şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kişinin, hayaletlerin peşinden onları yemek için koşan power pill yemiş bir pac-man edasıyla sürekli yemek istediği varlık.

    evet pac-man'in bir hayat simülesi olduğu tezim böylece de kanıtlanıyor.
    pac-man oynayın oynattırın... o dünyanın en iyi oyunu.

    not: diablo bir oyun değildir.
  • hemen her şeye bir tanım, tarif bulan insanevladı bence asla tam bir tarif ya da tanım, artık ne derseniz, bulamayacağı varlıktır. birçok biyolojik olay sevilen kadına dair en ufak bir izlenimde, hatırlayışta, unutuşta kısaca aklının en ücra noktasına uğrayabilen tek varlığın oraya uğramasıyla bir arada gelişir. kalp hızının artması, solunumun sıklaşması, ısı üretiminin artması, bir nevi vücut kendini ya hep ya hiç moduna alır. ilginçtir ki bu moda bir bengal kaplanıyla burun burna kaldığımızda da alıyor. kaç ve kurtul ya da bekle ve öl. sevilen kadın, bengal kaplanıyla aynı etkiyi yaratıyor gibi bir anlam çıkarmak mümkün mü buradan? elbette, isteyen şapkadan tavşan bile çıkarıyor. sevilen kadında da biraz böyle bir mantık var herhalde o da şudur, sevilen kadından kaçarsan derin yaralar açılır kurtulursun yine de, beklersen ölürsün onunla ya da onunlaymışcasına.
  • "sevdikleri kadını göz hapsinde tutmak için geçmişte uykularından feragat eden kıskançlar, onun arzularının, zamanın, muazzam ve esrarengiz dünyanın kendilerini aştığını anlayınca, önce sevgililerinin kendi başına sokağa, sonra yoculuğa çıkmasına izin verirler, sonra da ayrılırlar. kıskançlık böylece besin yetersizliğinden* sona erer; zaten bu kadar sürmesinin sebebi de durmadan besin talep etmiş olmasıdır." marcel proust - la prisonniere