şükela:  tümü | bugün
 • behzat ç.'nin kardeşi.
 • (bkz: reşat ç.)
 • behzat ç. adlı dizide ege aydan tarafından şahane bir şekilde canlandırılan esas karakter behzat ç.'nin kardeşi. erdal beşikçioğlu ile kavga etme sahneleri dizinin en sevdiğim anlarıdır.

  --- spoiler ---

  -güvenlik şu benim oğlanı yakalayın!
  -a library is a place where we can borrow books.

  --- spoiler ---
 • mit mensubu oldugunu dusundugum karakter. icabinda gidip istedigi adami buluyor, behzat'in basi derde gidince bazi ipleri cektirip dertten kurtariyor, vs. herhalde bu isleri tusiad, ato, avm yoneticileri dernegi, vs. vasitasi ile halletmiyor.
 • behzat ç.'nin en sevdiğim karakteri. behzat'ın başına dırdırcı, aksi teyzeler gibi ekşimiyor mu mest oluyorum.
 • kendisi gibi bir abim olmasını çok isterdim. behzatla karşılıklı oynadıkları sahnelerde rol nedir, nasıl yapılır, oyuncu kime denir, ne yapar sorularına cevap veriyorlar. resital tam anlamıyla. seviyoruz.
 • (bkz: abi)
  behzat ç.'deki, kardeşinin başı derde girdiğinde çoğu zaman ne yapacağını bilemeyen, panik ve de tipik abi.

  edit: video kaldırılmış, ahanda burdan buyrun, behzat sen ne yaptınız:
  http://www.youtube.com/…atch?v=1gf6vpv1wo8#t=43m28s
 • lütfen benim de abim olsun bu şahsiyet. o da olmadı akraba çıkalım bir yerlerden. kendisi, behzat ç'yi sevmemde büyük etkisi olan bir insan ("karakter" demeye, onu tek kelimede yalan etmeye dilim varmıyor). normalde yüzüne baksan ne karizma herif dersin ama işte o karizma herif her daim bir salaklık, naiflik, çocuksuluk taşıyor. bir insan, kardeşinin de hayatında artık özel biri var diye yatağa huzurlu girer mi layn? bu kadar gerçekçilik bazen başımı döndürüyor ama inatla izlemeye devam ediyoruz.

  kovboy kostümü, o türbe yeşili pantolon falan. hani böyle ne giyse, ne şekle girse hep üstünde sırıtan, her ortamda "ben burdayım ve biraz sakarım" tipli ergenler vardır ya. hah işte onların büyümemiş hali şevket. hep ergen kalmış bence. hatta annesinin karnından bile o haliyle çıkmış olduğuna inanıyorum ben. hiç değişmese keşke..

  oha unutmuşum, harun'un tepkisi nasıl güzeldi ya? o, "şevket abi, abimmm" diye danalar gibi bağırdıkça karakolun önünde, yeminle gözlerim doldu. ben olsam, ben de aynı şekil böğürürdüm kendisi için. adam değerli; orijinales çünkü.
  ben anlamadım arkadaş bu dizi komik mi, acıklı mı, duygu sömürücü mü, doğal mı, psikopat mı, naif mi, bizi mi yiyorlar, yoksa kimseyi iplemeyip sırf kendileri eğlensin diye mi çekiyorlar..
 • şevket ç.'nin pişmanlığı, acısı ve bir yandan da hala sorumluluğunu devam ettirmeye çalışması ağlattı ya beni gece gece. kahkahalarla güldüğüm adam oturdu beni ağlattı ya iki dakika sonra... bu kadar sahici karakter görmedim ben.

  başka da bir şey demiyorum anasını satıyım.` : mendili olan var mı?`
 • (bkz: servet ç.)

  (bir profesyonellik abidesi)