şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun sure sevismek ve sikismek arasindaki farki dusundukten sonra farkli seyler olduklarini kesfedebiliyoruz. tabi ki farkli seylerdir, sevismek sadece dan dun vurusmaktan ibaret degildir, dokunmak, opmek, oksamak vb tahrik edici ve de sevici temaslarin binbir kombinasyonudur. ne kadar cok dokunursaniz birbirinize o kadar cok tahrik olursunuz. sevismek uzun sureli bir zevk oyunudur ve genelde bosalma ile sonuclanir. iki tarafin da ayni anda bosalmasi ideal bir durumdur tabi, ama ne kadar cok sevisme olursa bosalma ani da o kadar zevkli olacaktir.
 • bu kelimelerin birisini duygusal insanlar digerini ayilar kullanir.*
 • bi piyanistin, parcasinin baslarinda piyanosunu yumusak yumusak calmasiyla, parcanin cikis yerlerinde, kendinden gecmesiyle beraber parcalarcasina calmasindaki fark gibi bisi iste...
 • icraya ortak olan kişinin kalas olup olmadığını anlayamanlar için yararlı olabilecek anket konusu..
  (bkz: bir erkegi kalas yapan unsurlar)
 • birisi kadinin otekisi erkegin beklentisidir. ama doga insanlari sevi$sinler diye degil, siki$sinler diye programlami$tir.
 • biri sevgiyle biri sikle yapılır
 • sikişmekle sevişmek arasındaki fark, sikte sivilce çıkınca arkadaşa gidip "sikimde sivilce çıktı" demek, arkadaş doktora git deyince de doktora gidip "penisimde sivilce çiktı" demek gibi bir farktır. arkadaş karşısında ve doktor karşısında takınmamız beklenen tavır farkı ayrı bir entiri konusu. bu entirimizin konusu ise erkeklerin kadınlar karşısında ve diğer erkekler karşısında takınmaları beklenen tavır farkı. zira arkadaşımıza hoş bir anımızı "ulan bi keresinde sikişirken kafayı duvara bi vurdum.." diye anlatırken, sevgilimizle aynı mevzuyu "hatırlıyo musun hayatım, bi kere sevişirken kafayı duvara nası vurmuştum.." şeklinde konuşmaktayız. (sevgilimize de sikişti sokuştu çeşitli şeyler diyebilmekte olabilmekteyiz tabi ama o daha da başka bir entirinin konusu)

  bu minval üzre (amlı sikli konuşmakta genelde sakınca gören kişileri konumuz dışında bırakmak ve onların görüşlerini ihmal etmek kaydıyla) diyebiliriz ki, sikişmekle sevişmek arasındaki fark, kendisinin özel olduğunu hissetmek isteyen ve sevgilisinin de onun özel olduğunu hissettiğini görmek isteyen kadınların içinde bulundukları bir yanılsamadır, inandıkları bir mittir. ve onlara hitab eden erkeğin inceden bir kıvırtmasıdır. kadınlar istemektelerdir ki ilişkinin her alanında olduğu gibi sikiş alanında da sevgilisi kendisine diğer kadınlara hissetmediği duygular besliyor olsun, onlara davranmadığı gibi davranıyor olsun. onların hepsini -aşağılık bir biçimde- "sikmiş" olsun, kendisiyle ise -yüce bir tavırla- "sevişiyor" olsun. ancak burada şunu ifade etmeliyim ki, kadınların, veyahut erkeklerin, hiç kimsenin özel olma isteğiyle ilgili bir derdim yok. sevgiliyle cinsel birlikteliğin özel olması arzusuyla ilgili de bir derdim yok. herkes özel olmak ister ve sevgili tarafından özel bulunduğunu bilmek herkes için büyük bir mutluluktur. sadece ve sadece bu arzuların literatürde ve terminolojide karmaşa yaratmasıyla ilgili bir sorunum var.

  şimdi sikişmek ile sevişmek arasında hakikaten bir fark varmış gibi mevzuyu irdeliyelim:

  efendim, sevişmekten kasıt nedir? çok daha romantik bir cinsel birleşme mi? uzun bir ön sevişme mi? kadının duygularını önemseyerek sevişmek mi? bu tür davranışların kadına hissedilen duygularla alakası olmayıp erkeğin kişiliğinden kaynaklandığını, bu tür sevişen bir erkeğin tek gecelik ilişkilerde bile bu tür seviştiğini arzedeyim.

  peki, sikişmekten kasıt nedir? kadını domaltıp bodoslama siki sokmak mıdır? bunun da aynı şekilde erkeğin bodoslama kişiliğinden kaynaklandığını, sevgilisini domaltıp götünden siken, suratına attıran, böğürmekte olan sevdiceğinin ağzındakileri yutmasını bekleyen fevkalade aşık erkekler bulunmasının gayet normal olduğunu yine arzedeyim.

