şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaşımızın iyi günde, kötü günde ne olursa olsun, kime kaç farkla yenilirse yenilsin taraftarları tarafından asla yalnız bırakılmayacağını daima ama daima kayıtsız şartsız destekleneceğini empoze etmek için türetilmiş slogan.

(bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)

biz bu renklere gönül verdiğimizde herşeyi kabullendik, koşulsuz sevdik anlamına gelir.
  • umutsuz bir aşığın sözü de olabilir. hatta olmuştur. ben duydum birinden.
  • beşiktaş'ın başına dert olmuş cümledir. sevinmek için sevmiyor olabiliriz ama üzülmek için de sevmedik sonuçta.
  • sürekli ağlayan emo kid repliği.
  • sayıları elli altmış milyon civarında olan üç büyük takım taraftarının söylemesi çok mantıklı bence. sonuçta üçü de her sene üçüncü lig yükselme grubunda mücadele edip birinci lig hayaliyle yaşıyorlar. naparsın işte memleketin bir köşesindeki takımın sevgisi düşmüş kalplerine nedensizce, yok bir güce taparlık.
  • galatasaray sağolsun bu seneki mottom oldu. biz yeniliyoruz, ben yine galatasaray kravatı takıp işe gidiyorum. küçük emrah oldum sayelerinde, acıların çocuğuyum..

"herkes gider, biz kalırız
    biz galatasaray'lıyız"
  • aslında periyodik olarak çoğu takım taraftarının sahiplenme ihtiyacı duyduğu mottolardan sadece biri. çok sevdik abi, dedikten sonra az nefes alıp sevinmek için sevmedik'le final yapılabilir. gerçekten bu işler nasıl yürür sorusuna yine kişi kendisi cevap vermeli aslında. taraftarlık nasıl bir yükün altına girmektir? nasıl taraftar olunur, iyi gün ve kötü gün ne demektir? takımın menfaatlerini her şeyden önce getirmek ne anlama gelir? bir takımı yaşamak nedir? mesele sadece "cimbom için ölürüm, yıkar yakarım" gibi ergenlerin çekirdek çitlediği kaldırım jargonlarından farklı olsa gerek. mezheplerin şanını aşan bir tanımlamadan bahsediyorum. insanlar ülkemizde lafa müslümanım türküm galatasaraylı'yım diye giriyor mesela. ekmek, su hava kadar değerli bir şey bahsedilen. abai yandan da bu söylem çok plastik kokuyor. sevinmek için sevmedin eyw, başarıyı değil renkleri sevdin eyw. o zaman git osasuna'yı tut ki bu sevmeme eylemlerini haftalık periyotlar halinde yaşamış ol. di mi canım. aslında söylemler tam da okunulanı yansıtmıyor. yazar orda farklı bi duygudan bahsediyor ama ettiği laf işi batırıyor bana kalırsa. misal adam orda sonuna kadar beşiktaş dese sıkıntı yok, ama bu sözü edince sıçtın oluyor.

yani demem o ki söylenen lafların fiyakası eyleme dönüşemiyor bana kalırsa. sevinmek için sevmediysen yenildiğin bir maç sonrası x futbolcuya kusman da mantığa ters. teori pratik paratoneri. mevzu bu. lakin "herkes gider biz kalırız, biz galatasaraylıyız" söylemini daha samimi ve sıcak bulurum, doğruya doğru!