• türkiye’de kaç coğrafi bölge var?", "fahrettin koca'yı tanıyor musunuz?" sorularına yanıt veremeyen mıss turkey 2018 güzeli.

--- spoiler ---

“istiklal marşı’nı biliyor musunuz?”, “atatürk’ün herhangi bir sözünü biliyor musunuz?”, “türkiye’de kaç coğrafi bölge var?” sorularına cevap veremedi. şahin, stüdyoyu terk etti.
    --- spoiler ---
  • eleştirilerin çoğunu sadece kendisinin hak etmediğini düşündüğüm miss turkey kazanan kişisi. sen getirir de ülkenin güzellik ölçütlerine göre güzel olmayan ve ülkenin asgari kültür seviyesini taşımayan kişiyi türkiye güzeli ilan edersen asıl problem seçtiğin kişide değildir. çünkü kız yetmiş metreden bağırıyor bu nitelikleri. o kadar dert varken kim takar miss turkey’i ama bir yandan da merak ediyorum: diğer yarışmacılar erkek ya da anaokul terk miydi veya jüri bu hanımefendinin akrabalarından mı oluşmaktaydı? cnn türk’te türkiye güzeli katılacak diye özellikle boyanıp süslenen iki hanımefendinin tamamen iyiniyetli olmadığı doğrudur ancak kabul edelim ki yeni türkiye’nin miss’i bile değişti birader.
  • video konusunda çok aradayım ya, soruların bazılarında saygısız bir üslup var örneğin şeyma subaşı dışında kitabını okuduğunuz bir yazar var mı gibi, öte yandan hanım kızımız da ne mutlu türküm diyene diyebilecek kadar bile uzak kültürümüzden, fahrettin koca'yı tanımak zorunda değil ben de dünyadaki hiçbir ülkenin sağlık bakanını tanımıyorum şahsen. yüzde 51'e 49 kıza haksızlık edildiğini düşünüyorum. ama sen de eğer türk olduğunu iddia ediyorsan kültürünü biraz olsun öğrenmek için gayret göster, kitap oku, araştır be kızım. olacak iş değil yani atatürk'ün sözünü bilmeyip ağlamak.
  • keşke yüzüne sürdüğü kremi, makyaj setini filan sorsalarmış. zekayla güzellik oranı gerçekten ters orantılı bir kez daha anladık.
  • bilmemek ayıp mıdır değil midir onu düşünüyorum... ilginç bir video, kızsan kızamıyorsun, saçma olur çünkü utanıyorsun ama videoyu izlerken. kızcağızın yerinde olmak istemezdim.
    bir yandan da üzülüyorum... ülkede o kadar kültürlü, kendini geliştirmiş insanlar, aç ve işsiz gezerken böyle süslenip püslenmekten başka bir halt bilmeyen insanların refah ve konfor içinde yaşam sürmelerine.
  • tek sorun sevval sahin'in miss turkey olmasidir, onun disinda zaten yurtdisinda büyümüş vsvs bir kadin bu sorularin hic birinin cevabini bilmek zorunda degildir.
    sıkıntı yine neye gore sectigi belli olmayan miss turkey jurisindedir
  • herkes konuşurken araya ingilizce kelime sıkıştırmasıyla dalga geçince açıp baktım da, bilmem kaç sene ingiltere’de yaşamış ve okumuş birinin ingilizce aksanı böyle mi olur ya? asla anlam veremedim.
  • kadın açık açık bir tanıtım yolu bulmuş kendi için ve bu yolda gidiyor. önce bir internet programında saçma sapan konuştu ve ardında da cnn bir programa çıkıyor ve bunları yapıyor. tele1 bile bu kadının saçmalıklarını haber yapıyor.

edit: bilmese ne olur diyenler olmuş lan kadın üni hayatı dışında tüm okul hayatını türkiye'de geçirmiş. emin olun yurt dışı doğumlu bir türk bunun gibi konuşmaz. kuzenlerim var 2 yaşında oraya ailesiyle giden ya da orada doğan. biri bile böyle sakil türkçe konuşmuyor. bilmediği şeyler hadi sağlık bakanını geçtim istikal marşını yazan kişiyi bilmemek beyinsizliktir. açık açık reklam çalışması yapıyorlar.
    bir mahlukta kemalist eğitim sistemi diye götünden zırvalamış. dünyada ulusal marşının yazarını öğretmeyen eğitim sistemi mi var?
  • sorulan soruları bilememesi facia olan kişi. insan "güzel" de olsa "çirkin" de olsa bunları da bilir artık.

ama...

güzellik yarışmalarına katılanlarda bilgi birikimi aranması bana eskiden beri ters gelmiştir. adı üstünde, güzellik yarışması. katılan herkesin fiziksel özellikleriyle sınandığı bir yarışma. kazanan dünya felsefe kongresine konuşmacı olarak gönderilmiyor. bilgi yarışmalarına katılanlarda belli bir güzellik seviyesi arıyor musunuz? ya da daha ulvî ve daha cesurca bir adım atıp, güzellik yarışmalarının gerekliliğini, kadınları güzel olmaları üzerinden yarıştırmanın doğruluğunu, güzelliğin kime göre, neye belirlendiğini tartışsanıza.
  • kıskandığım kişi.

türk vatandaşı olup fahrettin koca’yı tanımayacak kadar dertsiz bir hayatım olmasını çok isterdim. düşünsene, ülke pandemi diye kavruluyor, ülkenin sağlık bakanı her gün tv’ye çıkıp bu hastalık yüzünden kaç kişinin öldüğünü açıklıyor, hastanelerde yer kalmıyor ama senin bunların hiçbirinden haberin yok.
hesabın var mı? giriş yap