• bi kere bu hisse kapıldın mı kurtulması çok zor.
  • sanırım bir süredir yaşadığım durum ailem dışında sevenim olduğunu sanmıyorum ,insan aile dışındada sevilmek istiyor, ilişkilerimde hep ben sevdiğimi fark ettiğimde 30 yaşındaydım ve aradan 2 yıl geçmesine rağmen değişiklik yok nedense kimi sevsem asla sevilmedim ,kaçan kovalanır durumundan nefret ederim insan sevdiğini söylemeli doya doya yaşamalı .
  • görüyorum ve hiç sevilmeyecek kişi olarak arttırıyorum

üzgünüm çok üzgünüm ama gerçeklerle yaşamayı öğrenmek gerekiyor

yaşım 22 hadi sonuna geldik artık 23 olsun. liseyi yeni bitirdiğim dönemde bir kızı çok sevdim ama nasıl aman aman. eriyorum bitiyorum onun için o da bunun farkında ve beni bütün işlerinde kullanıyor. saf değilim kullanıldığımın farkındayım ama durumdan şikayetçi değilim o kadar bağlanmışımki sadece konuşabilmek yanında olabilmek vesaire şeyler için koşulsuz şartsız her şeyi yapabilirim ve yaptım. bu durum 1 sene kadar devam etti en sonunda dedimki artık ciddi şekilde hislerimi söylemeliyim tepki olarak arkadaş kalmak istediğini söyledi bir süre sonrada tüm bağları kopartarak beni hayatından çıkardı

dedim ki ulan insan bi kere aşık olabilir galiba ben de onu harcadım. uzun süre etkisinden çıkamadım bu durumu depresif şekilde devam ettim hayatıma

7-8 ay önce yeni birisiyle tanıştım belki aynı şeyleri hissetmiyordum ama yakın şeyler hissettiğim kesindi. üstelik diğeri gibi beni kullanmaya çalışmıyordu ben de dedim lan sonunda oldu galiba ama geçen seferki kadar uzatmayayım tecrübelendim ya hani geçenki amatörlüktü

1 ay vakit geçirip samimiyeti ilerlettikten sonra ona kendisinden hoşlandığımı söyledim benim onun için çok değerli olduğumu beni kaybetmek istemediğini ama ilişki istemediğini söyledi ben yine yıkıldım tabi dedim tamam yine sona geldik
    2 hafta hiç bir şey konuşmadık ve sonra aniden bana mesaj atıp hal hatır sordu günlerce konuştuk aylar geçti hala konuşuyoruz ama konu ne zaman malum olaya gelse ben sana değer veriyorum sen benim için çok önemlisin deyip konuyu saptırıyor

yeni yeni anladım cidden galiba koca dünyada beni sevecek kimse yok kendimi yalnız ölme fikrine iyice alıştırdım çok çok isterdim bir insan da bana aşık olsun ama sevilmedik be sözlük çünkü sevse çoktan gelirdi...
  • kalbin cami avlusuna bırakıldığı andır.
    belki biri bulur büyütür yaşatır.
  • sevilmeyen biri olmaktan kaçının.
    sevilmemenin peşinde koşmanın hiçbir mazereti olamaz, nasılsa siz peşinde koşmasanız da, o eninde sonunda sizi bulacaktır. neden veya nasıl olduğunu bile bilmeden bir şeylerden nefret eden çok insan vardır. onların kötü niyeti, bizim memnun etme arzumuzun azalmasına yol açar. açgözlü yapılarına rağmen kendilerine avantaj sağlayacak şeyler peşinde koşmaktan ziyade, hasta doğalarının esiri haline gelerek başkalarına kötülük yapmaya daha yatkınlardır. bazıları herkesle kötü geçinmeyi başarır; her zaman bir ruh sıkıntısı üretir ya da böyle bir sıkıntının etkisi altında kalırlar. aynen kötü ün gibi, nefret de bir kök saldı mı onu söküp atmak kolay değildir. akıllı insanlardan korkulur, kötü niyetlilerden tiksinilir, kibirliler hafife alınır, soytarılar küçük görülür, garip tavırlılara ise aldırış edilmez. bu nedenle saygı duyun ki saygı görebilesiniz. itibar görebilmek için itibar göstermek zorunda olduğunuzu bilin.

baltasar gracian
  • sanırım beni tanımlayan bu, hiç bir zaman sevilmeyeceğini bilmek kadar kötü bir şey yok.
  • insanın içini kemiren, yıkan, parçalayan bir şey. sevilmemek için yaptığım özel şeyler yok, aksine insanlarla genel olarak geçinmeye çalışırım ama beni sevsin diye de kimsenin ağzının içine bakmam, güleryüzlüyümdür ama konuşmayı çok beceremem. kimseye kasıtlı kötü de davranmam. duygusal ilişkilerdeyse elimden geldiğince iyi olmaya çalışırım, ilgi görmesem bile sevmeye çalışırım yine de günün sonunda baktığımda elimde koca bir hiçle karşılıyorum.

diğer insanların nasıl böylesine sevildiğine hayret eder hale geldim. eski sevgililerin nasıl hala bu kadar unutulmaz olduğuna hep imrendim.
  • sevme özürlü bir ülkede gayet olası bir durum...
  • eğer siz birini seviyorsanız ve o sizi sevmiyorsa ne diyorlar , sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda mı ? peki bu durumun sürekli tekrar ettiğini düşünün. her seferinde bir önceki anılardan kalma bir siluet arkadan belirmişcesine aynı şeyi söylüyor karşındaki insanlar değişmesine rağmen. biz çok iyi arkadaşız bunu bozmak istemiyorum veya ben sana karşı öyle şeyler hissetmiyorum. size daha acı olan şeyi söyleyeyim mi sevgili sözlük bunu dedikten sonra hemen gidip başka birini sevmesi. içiniz zaten kan ağlarken dışarıdan da böylesine bir şey geldiği zaman bir şey hissetmemeye başlıyorsunuz çünkü hissetmeye başladığınızda ise algılayabildiğiniz tek şey boğazınıza kadar batan acı. nefes almanın dayanılmaz zorluğu.
    o zaman diyorsunuz sorun ben de mi ? sevgi bir sanat da ben sanattan anlamayan bir gerizekalı mıyım ? kendi içinizde sorduğunuz sorular eninde sonunda sizi değersiz hissettirmeye ve varlığınızı sorgulamaya başlatıyor. o zaman diyorum ki ben de bir maskeye bürüneyim. kalbimdeki kırık parçaları birleştirmek yerine hepsini atayım sadece boşluk alsın.
  • burada bahsedilen, sevilen kişi tarafından karşılık görmemek mi yoksa genel olarak sevilmemek mi? genel olarak sevilmemek hakkında pek bir bilgim yok ama sevilen kişiden karşılık alamamak acıdır bunu bilirim. her insanın hayatında mutlaka yaptığı bir denemedir bu. bazıları kör atışı der, bazıları bile bile lades ama insan yapmadan duramaz. ne olacağını bilir ama lanet olası umut yok mu o insanı sürükler bu fırtınanın içine.
hesabın var mı? giriş yap