şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: uyursikerlik)
 • tanım: uyku sırasında sebebi bilinmeyen uyaranlardan ötürü, bireyin cinsel isteğinin artması ve fiiliyata dökülmesi.

  muzdarip olduğum rahatsızlıktır. önce ne zamandan beri var derseniz, 20li yaşların başında, gayet düzenli cinsel hayatımın olduğu bir dönemde başlamış fakat ben farkedene kadar 26 yaşında ne olduğunu ciddi şekilde öğrenmiştim.
  sosyal bir insansanız eğer hayat kalitenizi inanılmaz etkiliyor.
  nasıl farkettiğimi, farkedene kadar neler olduğunu kısaca izah edeyim. farkettiğim zaman şu şekilde oldu. bir akşam arkadaşlarla ufak tefek alkol alıyoruz, sarhoş değiliz, araç kullanacak durumum da olmadığından arabayı otoparka bırakıp, evim de uzak olduğundan, bir arkadaşa kalmaya geçtik. grup kalabalık ve herkes aynı evde kalacak. yatak yok vs. beni samimi olduğum bir kız arkadaşla eşleştirmişler. bunlar böyle ilişmeden yatar uyur diye. öyle mi oldu? hayır. bir kaç saat uyuduktan sonra sabah 6 gibi biri beni uyandırdı.
  -naaaapıyorsun yaa?
  -hı?
  -ordaki ne öyle?
  ben uykudan felçli kalkarım deyim yerindeyse.
  -anlamıyorum ne diyorsun?
  -arkanı dön, yat uyu.

  sonrasında ben sabah uyandım üstüm başım giyinik, gayet rahat bir şekilde, bir de üstüne hatırlamadığımdan, hiç bu konu konuşulmadı. bir süre geçtikten sonra bu arkadaşla bir kere ikimiz oturduk, bira içiyoruz yine. "ya sen geçen akşam naptığımızı hatırlıyor musun?" diye başladı, her şeyi anlattı.
  ulan meğer 1 kere olmamış. bir kaç kere uyarmış, en sonunda kız da tahrik olmuş falan fistan. güme gittik. benim ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok.
  utandım, yerin dibine girdim.
  dahasında ben bu olayın üstüne günlerce düşündüm "acaba başkasıyla da oldu mu?" diye. velhasıl kelam 7 sene geçtikten sonra, kısa süreli görüştüğüm biri oldu. benzer bir olay yaşandı. kendisi haftasonu sabah işe gideceğinden beni uyarmayıp, kalkıp salondaki kanepede uyumuş.
  akşam buluşunca anlattı, böyle böyle oldu ama ben biliyorum bunu dedi. nasıl lan? bu bir hastalık, adı var bak, seksomnia.
  yanında uyuduğun insanlara ulaş, eğer bir bok yediysen özür dile, durumu anlat, gerekirse ben anlatayım gibi nasihatler aldıktan sonra aklıma gelenleri tek tek aradım. 4 kişi onayladı. allahtan açık fikirli insanlardı da "biz seni biliyoruz, bir terslik vardı zaten diyip" geçiştirdiler.
  20li yaşların başındayken sevgilim olan arkadaşı aradım, tabi o zamanlar "evleneceğim bu kızla" diyorum. güzelce bir ağzıma sıçtı başka konulardan dolayı, başka şehirdeydi kendisi. 3 günlük tatili fırsat bilip atladım gittim.
  affettirmem gerekiyor kendimi, zira 4 yıl boyunca, bayağı bilinçsiz şekilde taciz etmişim. kız arkadaşım olması bunu değiştirmiyor sonuçta. affetmedi o ayrı, hatta 33lük bira bardağını kafama vurdu. allahtan ikisi de kırılmadı, biraz şişti o kadar.

  velhasıl kelam hastaneye gittim. ürolog taşak geçip gönderdi, psikiyatr da benzer bir tepki verdi. klasik antidepresanı yazdı gönderdi.
  yıllar yılları takip ediyor, yaklaşık 10 yıldır bunla uğraşıyorum. geçenlerde benim gibi seksomniadan muzdarip biriyle tanıştım. bir arkadaşım yönlendirmiş. 21 yaşında çocuk, ağladı telefonda. abi kimsenin yanına uzanamıyorum korkudan diye. zaten öyle; uzanmayacaksın.
  dip: tek gecelik durumları aramadım ama eminim olmuştur birkaç tane daha. okuyorlarsa hepsinden özür diliyorum. elimde değil.
 • farkli bir versiyonunu yasadigim durumdur. bana kalsa hastalik degil bu, beni cok rahatsiz etmiyor. zaten gidip baskasinin yaninda da yatmiyorum.

  2 yildir evliyim ve neredeyse 3 yildir esimle beraber yasiyoruz. yaklasik 1 yildir ortaya cikti bu. uyudugumuz sirada garip bir sekilde seks yapma istegi ortaya cikiyor. uykulu bir sekilde basladigim olayi uyanmis bir sekilde gayet bilincli olarak bitiriyoruz. zannedersem libido olayi filan bu. galiba libidom tavan yapiyor uyudugum zaman. seks yapma istegim normaldekinden 10 kat daha fazla oluyor diyebilirim. inanilmaz bir istek ama. zaten bittikten sonra da uyuyoruz. bazen uyuyamayip uykusuz kaldigim da olmuyor degil
 • sexomnia hastalık olduğunu bile bilmeyen kim bilir nice insanın muzdarip olduğu ilginç bir rahatsızlıktır. bildiğiniz uyku sırasında acayip bir seks isteği oluşup yanınızdakine sarıyorsunuz.

  iskoçya ve birkaç ülkede bu hastalık yüzünden tecavüzden yargılanan insanlar bile var. uykuda seks hastalığı tespit edildiğinden beraat almışlar. kaynak linkte detaylar mevcut...
 • kadın eş uyurken, erkek eş gelipte kadınla ilişkiye girmeye çalışırsa, bu evlilik içi tecavüze girer. kadın aynısını erkeğe yapsa, buna fantezi derler.
 • yaklaşık 2 aylık evliyim, 6 aydır da birlikte yaşıyoruz. sabah kalktığımda bazen eşim ile seks yaptığımızı fark ediyorum. böyle bölük pörçük anılarla hemde. ne yaşandı ne bitti gram hatırlamıyorum. eşimin söylediğine göre bir anda gözüm kapalıyken üzerine gidiyorum ve tamamen orgazm odaklı bir biçimde birlikte oluyorum. bunu 2-3 haftada bir kez yaptığımı keşfettim. normalde libidosu da düşük olan bir insanım, cinsellikte her zaman eşim daha istekli olmuştur. ama uykumda eşime tecavüz etmeye başlamışım. eşim bu noktada bunun bir sorun olduğunu bilerek uyum sağlamaya çalışıyor ama bu bana göre evlilik tecavüzünden farksız. benim başıma gelmiş olsaydı gerçekten üzülürdüm. bu sorunu nasıl çözebileceğimi de bilmiyorum.

hesabın var mı? giriş yap