şükela:  tümü | bugün
  • kapana sıkılmıştır. kaçamamıştır. mahkum olmuştur. yenilmiştir.

hayalleriyle, umutlarıyla, istekleriyle, beklentileriyle, duygularıyla bir insanın yaşamına yabancılaşmasıdır.
  • etrafında gördüğü diğer cesaretsizleri örnek almış ve tek yol buymuş gibi kendisi de biat etmeyi seçmiş insandır. gözü karalığını, ilk gençlik zamanlarında tenhalarda sevgiliyi öperken ya da ilk sloganını atarken değil de hayata karşı duruş olarak sergilemesi gerekendir. en azından bir kere 'yaptım ama olmadı' diyebilmenin haklı gururuna varabilmek adına. ben yaptım, olup olmadığını yaşıyorum. bakalım, kendi ipini çekenler mi cesur olarak adlandırılır yoksa başlangıçlardan korkmayanlar mı? bizden ayrılmayın.
  • korkaktır. oysa azıcık cesaretle o hayat nasıl da sevilecek hale getirilebilir. *
  • parasizdir. nokta.
  • dolayısıyla sevmediği bir şehirde, sevmediği bir ülkede ve hatta sevmediği bir dünyada yaşayandır o. yeni bir dünya edinmeli kendine, radikal kararlar, radikal değişiklikler, çözümler.
    edit: yine oldu galiba. (bkz: #22686254)
  • zamanla severim şeklinde kendini kandırdığı, her şeyi de kabullendiği takdirde bitmiştir. daha da bir şey yapamaz.. atalete esir olmuştur..
    sevmek zorundadır çünkü mutlu olmak için..kendini..yaşadığı şehri..işini..eşini..ait hissetmek zorundadır bir de..
  • doğuştan zengin olmayan insanların yüzde doksanının yaşamak zorunda kaldığı gerçektir. yalnız değilsiniz.
  • etrafında "x'in çocugu y'ler yapıyo sen burada yatıyorsun" veya "hede evlendi barklandı işini kurdu sen ne yaptın?" laflarına maruz kalan yada sevgilisinden uzakta olan bir digeri geberecegi tarihi bilen hayatın tadını buruk bir şekilde çıkarmaya çalışan insandır.
  • seçmediği bir hayatı yaşıyordur.
  • en kötüsü belki de bir insan için sevmeden yapılan bir evlilik bile olabilir.