şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pau ingiliz dili ve edebiyatı bölümünün kurucusu, feminist kültür ve modern kısa öykü üzerine doktorasını yapmış yılların eskitemediği mükemmel bir insandır kendisi. maalesef açtığı bölümü, göz ağrısından zoraki uzaklaştırılmış, izmir ekonomi üniversitesinin yolunu tutarak, yetiştirdiği öğrencilerini gözü yaşlı bırakmıştır.
 • şu sıralar comü ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde bölüm başkanlığı yapmaktadır kendisi.
 • imge kitabevi yayınlarından 2005'te çıkan howard zinn imzalı, büyük boy 750 sayfalık amerika birleşik devletleri halklarının tarihinin çevirmenidir.

  yayınevinin tanıtımına göre (2005 itibariyle):

  sevinç sayan özer, pamukkale üniversitesi, fen ve edebiyat fakültesi, batı dilleri ve edebiyatları bölümü başkanıdır. amerikan kültürü ve edebiyatı konusunda uzman olan sayan özer’in araştırma alanları arasında kısa öykü kuramı, karşılaştırmalı edebiyat, kadın çalışmaları, mit araştırmaları, edebiyat ve ideoloji bulunmaktadır. bu konularla ilgili çok sayıda makale ve araştırması yayımlanmıştır.
 • 2017-2018 eğitim yılının güz döneminde çomü'den emekli olan akademisyen teyze. onlarca insanı farklı farklı derslerden yıllarca bırakmıştır. pek çok ah almıştır sanırım. yıllardır, bu o sene bu sene! bu sene kesin gidiyormuş! gibi söylentiler yayılsa da okulda, gitmeyip çoğu öğrencisini üzmüştür ta ki 2018e kadar.

  gitmeden önce bir güzellik yapar da geçirir belki diye düşünen öğrencileri de yine yanıltmış, istifini hiç bozmadan birçok kişiyi bırakmıştır. son yaptığı vize-final-büt üçlüsünü hiç okumadan notları rastgele verdiğine dair spekülasyonlar da yok değildir.

  kendisine emeklilik hayatında mutluluklar dilerim her ne kadar pek de öğrenci dostu olmasa da...