şükela:  tümü | bugün
  • "sevmektir yaşatan,
    inan sevilmek değil" diyor orhan baba bir şarkısında.
  • kim en çok severse o daha çok üzülür. işte bu yüzden*sevilmek
  • sevilirseniz ileride sevebilirsiniz de ama; severseniz sevilebilme olasılık olarak kalabilir.

bu entry bencil ve çıkarcı bir ilgiye istinaden yazılmıştır.
  • sevilmek cok guzel, gelsene..
    gozunun icine bakan bir adam var. gulusune omrunu sermeye hazır bir adam. her istegine evet diyen, seni pamuklara sarıp sarmalayan, her turlu kaprisini ceken bir adam var. o senin her halinle senle cok mutlu, o senin her haline asık. o kadar dogalsın ki yanında, cunku eksigin gediginle de sevildigini biliyorsun. "herkes guzelligini sevmis, ben eksiklerini de sevdim oysa." biri seni gozu kapalı sevince de aranızda yatsınamaz bir guven duygusu olusuyor haliyle. adam sana kıymet verdikce sen de adama guveniyorsun. ustune adam zırt pıt bes senedir aynı yatakta uyanmanıza ragmen asık asık bakıyor sana, hayran hayran bakıyor. daha ne istersin?

daha ne istersin soyleyeyim. senin de kalbinin pır pır atmasını istersin. yoksa iki kisilik bir konsepte tek kisi duygusal anlamda yuruyor ve yetmiyor.

simdi geldik sevmeye.
    adamın seni mutlu etmek icin herhangi bir efor sarfetmesine bile gerek yok, varlıgı zaten mutluluk sebebi. o hayatında olsun her sey tamam, o gitsin her sey eksik. ugruna goze alamayacagın sey yok. canını istese teslim edeceksin. deli gibi seviyorsun. tutkuyla. aşkla. gozu kara. bir sozuyle ihtiyar da yapabiliyor seni bahtiyar da. baska kimsenin boyle bir etkisi yok uzerinde. her duyguyu derinlemesine yasatıyor sana. daha ne istersin?

daha ne istsersin soyleyeyim. sen etrafında pervaneyken sana deger versin istersin. seni daha cok kaale alsın istersin. sana sıradan davranmasın istersin. seni sıradan sevmesin istersin. hayatında yer et istersin. bunlar olmayınca ne olur? mutsuz olursun.

valla eger hayatta her hikayemizden bir sey ogreniyorsak ve her deneyimimiz dersimizi almamız icinse benimki soyle:
    -ne cok cok cok cok asık oldugumu alırım....
    -ne cok cok bana asık olanı alırım..
    asık oldugum ve bana asık olan iyidir. dengeli duygular candır.
    beraber aynı yogunluga yakınca birbirimize bakalım.
  • (bkz: sevişmek)
  • tabi ki de sevmek.

(bkz: beşiktaş taraftarı)
  • s.ken sevilir, seven s.kilir derler eskiler
  • (bkz: sevmek ulan)

öyle bi noktaya geliyorsun ki, kendi sevginin hayvaniliğinden onun bunun ''seni seviyorum'', ''senden hoşlanıyorum'' deyişlerini de sallamaz oluyorsun. peeh, seninki sevgi mi lan?
  • "ben de herkes kadar aşık oldum
    hepsi güzel başladı ama bazılarında
    ben terk ettim bazılarında terk
    edildim.

çok ağladığım zamanlar da oldu
    sevdiğim ilk kadın mesela , benden
    fersah fersah uzaktaydı...

aşık olmanın hüzünlü bir şey
    olabileceğini işte o zaman anladım...

karşılık beklemeden sevmeyi de...

geriye dönüp bakınca anladığım şey
    şu; sevmek sevilmekten daha güzel