şükela:  tümü | bugün
 • i.ü. sbf kentleşme ve çevre sorunları anabilim dalı öğretim üyesidir. disiplinli ve sistematik bir ders anlatma taktiği, her an götünüze kaçabilecek bir sürü makale önermesi ve gayet kalın içtihatlı bir de kitabı ile hatırlanır. konusuna oldukça hakim, öğrenci iyi niyetini gösterir ve iletişim kurarsa anlaşması da son derece kolay şeker gibi bir kadındır. ders programı değişmiştir belki ama eskiden kentleşme politikası ve hukuku, çevre sorunları gibi derslere gelirdi. hala akılda kalan bir takım sözleri için:

  hoca: arkadaşlar görüyorum ki sigara içme oranı çok yüksek aranızda. yazık ediyorsunuz kendinize. sigaradaki o zararlı maddelerin büyük bir kısmı böbrekler tarafından dışarı atılamıyor ve organlarınızın üzerine yerleşiyor. içinizde kalıyor.
  bir arkadaş: yani hocam içimizde mi patlıyor... (çocuk ciddi ama)
  hoca: bilemiyorum doğancım. şimdiye kadar senin içinde neler patladı ama...

  yine bir gün yıllık komitesinden bir arkadaş duyuru yapmak için hocadan izin alır. yıllıkta kepli fotolar yer alacaktır. zamanında demokrat partili muhafazakarların kasım gülek'in kepli fotoğrafıyla "kasım gülek papaz oldu" şeklinde propoganda yaptığı sürekli dolaşan bir efsanedir. şimdi bu ön bilgiyle:
  yıllıkçı: arkadaşlar yıllık fotolarınızı en son cumaya kadar teslim etmeniz gerekiyor. yazılarla beraber.
  muhafazakar arkadaş: ya arkadaşım kep ile fotoğraf çektirmek zorunlu mu?
  sevim budak: ay habip*, sen sarıkla çektir de ver.
 • iü sbfnin kırık hocalarındandır kendisi.birkaç örnek vermek gerekirse:

  tunaya amfisinde sıkıcı bir çevre hukuku dersi sırasında bir erkek sürekli bir şekilde kızarkadaşının saçlarıyla oynamaktadır "burda erotik bir şey anlatmıyoruz heralde... hem ne var ben de saçlarımı açarım" diyerek kafasındaki tokayı çıkarıp saçlarını savurmuştur. tüm amfiden de alkışını almıştır.
  yine başka birgün ders esnasında süleymaniye camiinde ezan okunmaya başlamış ve anlatılanlar amfide duyulamayacak düzeye gelmişti. sinirli bir şekilde camiye dönüp elini kaldırarak "hoca hoca! bu dersi sen mi anlatıcan ben mi, sus biraz " diyerek bizi pek bir güldürmüştü.
 • kendi alanında yetkin bir hoca olduğu her halinden anlaşılsada ders anlatımdaki üslubu ve özellikle esprileri ile derse odaklanmayı oldukça zor hale getiren iü sbf hocası. dersi her ne kadar zor gibi gözükmese de (en azından şimdilik) dersten çıkışta neredeyse herkesin ipini koparmış deli dana gibi amfiden uzaklaşmasının başka nedeni olmasa gerek.
 • kendi alanında çok yetkin olmakla birlikte bölüme dair çoğu derse de oldukça hakim olan siyasal bilgiler fakültesi'nin akademisyenlerinden biri. fakültenin hocalarının çoğu kendisi gibi olsa gerçekten kaliteli mezunlar verir. sanıldığı gibi notu kıt değildir. derste argo kullanır ama argodan hoşlanmadığım halde beni hiç rahatsız etmemişti.

  ayrıca dünya tatlısı (seda hocam sizden bahsediyorum) bir asistana sahip.