şükela:  tümü | bugün
  • evet benim o. çünkü yıllardır yediğim kazıklar sayesinde şunu öğrendim; dostunu yakın tut, düşmanını daha da yakın.
  • kişi kendine karşı bile yapabilir bunu. "seviyorum ya. seviyorum, di mi? *"
  • en kötü yalandır. (bkz: #35812806)
  • yalan söylemenin bir alt evresi gibi bişey ve benim yapamadığım bir davranış biçimi. ama çok karşılaşıyorum böyle insanlarla sevmediği insanın arkasından sayıp sövüyor o gelince can ciğer oluyor ( ayy canım hoşgeldin, nasıl özlemişim gibileri). bi anda neye uğradığımı şaşırıp neredeyim ben kim bu karşımdaki demin konuşan nereye gitti lan diye düşünüp boş verdiğim şey. böyle insanlardan hep korkmuşumdur güven sorunu da olunca daha da güvenemem bu insanlara. sevmiyosan uzatma yani.
  • acısı geçmeyecek olan. sevmesi veya sevmemesi önemli değil önemli olan seviyormuş gibi yapıp kandırması/sizi aldatması.

bu da bir aldatmadır, illaki aldatmayı gidip başkasıyla sevişmesi olarak düşünmeyin, yalan da aldatmaktır değil mi?
  • idarecilerin çoğu zaman yapmaya mecbur hissettikleri şeydir.
    adaletten yana böyle göz boyayabileceğini sanır bunların bir kısmı da.
  • bunu yapan insan direkt gozumden duser. seviyorsam belli ederim. sevmiyorsam daha cok belli ederim.
  • böyle bu durumu yapan insanın tek amacı faydalanmaktır.. ya cinsellik anlamında , ya para anlamında , ya da başka amaçlarına merdiven dayamak anlamında.. kısa ve net ; tek amaç faydalanmaktır.
  • uygulayanindan hep iki adim uzak durdugum davranis bicimi.