• dürüst olanları.

annemden gelsin;

(bkz: insanlara ayna olursan kırarlar)
  • yaşamadığı şeyler de dahil her konuda uzman gibi konuşan ve insanları kolaylıkla asla empati kurmaya çalışmadan yargılayan insanlardır. bir de bunlar asla hata yapmazlar tabii... her şeyi bilen, hiç hata yapmayan yargıçlar topluluğu...

bunlardan daha gıcığı, daha uzak durulası yoktur.
  • cebinde beş kuruş parası olmayıp saraylarda yaşayanları savunan insan. at gözlükleri ile bilimi yok sayan dinciler be at gözlükeri ile maneviyatı yok sayan koyu materyalistler. boktan müzikleri seven yeni nesil mensubları. pkk sempatizanları. ırkçı insanlar. ve daha bir çoğu.
  • piskin, egoist, riyakar, ukala, kaba, maddiyatci insanlar.
  • kendini tatmin etmek adına karşısındakini ezmeye çalışan insan. net.
  • greenpeace önlüğü giyerek yolda para dilenen genç insanlar.
    üstelik bunu yaparken insanları resmen taciz ediyorlar yani rahatsızlık veriyorlar.

benim gözümde dilencilikten farksız olan bu işi bir de çok mühim bir şey yapıyormuş, sosyal sorumlulukmuş falan filan gibi görüyor olmaları da komedi.

bu ülkenin en eğitimli insanısın, git proje üret, insanlar para vermek için sıraya girsin. türk, öğün, çalış, dilenme !
  • fazla geveze insanlar. ve karsindakinin derdini dinlemeyip surekli kendi dertlerinden yakinan insanlar. zaman degisti. artik kimsenin kimseye tahammulu kalmadi. cok konusmanin alemi yok.

bir de elinde surekli telefon olan insanlardir. sen bir sey anlatirsin o ise elinde telefonla ugrasirken seni duymaz bile.

kesin soylenmistir ama; bilgisi olmadigi konularda dahi yorum yapabilen insanlardir.

hani diyor ya nazim hikmet, memleketimden insan manzaralari'nda:

... hicbir kitabi sonuna kadar okumadi...
    ve hicbir kitap icin okumadim demedi.

mal mal atip tutan insanlar...

ve enaniyet sahibi insanlar. adamlarda enaniyet diz boyu. kimsin sen nesin sanki. bi dur azicik dusun.
  • hırstan gözü dönmüş olanlar
  • aşırı sabit fikirli hayata at gözlükleriyle bakan insanlar.
    karakteri olmayıp nabza göre şerbet veren insanlar.
    iki yüzlü ve pişkin insanlar.
  • yalan söyleyen insanlar. çok yakın olup yalan söylediğini farkettikten sonra muhabbetimi kesmişliğim çoktur. hayır anlamıyorum ki ne gerek var olduğundan başka görünmeye ya durumu başka göstermeye.
hesabın var mı? giriş yap