şükela:  tümü | bugün
 • vücutta kalpte bazı yaralar açılır ki, kurcaladığınız, baktığınız veya başkaları baktığı zamanlar hoşlanırsınız...

  örneğin bir savaş geçirmiş bi insan, suratındaki kılıç yarasından (bu savaş çok eski devirlerde yaşanmış yaq) haz duyar. her aynaya bakışta.

  kurtuluş savaşı gazileri öyle değil mi? orada burada bıraktıkları uzuvlarından övündüler. sevdiler o yaraları... izlerini...

  ne bilim bebekken geçirmiş olduğunuz bi kazadan ötürü vücudunuzda oluşan bi yara izinden hoşlanmadınız mı siz....?

  sağ kol dirsekte bi yanık izim var. her gören çiçek aşısını ne kadar aşağıya yapmışlar diyor. seviyorum yaw:) çiçek aşısı değil o, soba borusu izi...
 • hakkinda "vietnamda olmushtu bu" gibisinden gereksiz espriler yapilan zamaninda de$me, oyma, sigara basma, ütü basma, aa bak sustalıyı parmaklarıma degdirmeden nasi da geciriyorum derken edinme yoluyla vucutta kalan izlerin sevilmesi durumu
  (bkz: anlatim bozuklugu)
  (bkz: anlayana askolsun)
 • paraşütle atlarken paraşütümün açılmaması sonucu hamle yapmam ve arkadaşım david o selznick'in paraşütüne tutunmam sırasında sol kolumun sol alt tarafınının biraz sağ yanında açılan 10 cm'lik yara izi.

  kulağıma tornavida sokar çevirirken kulak zarımda oluşan, belli bir açıdan bakılınca nightmare before christmas'daki pumpking king'e benzeyen yırtık.

  safarideyken filin sırtından düşünce vahşi bir sansar'ın hain bir pençe izi yüzünden oluşan sırtımdaki mısır hayat anahtarı şeklindeki derin göçük.

  dördüncü çocuğumu doğururken sezaryen yaptırınca karnımda boydan boya oluşan, güneşte yanınca bir smiley'e benzeyen canımın içi yara izim.

  harlem sokaklarında gecenin üçünde nigga cigga kankalarımda takılırken east side motherfucker'ların saldırısına uğradığımızda alnıma rast gelen kurşunun bıraktığı dört santim derinliğindeki delik, doktorlar çok tehlikeli bir ameliyat olur diye çıkartmadıkları için hala kafamda olan kurşun yağmurlu havalarda sızlamakta, yara izlermi topyekün ne denli çok sevdiğimi bir kere daha hatırlatmakta...

  (bkz: haydi benlerimizin x y koordinatlarını verelim)
 • - bu yara, yaklasiik 1976da kizildenizde bi kopekbaligi tarafindan acildi.. yaa..
  - vay be...

  ablamin matematik hocasi (eve gelen) sik sik bize gosterirdi yarasini..
 • sağ kaşımdaki dikiş izi,sağ gözümün sağ üst köşesindeki yarık,sağ gözümün sağ altındaki yarık
  sürekli sağ göze çalışmışım ama başaramamışım çıkarmayı.
 • (bkz: fight club)
 • alnımın sol üst tarafındaki 3 dikişlik yara: 1,5 yaşındayken mobilyaya çarptım.
  sağ kaşımın altında 2 dikişlik yara: 5 yaşında evde koşarken kuzenimin çelmesi ile sehpaya kafa attım.
  sol kaşımda sağdaki ile aynı yerde 3 dikişlik yara: 3 yaşında merdivenden düştüm.
  sol gözkapağımın gözle birleştiği yerde 5 dikişlik yara: 24 yaşında yumruk yedim.
  çenemde 4 dikişlik yara: 6 yaşında koşarken yerdeki camın üstüne çenemle girdim.
  çenemde her bir çiziği 1 santim uzunluğunda olan z harfi (dikiş yok sarhoştum): 23 yaşında kafam nal gibiyken bisikletin ön tekerleğini kaldırıma vurdum ve doğal olarak çenemide betona.
  sol elimin yüzük parmağının iç tarafında 2 ve 3. boğumlarda 4 dikişlik yara: 15 yaşımda çöp bidonunun içindeki çıkıntıya elimi taktım.
  sol elimin yüzük parmağının dış tarafında 1 santimlik bıçak yarası: 24 yaşında bıçakla kesildim.
  sol elimin ayasında 2,5 santimlik bıçak yarası: 24 yaşımda bıçakla kesildim.
  sağ elimin ayasında 2 santimlik yara: 14 yaşımda herifin tekinden kaçarken sac kesti.
  sağ elimin baş parmağında 1,5 santimlik bıçak yarası: 16 yaşımda kardeşim bıçakla kesti.
  sol bacağımın üst baldırında 2 dikişlik ustura yarası: 17 yaşında herifin teki ustura ile kesti.
  bütün bu yaraların hepsini çok sevmeme rağmen gördüğüm en güzel ve ilginç yara kız arkadaşımın yarası. bebekken iki bacağının arasına balta düşmüş. yarası hala her ay birkaç gün kanamaya devam ediyor.
 • bisiklet kullanmayı öğrenme aşamasında kalıcı bir iz mevcut olur vücutta. olsun öğrenilmiştir ya hadise. her izi görüşte kullanılmakta olan bisiklet hatırlanır.. merhaleler göz önüne gelir. göz pınarlarına bişey olmaz:) ne güzel izdir yaw o?
 • ozellikle gobekteki apandist ameliyati izleri pek bi begenilir, etrafina dovme yaptiranlar pek coktur; ayrica kasin bitimine dogru, gozle kas arasinda kalan yara izleri de pek karizmatik bulunmaktadir..
 • (bkz: scarification)