hayatına dönersin ama o içinde hiç de öyle kaybolmayacak yerlere saklanmış bir sanrıdır artık, arada bir çıkarır çıkarır bakarsın, sonra yerine itmeye çalışırsın.
    *