şükela:  tümü | bugün
  • bir yanda sizi maddi ve manevi yönden mutsuz eden bir iş bir yanda işsiz geçicek süredeki toplum ve aile baskısından korkulduğu için mevcutta olan ve sizi her yönden mutsuz eden bir işte çalısmak zorunda olduğunu düşünmek gerçekten zor bir durum . bu konuda tecrübeli arkadsların yorumlarını bekliyoruz.
  • (bkz: #29927085)
  • sevmesen bile çalışmak olan versusun herzaman kazanacağı versus. kesin bilgi yayalım

işsizlikte bildirdim
  • her ikisinde de ruh sağlığı kaybedilir ki işsizlikte bu kaybın sonunun intihara kadar vardığı görülmüştür. bu nedenle maalesef sevmediğin bir işte çalışmak, istenilmeyen bir iktidarda yaşamak gibi bu kıyasın kazananı olacaktır.
  • sonuçları itibari ile kişiye hangisinin daha sevimsiz geleceği değerlendirilerek karar verilmesi gerekir.ilkinin karşılığında sevmesen de para alırsın.
  • sevebilinecek bir iş mi olur diye düşündürtmüştür. olum kendi işinizin patronu değilseniz, yani bahsettiğim maaşlı koleyseniz ben işimi severek yapıyorum demeyin lan komik oluyor, hele de türkiye'de
  • işsizlik kesinlikle tercih edilmesi gerekendir.
    diğer hayat enerjinizi çalar. hayattan soğutur. güler yüzünüzü s.ker atar.
    işsiz olduğunuz vakti iyi kullanıp ne gibi bir iş istediğinizi, bu işe ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini, vb. konulara kafa yorarsanız hedefinize ulaşabilirsiniz.
    işsiz kaldım, "ne yapıcam şimdi boku yedim!" gibi bir psikolojiye girmemeye çalışın. gerekirse etrafınızdakilere yalan atın. çünkü psikolojinizi s.ken genelde çevredeki kişilerin saçma yorumları olacaktır.
    yalnız dikkat, eğer işsiz olduğunuz vakti adam gibi değerlendirmezseniz, ömür boyu işsiz olmaya mahkum kalabilirsiniz.

edit. okuldan mezun olup babasının evinde oturanların işsizliği tercih eder gibi şeyler söylenmiş.
    kendi adıma 5 yılı aşkın iş deneyimim olduğunu ve geçen ekimde kovulduğumu söyleyebilirim.
    geçen ekimden beri frilens takılıyorum. bir nevi işsiz sayılırım. en azından devlet beni böyle görüyor.
    arada bir "lan öteki ay ne iş gelicek acaba?" diye düşündüğüm olmuyor değil ama iş en son iş yerimdeki y.rak kafalı insanlardansa bunu tercih ederim.
  • tartışmalı versus. sevilmeyen işte çalışmak işsizlikten daha mutsuz edici olabilir. çok mecbur kalınmamışsa ve kendine güven de varsa azıcık risk alınıp bir süre daha işsiz olma pahasına arayış ve/veya kişisel gelişim süreci * * * * devam ettirilebilir.
  • ikisinin birbirinden tek farkı sevmediğin bir işte çalıştığında alacağın paradır.
  • maddi durumla alakalı bir seçim var.sevmediğin bir işte çalışınca stresini attıracak şeyler için yada temel harcamaların için az çok paran oluyor.işsizken sizi idare edecek paranız yada ailenizin durumu yoksa insanı daha beter strese ve depresyona sokuyor.ya is bulup çıkmak yada sevmediğin işi bıraktığında seni 4-5 ay götürecek parayı biriktirip ayrılmak bence mantıklı olan.