şükela:  tümü | bugün
680 entry daha
  • show me the money
    ya da
    black sheep wall

hepsini 20 yıl sonra anında ve hala ezbere hatırlamak garip bir duygu.

edit: çok mesaj geldi, "ne güzel günlerdi be off off" tarzında, bazı şeyler eklemek istiyorum:

di mi, çok büyük bir haz, keyif alırdık diablo 1-2, warcraft 1-2 falan. nesil farkı desem ikna olamıyorum, yeni nesil mevcut güncel oyunlar ile ya da herhangi başka bir şey ile bizim o yaşlarda aldığımız keyfi yaşayabiliyor mu, o kadar yükselebiliyorlar mı? hiç sanmıyorum. tüyler diken diken dibine kadar tüm hücrelerimizle teslimiyet halinde içine girerdik, özlüyorum o günleri.

şimdi bazen gaza gelip yüklüyorum klasik starcraft'ı, yok olmuyor, giremiyorum o havaya bir türlü.

mesela simcity 2000 vardı, ms-dos'un o kara ekranından nasıl bir güzelliğe geçerdim, o ne keyifti aman allahım.

ama tavsiye edebileceğim, uzun yıllar sonra bana gerçekten büyük keyif veren bir oyun keşfettim: factorio

diyeceğim o ki, kendimi ve benim gibileri özel hissediyorum, böylesi yaşanmadı ve yaşanmayacak, dünya üzerinde analogdan digitale geçişi bizzat yaşayan tek nesil olmanın hazzını yaşadık ve bu eşsizdi. 90'ları güzel ve özel yapan eskinin ve yeninin en saf hallerinin bir araya geldiği tek dönem olmasıydı.

"so say we all" (bsg)
  • top sakal
    gözlük
    levye
  • russian, votka, suka
  • spike, nova, town.

aga be içim cız etti yazarken.
  • sis atma oc
  • starcraft: brood war
    black sheep wall
    show me the money
  • le le le