• madem bu kadar gündem oldu ve özledik. madem sinemada ve televizyonda esaslı oyuncu göremez olduk. madem fiko bir kuşağın aklında ve gönlünde yer etti, 20 yıl geçmesine rağmen hala çengelköy'e yolumuz düşse gözümüz onu arıyor. madem bittim ben nihatsahnesindeki ya da ipek amerika'ya gittikten sonraki oyunculuk seviyesine türk dizi tarihinde hala ulaşılamadı.

benim asıl merak ettiğim, sözlükte onlarca kişinin aklına gelen ve özellikle son bir kaç yıldır mütemadiyen yazılan bu beklentiler nasıl olur da aklı başında hiçbir yapımcının veya yönetmenin aklına gelmez? gerçekten çok ilginç.dustin hoffman'ın son 20 yıldır inzivaya çekildiğini düşünebiliyor musunuz? zira bu durum bence tam olarak ona takabül ediyor.

edit: 2011 yılında bir televizyon programında yeni ve düzgün bir teklif gelirse diye sağlığına dikkat ettiğini, özellikle kilo almamaya özen gösterdiğini söylemişti. biraz da bu bilgiye dayanarak açılan başlıktır.
  • hahahah sevket altug kim demis biri, olm bilmiyorsaniz susun, cool falan degilsiniz böyle yazinca, hatta tam tersine cok itici oluyorsunuz.
    tabi ki tanimak zorunda da degilsin ama sanki yeni cikmis kerimcanlar, aleynalar muamelesi de yapmayin böyle kisilere.

oynadigi roller ile türk sinemasinin unutulmazlarindan olan oyuncu.
  • sevket altug kim amk mis. bak bak bak..sevket altug' un adini agziniza almadan once bi abdest alin sonra iki rekat da namaz kilin. kendisi bizim ikinci babamizdir.adamdir. su duzenin hic bi dizisinde yapiminda yer almasa da olur, gonlumuzdeki yeri ilelebet payidar kalacaktir.
  • tv ekranında değil de, kendisini son kez şener şen'le bir filmde oynarken görmek isterim.
  • behzat ç'nin devamına gelsin.....

behzatın amcası olsun. sahneler karşılıklı monolog olarak aksın. bi behzat evinde bir başına. bi şevket baba... bi o içsin bi o. tek bölüm iki mekan iki oyuncu....
  • ıcimi kan aglatan istek. ıcimi kan aglatmasinin sebebi sevket altug kim diye soranlar bu muazzam isimle dalga gecmete cabasina girilmesi. sevket altug kim biliyor musun embesil yavrusu ? türkiye'nin yetistirdigi en iyi 5 oyuncudan biri. sevket altug kulturdur. sevket altug mirastir.
  • ülkemizde böyle bir oyuncuyu oynatabilecek senaryo yok.

hadi siz kurtlar vadisi izleyin.
  • dönmesine degecek bir sey yok televizyonda.sacma sapan diziler programlar dolu.baba döneceksen sinemaya dön.sener sen li yavuz turgullu olsun.
  • tam da bu sorulara cevap verdigi bir roportaj yapmislar kendisiyle. bakin ne diyor usta oyuncu:

"türk toplumunun değerleri değişti. türk toplumuna sunulan işlerin içerikleri değişti. yani ben şu andaki içeriklerle hiçbir dizinin içinde olamam.eleştiri olarak kabul etsinler, biraz da yaşlılığıma versinler... bütün yapılan işlerde tabanca, tüfek, millet birbirini öldürüyor. bütün erkekler sakallı. bizim zamanımızda sakal rol gerekirse bırakılırdı. bu ortamda ben olamam. çünkü biz yaptığımız işlerde topluma sevgiyi, hoşgörüyü, toleransı, birlikte yaşamayı, dayanışmayı öğretmeye çalıştık. böyle bir senaryo ile karşılaşırsam yaşıma rağmen hâlâ oynayabilirim. ama karşılaşacağımı da pek zannetmiyorum"

http://www.hurriyet.com.tr/…rtaminda-olmam-40802978

ekleyecek bir sey birakmamis usta.
  • kampanya kapsamindaki suursuzca fikir beyani esnasinda sevket altugun en basarili islerinden biri olan super baba dizisinin "osman sinav" in elinden çıktığını iskalayarak "siz hala kurtlar vadisi izleyin" diyip ironinin dibine kafa atan arkadaslar olmuş. neyse bunu gecelim hadi ama nerede oynayacak hayat sarkisinda mi peki?
hesabın var mı? giriş yap