şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seks eğitimi demenin ingilizcesi, liselerimizde okutulması gereken derslerden...
 • turkiye *de yapilmasi imkansiz is*.
 • ingiltere'de ortaokullarda görülen ders. genelde 8-9-10. sınıflarda bazı dönemler birkaç aylığına yer alır. neyin normal neyin normal olmadığını, cinsel ilişkiye girerken dikkat edilmesi gereken noktalar, karşı cinsi tanıma, sağlık ve hijyen bilgileri, çocuğun nasıl olduğu vb. bilgilerin yer aldığı derstir.

  20'li yaşlarda kadın öğretmen, muz ve prezervatifle sınıfa girip gönüllü çocuklara muza prezervatif takma fırsatı verebiliyor. o gönüllü çocuk ben olmadım elbette.* kadına sorulan bütün kişisel soruların cevapsız kaldığını da söylemeliyim. çocuklara seksi özendirmekten ziyade bilgilendirmesiyle her ülkede olması gereken derstir bana göre.
 • başrolünde favori genç oyuncularımdan biri olan asa butterfield'ın olduğu, 2019 yapımı dizi.

  seks terapisti annenin, seks terapisti olmaya zorlanan oğlu.
 • umut vaat eden başlangıç, olay örgüsü ile içine çeken süreç ve fıstık gibi olabilecek dizinin içine sıçan final bölümlerine sahip , taptaze yepyeni netflix dizisi.

  yani bilmiyorum ama ben böyle finalin içine sıçarım demek istiyor insan. kişiden kişiye değişebilir tabi.

  --- spoiler ---

  ola karakterini oynayan kız ne alaka, bu dizide hangi sebeple olmuş, yönetmenin mi senaristin ni aklı karışmış anlamadım da bu neydi gerçekten ya. çirkinlik abidesi, erkek gibi kızı koymuşlar bir de finalde başrol elemanla sevgili yapmışlar. hassiktirin oradan
  --- spoiler ---
 • ilk 3 bölümü itibariyle, beklentilerin ötesinde, hele isminin ima ettiklerinin çok ötesinde, gayet eğlenceli ve sıcak bir dizi olmuş.
  scully'nin emeklilği de böyle bir şey olmalıydı:)
 • netflix yapımlı yeni bir dizi. 11 ocak 2019 tarihinde yayınlanmış. bana da %99 eşleşme çıkınca dayanamadım yapıştırdım tabii.

  ismi kesinlikle sizi yanıltmasın, tabii yalnız izlemenizde fayda var. aşağıda belki biraz spoiler olabilir ama öyle aham şahım değil genel olarak dizi ile ilgili görüşlerimi yazmak isterim.

  aşırı acayip süper uber beğendim ya. güzel iş.

  aimee lou wood inanılmaz accayip tatlı ohalardayım, kendisini başta skinsten çok sevdiğim hanna murray sandım ki hala bence onun ikizi gibi geliyor çözemedim. bu kadar konuşma, ses tonu ve aksan benzerliği olamaz. belki ingiliz ingilizcesi farkı olabilir ama yine de aşşırı benziyor.

  eşcinsellik konusu fazla geçiyor evet netflix alıştırdı sağ olsun, ama oyunculuklar çok başarılı. tek oturuşta 6 bölüm izletti. eşcinselliği boşverin dizide full cinsellik geçiyor zaten.

  kurgu gayet güzel, konulara çok ince ince değinilmiş. öyle basit bir senaryo değil yani detaylı çalışmış.

  otis ve meave arasındaki replikler ve uyum ise aşşırı samimi.
  ikisi ezbere rol yapmıyorlar ne biliyim, sanki doğal halleri böyleymiş gibiler.

  bu arada meave karakterini oynayan emma mackey resmen parlıyor pırıl pırıl. umarım daha fazla dizide kendisini görebilriz.

  özellikle jean konusuna gelmek istemiyorum. keşke terapistim olsa dedirtti bana kadın yahu.

  kalan 2 bölümü de yarın bitireceğim fakat sonrası muamma tabii. of ya çok az bölüm koyuyorsunuz abi bu nedir tadı damağmızda kalıyor yani 8 bölüm bir sezon. uzatın azcık şunları.

  edit : bitirdim sezonu da sezon final az biraz sinirimi bozdu.ama yine de güzeldi beğendim.

  adam tam bir avel.
 • "kara murat benim" tarzı bir sahne bulunduran yeni netflix dizisi.
 • (bkz: emma mackey) kızımızın geniş kitlelerce tanınmasını sağlayacak yeni netflix orijinal içeriği.
 • genel manada başarılı bulduğum, ikinci sezonunun kati suretle geleceğini düşündüğüm dizi.

  mutlaka izlenmeli mi? hayır. çok ağır konular mı işliyor? buna da hayır. ancak vakit geçireyim, çerezlik bir şeyler izleyeyim ama çok da tırt olmasın diyenlere bu kıvamda bir dizi olmuş.

  --- spoiler ---

  sezon finali tatmin etmedi, ancak kredisi yüksekti ilk 5-6 bölümden
  --- spoiler ---