• no future , no future diye bağırıp torunlarına yetecek para kazanan punk grubu.
  • nerden başlasam nasıl anlatsam. beni has müzik ile yapma müzik ayırımına uyandıran elemanlardır bunlar. offspring dinlerdim o zamanlar, şu pretty fly şarkıları yeni çıkmıştı. valla seviyorduk işte o zamanlar. daha sonra eski albümleri alındı, smash falan delirtti beni. oradan green day ve bad religion a geçtik. millet zırılzırıl metallica dinliyor ben zırıl zırılx2 punk dinliyorum. akmar gençliğinde de yerim ayrı. 'o punktır' diyolar 'yaklaşmayın sivilceleri bulaşır'. hivhuv vay be gençlik işte. her neyse, bu arada elime bi müzik dergisi geliyo diğeri geçiyo. punk dosyalarını ayrı bi özenle okuyorum ve sürekli bi sex pistols muhabbeti görüyorum. meraklar içindeyim, o zamanlar net yok tabi -en azıdnan ben de yok- hemen indirip dinleyelim. lanet grubun da albümü hiçbi yerde bulunmuyor. ben de sipariş veriyorum en sonunda. 1 hafta sonra gel al diyorlar.

o bi hafta zor geçiyor ama nihayetin de geçiyor işte, aynı günde gölcük yolcusuyum, okul çıkış hemen gidip alıyorum, biniyorum dolmuşa hareme gitmek için, siktir walkman in pili bitmiş. harem de pil alıyorum, otobüs hareket ediyor ben koyuyorum kasedi (bi best of içinde yok yok) ve ilk şarkı anarchy in the uk! hiç duymadığım bi gitar cızırtısı ardından hiç eşine rastlamadığım enteresan bi ses: aaaaaaayyyyyy emmmmmmm aaaaannnnnn anti-krayst.... çivilenip kalıyorum koltuğa. ardından god save the queen başlıyor- mükemmel, pretty vacant, holidays in the sun, i wanna be me...yol gidiyor kaset gidiyor.

haftalarca başka bir şey dinlemedim. kime dinletsem nefret ettiler. offspirng ve türevleri bi köşeye atıldı. ben sex pistols tan the clash e geçtim, ordan patti smith, lou reed derken neler geçti kulaklardan neler.

he neden mi has müzik? bilmiyorum, üç akor meselesine kafayı takmış insanlar çok, bi şarkıda ne kadar çok nota varsa o kadar iyi olacağını düşünüyorlar nedense. lan sikim, şarkı bu, bu ruh, matematik değil ki sayı ile hesaplayabilesin. kim de ruh var inanmışlık var onda iş var abi. sikeyim 16 bin akorluk şarkıları.

şimdi sex pistols benim için mazide bi hatıra olarak kaldı, oturup dinlemiyorum -belki kırk yılda bir- ama yine de hala çok severim. the clash i daha çok severim ama bak. hani onlar davayı satmadı hesabı var ya a.q

neyse ne diye böyle uzun uzun anlattım, çünkü bu bir hatırattır geleceğe kalacak. mr rotten çocuklarına havuzlu villalar bırakacak ben de bu entryi. okurlar tanırlar beni. hoş olur lan.

(bu arada ergen hormonlarımın başıma açtığı pek çok belaya da ilham olmuşlardır kendileri (bkz: #9181602) )
  • emek hırsızı şerefsiz grup. adamlar yüksek sadakat'ın şarkısını çalmış amına koyim ya.

http://www.youtube.com/watch?v=7uz0bpaodbq
  • neden bu kadar kötü gitar çalıyorsunuz gibi gerzek ötesi bir soruya;

'' 10 dolar biriktirip bir gitar aldık, bir 10 dolar daha biriktirip ders alamadık, bizi böyle sevenler yeter bize zaten..''

şeklinde cevap veren punkın temel taşı grup.. *
  • grubun üyeleri aslında herhangi bi şeye başkaldırmaya yetecek kadar bilgi ve kültür sahibi değillerdi . grubu finanse eden ve prodüktörlüğünü yapan kişiler ( bilmemne mclaren'dı adamın ismi) o sırada revaçta olan nihilist akıma uyacak olan müziği bulduklarını düşünerek sex pistolsı ortaya çıkarmışlardır. ilk kayıtları 4 kanallı bi mikserde amatör ortamlarda yapılmıştır . çoğu konserlerinden kovulmuşlardır . fakat kendi hayran kitleleri sex pistolsı sonuna kadar her gittiği yerde takip etmiştir.
  • soz konusu para suyunu cekdiginden 90ların ortasında "sadece paranızı almak icin" diye yeniden bir araya gelip konserler veren band.
  • eurovision 2011'de ülkemizi temsil eden "rock" grubunun submission adlı şarkısından "esinlendiği" grup.
  • ingilterede 1 numara olduklarında listelerde grup adı ve sarkı yerine siyah bir bantın yayınlanmasına neden olan grup.
    (god save the queen)
  • biz çöp tenekesindeki çiçekleriz
    insan makinesindeki zehiriz
    istikbal biziz
    sizin istikbaliniz

sex pistols
  • zamaninda grubu severek dinneyen veletlerin koca koca adamlar olmalari ile ve bazilarinin mesleklerinde ust yerlere tirmanmalari ile haddinden fazla saygi kazanmis,ustlerine tezler yazilmis,cok basit seylerden bile cok mukemmel sonuclar elde etmenin mumkunlugunu ispatlamis grup...
hesabın var mı? giriş yap