  şu halde sikişmekle sevişmek arasındaki fark cinsel birleşmenin biçiminden, tarzından, yapılan hareketlerden, pozisyonlardan vb. kaynaklanmamaktadır. gizli kameraya alınmış bir sikiş seansı ile bir seviş seansı, partnerleri tanımayan kişilere izlettirildiğinde, bu kişilerin aradaki farkı görebilmeleri pek mümkün değildir.

  şu halde sikişmek ile sevişmek arasında olabilecek, sevgililiğin doğasına ilişkin tek bir fark olasılığı kalmaktadır, o da sevişmenin sikişmeye nazaran çok daha duygu yüklü olacağıdır. evet bu doğru, insan sevgilisinin yahut sevgilisi olmasını istediği bir kişinin amına sik sokup boynundan öperken, sevgilisi olmayan ve olmasını da arzu etmediği bir kişinin amına sik sokup boynundan öperkenki durumundan çok daha yoğun, çok daha farklı duygulanımlar içerisinde olacaktır, ve üstelik bu durumun jest ve mimiklerine yansıması da kaçınılmazdır. ancak dikkatinizi çekerim ki buradaki fark, yapılan işte değil yaşanan duygudadır. şimdi şu aşağıda vereceğim götümden uydurduğum örnekleri birlikte inceleyelim:

  --kankayla yolda yürümek ile sevgiliyle yolda yürümek arasındaki fark
  --eve girip babayla karşılaşmak ile eve girip sevgiliyle karşılaşmak arasındaki fark
  --lokantada tek başına yemek yemekle evde sevgiliyle yemek yemek arasındaki fark
  --saçlar arasında berberin parmaklarını gezdirmesiyle saçlar arasında sevgilinin parmaklarını gezdirmesi arasındaki fark
  --koltuğa oturmakla sevgilinin kucağına oturmak arasındaki fark.
  --arkadaki klozette sevgili işerken aynada saç taramakla yandaki pisuvarda adamın biri işerken aynada saçları taramak arasındaki fark

  evet, gördüğümüz gibi yukarıda saydığım bütün farklar geçerlidir, yani yalan değil, yanlış değildir. neden geçerlidir? çünkü sevgiliyle yapılan her şey başkasıyla yahut tek başına yapılmasından farklıdır. sevgililik zaten budur. insan sevgilisiyle ne yapıyor olursa olsun, yaptığı şey ne kadar önemli yahut ne kadar önemsiz olursa olsun, ne kadar özel yahut ne kadar sıradan olursa olsun, o şeyin sırf sevgiliyle yapılıyor olması o işe özel bir duygu yükü katar. sevgiliyle yolda yürümek özeldir, ama yine de yürümektir. sevgiliyle yemek yemek çok özeldir, ama yine de yemek yemektir. sırf sevgiliyle yapılıyor ve daha duygulu yapılıyor diye bu işe yeni bir ad veriyor muyuz? vermiyoruz. mesela "sev-yeyişmek" demiyoruz. şöyle bir diyalog yaşamıyoruz mesela:

  - muallacığım hani geçen gün senle yemek yerken...
  - murtazaa, nasıl bu kadar kaba olabiliyorsun!.. sevyeyişmelerimizle ilgili bu kadar aşağılayıcı konuşabilmene inanmıyorum!..

  sikişmek de işte bu işlerden farkı olmayan bir diğer iştir. adı sikişmektir. insan sevdigiyle de sikişebilir sevmediğiyle de sikişebilir. sevdiğiyle sikişirken daha farklı hisseder, hadi gönlünüz olsun, çok farklı hisseder, çook cok farklı, çook çok acayip hisseder, amma, can yücel'in de dediği gibi "bizim orda göte göt denir". ayrıca am'a am denir, sike sik denir. am ile sikin içi içe girdiği duruma da "sikiş" denir.

  göte göt diyenlerin mahkemeye verilmedikleri, "kulak-burun-boğaz doktoru" tabelasının yanına "sik-taşak-büzük doktoru" tabelasının asılabildiği, sevgiliye sarılınıp "sikim amcığında gidip gelirken yüreğim pıt pıt atıyor bitanem" denilebildiği günler geldiğinde, evet işte o vakit, dünyamız çok daha mesud bir dünya olacak, ahenk, uyum ve armoniyle dolu, barış içinde bir yeryüzü cennetine dönüşecektir.

  herkese iyi sikişler diliyorum. gireniniz çıkanınız bol olsun efendim.
 • erkekler acisindan ele alindiginda sevismek sikismeye giden bir yoldur, aractir sadece.
 • yalnızca gençlerin üstünde durduğu bir farkımsıdır. yaş alınca geçmesiyle meşhurdur.