şükela:  tümü | bugün
  • nihayetinde tek emin olunacak şeyin yalnız kalmak olacağı hissiyat türü. bunu bana karşı hisseden birine maksimum 4 sene katlanarak kendi alanımda rekor kırmış olsam da bundan vazgeçmek zor olmadı hiç. en karizması emin olmamak değildir, emin olmaktır ayrıca.
  • çok basittir.

kızın yanına gider çekinmeden arkadaşlık teklifini yapar eğer sizinle çıkarsa seviyor demektir. ters bir durumda olur ret eder ya da kabul etmezse anlayın'ki sizi sevmiyor.
  • genelde ilkbahar aylarında olur. bir de tam emin olup olmama aşamasındayken eskilerden birisi gelir, kafanı karıştırır gider ya...

(bkz: yapma işte bunu yapma)
  • hâlet i ruhiyenizin içine sıçıp atan durumdur.

bunu kendinize sora sora, sorgulaya sorgulaya, kendinizden
    uzaklaşır, tek bir noktaya odaklanır, verimsizleşir ve ilişkinin de içine edersiniz.

beyaz eşya mıyız be neyin garantisi bu?
    niye ille de emin olmak gerekiyor?
    emin olunca ne olacak? gevşeyecek ve yayılacak mısınız?
    yoksa emin olunması gereken başka şeyler bulup onlara mı kafa yoracaksınız bu sefer?

seviyor sevmiyor diyerek saç baş yolacağınıza yaşadığınız şeyin tadını çıkartın be. kendinizi de, karşınızdakini de rahat bırakın.

ha ben emindim de ne oldu? bi bok olmadı.
    cumartesi gecemi size öğüt vermekle geçiriyorum.
    iyi halt ediyorum!
  • enteresan bir haleti ruhiyedir. hislerimizi stabil tutamıyoruz bazen, yada yoğunlaşamıyoruz. belki de gerek yoktur. ama bazı anlarda kendine şaşabileceğin duygu seline kapılıyorsun. anlamadım ki amk. (bkz: ölçmedim ki amığakoymmqsafkl)
  • arada kalmanın göstergesidir.
  • üzerine düşünülüyorsa sevilmiyordur. bir de özlem yoksa sevilmiyordur. sevdim sanıp özledim mi diye sorgulayın kendinizi. sorguladınız mı? hadi şimdi cevaba göre karar verin. ***
  • emin olunmasi imkansiz birseyden emin olmaya calisan davarlarin kafasini kurcalayan bok.

ulan sen bile sevip sevmediginden kesin nasil emin olabiliyorsun bi de bakayim.. saglamasi mi var lan bu isin, formulu mu var?

hissiyatin garantisi mi olur..
  • birini sevdiğini bilirsin de ne derece sevdiğini bilemezsin. bunu bilmek için yollar yürümen gerekir onunla. otu başka, tozu başka yollardan geçmen gerekir. her sevgi sınava tabidir.

ben genelde yolumu yalnız ve kendi bildiğim doğrularla yürümeyi seçenlerdenim. yolu yalnız yürümeyi göze almış biri gidişlere kayıp gözüyle bakmaz. o sadece yolu yürür. ufuğa bakar.

böyle yaptığım için, kimi ne derece sevdiğimi genelde bilemedim. sevgiden duramamak, sevdiğin için duramamak, aşktan çıldırmak nedir bilemedim. zaten yürüyordum, biliyorsun.

buna rağmen, canımın sevda yüzünden yandığını hissettiğim zamanlar olmadı değil. fakat mütemadiyen yürüdüğüm için hızla atlattığım bu şeylerin yanılsama mı, gerçek mi olup olmadığını bilemedim.

bir gün, bir arkadaşımın biten ilişkisinden ötürü yaşadığı üzüntüye şahitlik ettim. ilk kez yürüyüp gitmedim. boşver demedim, güldürmeye çalışmadım, kendi derdimmiş gibi alıp kabul ettim. çareler düşündüm. sabahlara dek dinledim onu, yorulmadım bundan. hala devam ediyor bu, sonuna dek gönüllüsüyüm.

karşısındaki insanı çok kırmıştı, öyle düşünüyorduk. çünkü o kişiye en başta söylemesi gereken bir şeyi, en son söylemişti. ve bunun üzerine kaybetmişti sevdiği insanı. şimdi onu çökerten şey sevdiği insanı kaybetmiş olmaktan ziyade; ona böylesi bir ihaneti yaşatmış olmasaydı. birinin umudunu, kalbini bu şekilde kırmış olmasaydı.

ne yapması gerektiğini sordu bana. konuşması gerektiğini söyledim. haklı nedenlerinin haksız ihanetini açık yüreklilikle ona anlatması gerektiğini söyledim. tüm bunları konuştuktan sonra hala onunla görüşmek istemediğini söylerse kaybı olmayacağını zaten şimdi de konuşamadıklarını... bazen ısrar etmek gerektiğini (bunu söyleyenin ben olduğuma kendim bile inanamayarak), nedenleri bilmeye hakkı olduğunu söyledim.

hak verdi bana ve aynen böyle yaptı. aldığı cevap "içimde heyecanın zerresi kalmadı, sana kırgın değilim artık." oldu.

aldığı bu cevap karşısında, sonsuz acılararla boğuştuğunu düşündüğümüz insanın aslında düşündüğümüz durumda olmadığını anlayarak rahatladık. neticede çok da bir şey yaşamamışlardı, arkadaşıma kendinden bir şey vermiş değildi bu şahıs. durum bizim sandığımız kadar büyük bir şey değildi.

fakat o cevap kimi gerçekten sevmiş olduğunu asla bilememiş olan bana bir soru armağan etti. kime kırgındım? hala kime kırgınsam, onu gerçekten sevmiş olmalıydım. mütemadiyen yürüyüp gittiğim yol ve o yol hikayesi içinde bir tek kişiye kırgındım. fazlasına değil, bir tek.
  • vardır böyle bir şey. yoğun ilgi duyduğum kesin. eski sevgiliydik kısa sürü filan. ama hala aklımdadır hala beklemekteyimdir orası ayrı. sevmiyor olamam ama bu his aşk mıdır emin değilim.