şükela:  tümü | bugün
  • 3 seas capital partners şirketinin ortağı ve bilgi mba'da deal making simulations ve m&a dersi veren hoca.
    bilgi mba'in en kaliteli derslerinden birini vermektedir. direkt uygulamayı birinci elden görür, şirket alım satımındaki duayenlerle tanışır, onlarla aynı ortamda çalışır ve uygulamasını yaparsınız. bilgi mba ve öğrencileri için harika bir kazanım. şevket hoca, anlatmayı, bilgi vermeyi, destek olmayı sever ve geniş olan bağlantılarını açma konusunda cömerttir. hatta şöyle diyeyim siz anlayın, derste 3 kişiye 1 ceo düşüyor.
  • 3 seas capital partners’ın kurucu ortaklarından biri ve ceo’su olan şevket başev, rekabet hukuku, yatırım hukuku ve danışmanlığı, şirket alım, satım ve ortaklıkları, kontrat müzakereleri, kurumsal finans ve finansal yapılandırma konularında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

1993 yılında özel izmir amerikan lisesi’nden mezun olan başev, 1998 yılında marmara üniversitesi fransızca kamu yönetimi ekonomi finans bölümü’nde lisans, fransa’da sorbonne üniversitesi uluslararası ekonomi hukuku bölümü’nde lisans üstü ve ardından galatasaray üniversitesi avrupa birliği bölümü’nde yüksek lisans programlarını tamamlamıştır.

2004 yılında euromoney dergisi tarafından gelişmekte olan avrupa ülkelerindeki en başarılı 15 yatırım bankacısından biri olarak gösterilen şevket başev, dünyanın önde gelen uzman finans şirketlerinin oluşturduğu uluslararası bir ortaklık olan ımap’te 2010-2012 yılları arasında yönetim kurulu başkanı ve ceo, 2012-14 yıllarında ise yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2012 yılında türkiye’nin en büyük 150 şirketinden biri olan multinet kurumsal hizmetler a.ş’nin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenen başev, 2010/11 eğitim döneminden bu yana istanbul bilgi üniversitesi’nde şirket alım satım ve birleşmeleri alanında iki yüksek lisans dersi vermektedir.
  • ocak 2017'de feto'den tutuklandigi haber olan kisi.