şükela:  tümü | bugün
  • "içinizde biriktirdiğiniz sahte sevmeleri bir kenara bırakın. hepiniz içine girebileceğiniz ıslak bir delik arıyorsunuz, sıcak bir yürek değil."

charles bukowski
  • boşa geçen zamandir. cunku ask, cinsellikten ayri dusunulemez. hepsi bir butundur. ten uyumu olmadiktan sonra aşkın esamesi okunmaz.

ne demis sair; ben seni sevismesek de severim, ama sevisirsek daha bir severim.
  • bi insanı sevişmeden tanıyamazsınız.
  • bizim zamanımızda -çok önceki bi zaman değil- orta okul-lise çağında mevcuttu bu. sevişmek ne kelime sevdiğimizin elini tutmak olaydı. şimdi lisede bilmediği şey yok gençlerin. diyeceğim o ki, vardı bu durum bir zaman önce. şimdi aşkın tanımı sevişmekle karıştırılır olmuş. duygu yönünden fakirleşip ilişki yönünden zenginleşiyoruz. duygusuz, sanal veya sadece sevişmeli ilişkiler..
  • ergenlikten sonraki hayatımda sevişmeyi düşünmediğim tek zaman dilimi , aşık olduktan sonraki ilk 5 ay idi. bunu sadece aşık olanlar anlayabilir ve yaşayabilir.
  • beni doyuruyor, hem de cok.

mutluyum. önemli olan da mutlu olmam.

her sabah onu dusunerek mutlu uyaniyorsam, ona yazma sevki uyandiriyorsa bende ben dogru yerdeyim..

duygular siparis ustune gelmiyor. birine kalbinin pir pir atmasi oyle ozel ve istisnai bir sey ki.. :)
  • (bkz: incir reçeli)
  • aşk; insanların birbirleriyle sevişebilmeleri adına oynadıkları oyundur.
  • ilişki bir puzzle gibidir. en büyük parçaları aşk ve sekstir. biri olmadığında o puzzle eksik kalır ve ilişki yavanlaşır.

ha bir de "sevgisinden kızla sevişmeye kıyamıyor" tipleri var :)) evlenince kıyma makinesi mi oluyor şimdi bunlar :))

sevişmek aşkın en saf halidir. aşksız seks, sekssiz aşk olmaz olur diyenlere itibar etmeyiniz.
  • aklıma üniversitede alaaddin şenel hocamızın büyük amfide ''aşk'' konulu bir seminerde ''aşkı yaşamak için seks gerekmez'' minvalinde söylediği sözleri getirmiştir.

sonra son okuduğum kitaplardan biri olan romantika'da kahramanların sevişmeden yıllarca sürdürdükleri tutku dolu aşkı hatırladım.

bence bu mümkündür. aşkı yaşamak için illa sevişmek, hatta görüşmek ve de konuşmak bile şart değildir.