• burada girilen entryleri görünce, syrah-kalecik karası kupajını favori şarabım olduğu için kendimi amele gibi hissettim!

tanım: syrah-kalecik karası kupajı yağlı inek peyniri ve güzel bir hatunla efsane giden şarap markası!
  • tadı çok keskin ya da yoğun olmayan bir tık ekşimsi, uygun fiyatlı şarap.

tavuğun yanına yakıştırmıştım fakat şişeyi açtığınız gibi içmek yerine biraz dinlendirmenizi öneriririm.
  • beyazından uzak durulması gerektiğini düşündüğüm şarap
  • içimi kolay syrah & kalecik karası kırmızı sek şarap. 1942 yılına aldanıp aldım. iyi ki de aldanmışım. keşke alkol oranı biraz daha fazla olsaydı (%13).
  • yıllar önce içerdim, geçen gün metro da tekrar karşılaştık bu seri ile... açıkcası özlemişim, suvla merlot içmekten dilimiz damağımız kurumuş :d ama metro dışında pek göremedim bu keratayı f/p oranı iyi bir şarap, lakin (bkz: karaf) ve 1 saat havalandırmak şart..
  • yoklukta bile gitmeyen şarap. ekşi üzüm suyu gibi plastik mantarlı bir şey. ıl 2020 olmuş mecbur 35 tl ve üzeri şaraplara gidicez artık. 35 tl altı malesef çok kötü. kendisi 32 tl bu arada
  • rose kalecik karasını beklentisiz almıştım. gayet iyiydi içimi. fiyat performans başarılı.
  • carrefour’dan 50tl’ye denemek için aldım,pişman değilim.pişman olsam ne alabilecektim ki zaten.
  • öküzgözü fanı olarak beğendiğim şarap. aroma biraz düşük ama yine de güzel sayilir fiyatına göre. elazığ bölgesinin şarapları hoşuma gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap