*

şükela:  tümü | bugün
 • turk filmlerinde turkan $oray'in rezalet agiz oynatmalarini goruruz ya bir guzel turk sanat muzigi e$liginde, i$te o esnada guzel sesini duydugumuz iki muhterem sanatcidan birisidir sevim sengul, ekurisi belkis ozener ile beraber. ayrica cok da sevdigimiz bir bestesi vardir, mehtapli geceler diye. en son duydugum uzere istanbul'da handan bozma bir otel odasinda vefasizligin canli bir ornegi olarak hayatina devam etmektedir bu guzel ses.
 • yeşilçam şarkıları albümünde adı geçen sanatçı.

  (bkz: sarmaşık gülleri)
  (bkz: senede bir gün)
 • 1938 dogumlu, assolist olacak guzellige ya da sohrete sahip olmasa da 60'li yillarda gecede 4-5 yerde sahne alacak kadar tutulan, epeyce servet yapan, ancak dogru idare edemedigi icin herseyini kaybeden, erdek'de gecirdigi bir trafik kazasi yuzunden 30 agustos 1999'da aramizdan ayrilan sarkici.
 • dargın ayrılmayalım'ı en güzel, en ruhuna uygun okuyan sanatçıdır kanımca. öyle gitmiş yetişememiş, bezgin, bitik bir halde istasyonda yürürken söylüyor şarkıyı. at abla at o çiçeği. ver ver kadehi ver. yıllar önce bir bayram arifesinde aneannemlerde uyumaya gitmiştik. o zamanlar bayram tatili, aneanne evi ve trt nostaljisi eşliğinde kitap okumak dururken kim uğraşıcak uyumakla? atıyorum o ortamı hafızaya. sonra bir anda sevim şengül'ün sesiyle "dargın ayrılmayalım" çalmaya başlıyor. kimdir, necidir bilmiyorum. o nasıl bir okumaktır dedim kendi kendime. sanki o an siyah-beyaz bir istasyonun ortasında durdum, bir kadının sevdiği adamı elinden kaçırışını saniye saniye izliyorum. öyle bir duygu vermişti. sonra dargın ayrılmayalım'ın bütün yorumlarını arayıp taradım ve söyleyenin sevim hanım olduğunu da böylece öğrenmiş oldum. siz de öğrenin. beni bu kör kuyularda, bu istasyonlarda yalnız bırakmayın.

  http://www.youtube.com/watch?v=8pk2mphwn2o
 • 10 kasım 1938'de istanbul'da dünyaya gelmiş.
  29 ağustos 1999'da erdek'te geçirdiği trafik kazasıyla hayatını kaybetmiş.
  bir çok yeşilçam filminde başrol oyuncusunun söylediği şarkılarda kendi sesi vardır.
  filmlerde oyunculuk yapmış, gazinolarda sahne almış. plaklar çıkarmış.
  şöhretli yıllarını 60'lı yıllarda yaşamış fakat yoksulluk içinde vefat etmiş.