şükela:  tümü | bugün
  • doğada her şey "minimum yasası"na uyar. kimyasal bileşiklerin oluşumu, doğal ortamında yaşayan hayvanların üremesi bu yasaya göre gerçekleşir. bu yasaya göre, "az" elbette ipleri elinde tutar.. fakat ilişkiler çoktan seçmelidir efendim.. kükürt ile bileşik oluşturamıyorsam gider oksijeni denerim.. "bu kadın" sevmiyorsa, "başkası" sevecektir. insanın aklını hiçe saymasını, zamanını boşa harcamasını tolerans ile karşılamak yanlıştır.. sevmeyen kadına tapan adam, boş insandır. yapacak işi yoktur.. kendine böyle bir eğlence bulmuştur.. örneğin bizim şirketteki ofisboydur, kendisi nicole kidman'a tapmaktadır...
    ne demişler.. "i'm saving my lovin for someone whos loving me".. (bkz: i will survive)
  • oha lan bir de tapan mı var.

beyler! sevdiğiniz, birlikte olduğunuz kadının sizi sevmediğini anladığınız an (bakın an diyorum) onu hemen terk etmediğiniz her dakika amel defterinize günah olarak yazılır, hesabını da çatır çatır sorarlar.

ama abi çok seviyorum yea diyenler çıkacaktır. olm başlatmayın sevginizden. kadın sizi bir kez sevmediyse hiçbir zaman sevmeyecek demektir.he hevestir, gönül eğlendirmedir, herkesin var benim de olsun ayol vb. başka sebeplerle sizi yanında tutmak isteyebilir. sakın bunlara prim vermeyin. hayatınızı rezil etmeyin.

ama abi seviyor mu sevmiyor mu anlayamıyorum da diyebilirsiniz.

kusura bakmayın ama kadının sizi sevip sevmediğini anlayacak bir olgunlukta değilseniz bu işlere kendinizi çok kaptırmayın zâten.
  • kendine yazık eden adamdır. ama bazen yalnız kalma korkusu sarıyor insanı. özellikle yaş geçince erkekler daha bir çocuklaşıyor.

ya bilemiyorum o adamlara çok yüklenmek istemiyorum. ne yaşıyor bilemeyiz. bak duygulandım şimdi.
  • ben...
  • ask denen kavramin kendisine atfedilmis bir yucelik soz konusuysa bu adam ya sair olur ya feylesof*, bu durumda kimse bu adama aptal demeyecektir. yok eger yarin obur gun hay essek kafam deyip hayiflanilacaksa bugunden tezi yok isi gurur meselesine cevirip olay yerinden uzaklasilmalidir, aksi takdirde bu durum en akilliyi bile deli divaneye cevirttirir.
  • inatçının tekidir. yabani bir gülü evcilleştirmeye soyunmuş bir bahçıvan, tüm zehrini akıtıp kendine dünyanın en eşsiz kadınını yontan bir dülgerdir. the haunting eşliğinde yaşayınız, zehirleniniz...
    (bkz: olmeyi bekleyen kor adam)
  • hepten sevmiyor değildir, arada yemliyordur hiç olmazsa. yoksa pekiştirilmeyen davranış söner; pedagojide altın kural... hatta önce artar tapma hali, iyice bunaltır sevmeyeni. ama sonra yavaş yavaş söner. bu arada ödül gelir gibi olursa ya da sadece zamanla yine canlanır* ama illa ki zamana yenilir.

darılmaca yok efendim. işin psikolojisi bu* ... bilerek ya da bilmeyerek yapılıyor bunlar. uyanık olun.
  • aptal olduğu bakidir. ama bunun elde olup olmaması,doğuştan gelmesi veya bir anda olması da göz önünde bulundurulmalıdır.
  • bir gün ardına dönüp baktığında yaşadığı körlüğü ve hemen peşinden gelen pişmalığa geçen yıllarına hayıflan dur. sevmeyen kadın, sevmeyen adam, sevmeyen insan...
  • acı çekmekten hoşlanan, telefon üstüne telefon acan, istenmedigi halde çırpınan, ağlayan zırlayan ama da uslanmayan adam.