şükela:  tümü | bugün
  • 2007 tarihli entry'me bakıp 5 senede bir periyodik olarak yaptığımı farkettiğim olay. çünkü çok net hatırlıyorum 2002 de de yapmıştım ben.
    allahım nolur 4.sü olmasın diye de yalvarabileceğim olay aynı zamanda
  • anlaması kolay ama kabul edilmesi zor eylemdir.
  • sizin bilmeniz fakat karşı tarafın kendi kendisini kandırabilecek derecede içinde bulunması durumunda daha rahatsız eden eylemdir.
  • anlayıp da devam etmek. (bkz: mazoşizm)
  • acayip rahatlatır
  • her koşulda geç kalınmış farkındalıktır
  • ilk önce anlayıp,üzülüp,daha sonra da acaba ben mi yanlış anladım deyip çıkmazlara girilir.o yüzden kadınlara anlamak yetmez,bitirmek için 1. ağızdan duymak gerekir
  • demiş ya cemal süreya

biliyorum sana giden yollar kapalı
    ustelik sen de hic bir zaman sevmedin beni

sonra devam etmiş hani

...
    ben artik adam olmam bu derde duseli

sonra bir bakarsın aslında,

...
    tek yanli ask kisiyi nasil aptallastiriyor
    nasil unutmusum senin bir baskasini sevdigini

sana da ancak bir köpek gibi ordan oraya koşmak kalır.zordur efendim.
  • insana kendini soguk ve yagmurlu bir havada aksam vakti sokaga terkedilmis bol tuylu bir yavru kopek gibi hissettiren bir duygu. sokaktaki son bir kac kisi de kosar adim evlerine gitmektedir. binalarin bahce duvarlarina surtune surtune yurursun los sokaklarda. yagmur herkesten cok sana yagar sanki, bitkilerden daha cok. soyle bir tente alti bulsam da siginsam dersin, sizin sevilmeyen kisi oldugunuzu anlayan bir kac denyo uzaktan kapatir tente altlarını hizla evine girer. gunes dogana kadar rahat yuzu yoktur size. öyle uzun ve öyle yavaştır ki gece. götünüz donar sabaha kadar. cok pis bir duygu lan. o nedenle birakin oluum bu ayaklari. sizi sevmeyeni siz hic sevmeyin. nokta.