• şu kuşağın verdiği zevki, heyecanı, eğlenceyi milyon dolarlık animasyonlar vermiyor ya ona üzülüyorum. hey gidi çocukluk yılları.
  • artik televizyonda yayinlanmayan cizgi film kusagidir. yeter be! sacma sacma diziler ve evlendirme programlari izliyorum sizin yüzünüzden. ayrica cizgi film kanallarindaki yeni cizgi filmleri de hic begenmiyorum. hem şirinler nerde ha, nerde! sürüm sürüm süründürücem sizi dava açicam..
  • okulda bir haftanın daha bittiği o güzel cuma akşamlarında hava kararma halindeyken yatar vaziyette izler, keyfe dalar idik gençliğimizde.
  • sıralaması genelde bugs bunny & duffy duckla başlar, çakal zımbırtısıyla sona ererdi program. arada da bazen o kart horoz, bazen de speedy gonzales olurdu. tom & jerry'nin dahil olup olmadığı da muallak kafamda. yine de olmuştur onlar da bu kuşağa muhakkak. bir de 94-95 civarında bir abla sunardı bunu cumartesi sabahları. yıldız asyalı diyesim var ama bilemedim.
  • kanal d'nin tom ve jerry, bugs bunny, vs. gibi cizgi filmleri yayinladigi kusagin adi.
  • kanal d'nin karma çizgi film kuşağının adıydı. farklı kahramanların olduğu 3-5 çizgi film peşpeşe yayınlanırdı. looney tunes'un efsane açılışıyla önce bir buggs bunny başlardı. taş devri, jetgiller gibi çizgi filmler ise ayrı yayınlanırdı. kendi isimleriyle.
  • bu kuşakta herkesin pek sevmediği bir çizgi dizi muhakkak olurdu. kimi bugs bunny'nin, kimi daffy duck'ın bir an önce bitmesini beklerdi.

bir nesle gülü seven dikenine katlanır atasözünü uygulamalı olarak bu çizgi kuşağı öğretmiştir.
  • bu ekipte, aslında ufak olmamasına rağmen adı minik horoz olan ve rahmetli haldun boysan'ın seslendirdiği karaktere bayılırdım. sürekli uğraştığı garip köpek neler çekmedi ki ondan. bir çizgi filmde duygusal şiddetin uygulandığı ilk anlardı. muhtemelen köpeğe zulüm hazırlığı yaptığı o sinsi anlardan biri:

görsel
  • bugs bunny, road runner, tom ve jerry, duffy duck gibi eski çizgi filmlerin derlemesi.

ara sıra youtube'dan açıp izliyorum. hem çocukluğuma geri dönmeme, hem de eğlenerek kendi kendimi terapi etmeme, hem de leş gibi gündemden soyutlanmama yardımcı oluyor.

içinizdeki çocuğu kaybetmemeniz ve leş gibi gündemden az da olsa uzaklaşabilmeniz yatırım tavsiyesidir.
  • 1940-50'li yıllarda yapılmış ve devamındaki 50 yıla damgasını vurmuş çizgi film karakterlerini içerir çizgi film kuşağına; türkiye sınırları içinde yayın hakkını elinde bulunduran kanal d tarafından verilen ad.

(bkz: looney tunes)
hesabın var mı? giriş yap