şükela:  tümü | bugün
240 entry daha
 • guzel seydir.

  bu noktada yetersiz oldugun noktalari belirleyip daha iyi versiyonuna ulasmak icin verecegin savasi baslatabilirsin.
 • sözlük yazarlarının birbirine bolca tüyo verdiği başlıklara bakılırsa, bunu anlamanın en iyi yolu, nedeni anlaşılmayan, anlatılmayan, kapatılamayan uzaklıklar hissetmekle başlıyor, yok sayıldığın hissettiriliyor sonra, senin ince olduğu bilinen noktalarına kalın fırça darbeleri vuruluyor ardından, duyarsızlıklar iletişimin en belirgin rengi oluyor... ve elbette haklı olduğunu ikiniz de bilseniz de, mağdur durumuna geçiyor "sevdiğiniz", bir süre de böyle kanatılıyorsunuz...

  hala anlamamış iseniz, bir başkasının bir yerlerinizde renklenmeye başladığı hissettiriliyor ve anlamış oluyorsunuz...

  yanlış anlaşılmak istemem, elbette aşkın, ölüm bizi ayırıncaya dek, safdilliğinde değilim, elbette bitebilir aşk da, ancak samimiyet, değerler bütünü bitmesin, dürüstlük en belirgin yaklaşımı olsun sevgisi bitenin, olsun, kaçmasın...
 • aslında sevilmediğini kabullendiğin ana tekabül eder. çoğu insan özellikle de kadın cinsi ilk andan itibaren farkındadır sadece görmemezlikten geliyordur. çünkü bazen karşındakini o kadar seversin ki, küçücük o ihtimale tutunursun. sonra bir gün belki de her gün olan şeylerden biri olduğunda sessizce durumu kabullenirsin. ve artık canın yanmaz.
 • bombok bir andir. daha bokumsu hissedilen anlar da vardir. dolayisiyla buyutulecek bir bok degildir. (doktor tavsiyei parol alin sip diye keser.)
 • daha kötüsüyse sevilmediğini anladığın halde anlamamazlıktan gelmek, kabullenmemek.

  "yok ya, öyle değildir. düzelir. ben yanlış anlıyorumdur."

  hayır, yanlış anlamıyorsun. sadece onsuzluğu kabul etmek istemiyorsun. sen onu hâlâ köpek gibi severken, onun seni sevmediği gerçeğini görmek istemiyorsun. yapma. düzelir diye bekleme. yine eskisi gibi oluruz diye bekleme. sen sevilmediğini anladığın an'dan sonra bir daha asla eskisi gibi olmayacak.
 • "geldi yine tipini...
 • her zaman öyle kolay değildir. bazılarınınki kilometrelerce öteden anlasılır, yüreğini ısıtır; bazıları yanıbasında buz kestirir. sorsan ikisi de sever. sormasan kendi söyler. ama ademoğlu, havvakızı sizin neye inanmanızdan besleniyorsa ona inandırır sizi. iş bu entry sahibi dahil... o sebeple çok da "seyapmayın" siz. kimseyi gitmeyecekmiş gibi sahiplenmeyin. kimseye fazladan anlam yüklemeyin. taktikler silsilesinin ortasına düşüp maymun da olmayın. özetle felsefe şu : ben yoksam sen de olma. ama senin orada olduğun kadar ben buradayım. ne eksik, ne fazla.
 • son zamanlarda iliklerime kadar hissettiğim durumdur. işin daha da kötüsü senin o insana alışmış olman.
 • dingin bir burukluk bırakır insanın içinde. eğer kendine karşı dürüst bir insan ise bunu anladığı için değil, anlamakta geç kaldığı için üzülür.

  sevilmediğini kabul etmek büyük devrimdir.
 • umurumda olmayan hede.

  kimsenin sevgisine ya da ilgisine muhtaç değilim.

  kendi değerimi, başkalarına ve onların bana verdiği sevgiye göre belirlemiyorum çünkü.

  ben kendimi seviyorum, gerisi de beni ilgilendirmez.
66 entry daha