*

şükela:  tümü | bugün
 • uyku esnasında cinsel ilişkide bulunma rahatsızlığı. uyurgezerlik gibi bi mantığı var. garip bi olay.
 • uyurgezere rakip uyursevişir hastalığı.uyku halindeyken cinsel ilişkiye girme ihtiyacı hissetme olarak tanımlanıyor.asıl garip olanı ise; örneklerde bazı hastalar bunu, uyanıkken yapılan sekse tercih ediyorlarmış.stres ve uykusuzluk hızlandırıcı etkiye sahipmiş, haberiniz ola..
 • araştırmacıların son gözdesi henüz tedavi yolu bulunamayan 'uykuda seks' hastalığı seksomnia...
  nedeni ve tedavi yolları henüz bulunamayan ve bir tür uyurgezerlik olan seksomnia ya da uykuda seks, şu sıralar araştırmacıları hayli meşgul ediyor.
  new scientist dergisinin son sayısında yer alan hastalık, 'uyku halindeyken cinsel ilişkiye girme ihtiyacı hissetme' olarak tanımlanıyor. araştırmalarsa hastaların durumlarından utanmaları ve doktora açıklama yapamamaları nedeniyle ağır ilerliyor.
  hastalık, ilişkileri de olumsuz etkiliyor. dergiye konuşan hastalardan lisa mahoney, "kontrol altına alamadığım bu aptalca durum beni korkutuyor ve uzun vadede ilişkimi bozmasından endişe ediyorum" diyor. araştırmacıların büyük kısmına göre seksomnia, uykuyla uyanıklık arasında kalınan uyurgezerliğin bir türü.

  uyanık yapılan sekse tercih eden var
  araştırmacı nik trajanovic, yetişkinlerde uyurgezerliğin yüzde 2-4 oranında görüldüğünü, seksomnia'nın bu derece yaygın olmadığını açıklıyor. ancak 2005'te yapılan bir internet araştırmasına göre seksomnia, tıbbi raporlarda belirlenenden daha yaygın bir rahatsızlık.
  uyku uzmanı mark pressman'a göre, hastalık zaten sıklıkla çiftler arasında görülüyor. pressman, "bazen nefret ediyor, bazense tolere edebiliyorlar. bazı ender rastlanan örneklerdeyse bunu uyanıkken yapılan sekse tercih ettiklerini görüyoruz" diyor. www.sleepsex.org adresinde seksomnia hastalarına yardımcı olmaya çalışan new hampshire üniversitesi'nden psikolog michael mangan ise henüz bir tedavisi olmayan hastalığa hızlandırıcı faktörler olarak stres ve uykusuzluğu işaret ediyor.

  kaynak:milliyet.com
 • arkadaşla dostla yanyana yatılmamasını gerektiren bir hastalık.

  sevgilisi "sadece sarılıp uyuyalım" diyenlere not: bu hastalığı araştırın kuzum ne olur ne olmaz.
 • kanadalı uzmanlara göre her 12 kişiden biri uyurken partneriyle cinsel ilişkiye giriyor. araştırmaya katılan erkeklerin 4 te 3 ünde bu hastalık görülüyor..
 • ingiltere'de bir davada ben masumum hakim bey valla uykumda şeet me hastalığım var her şeyin sebebi bu sexomnia dediği durum. evlerden ırak olması, geceleri uykusuzluğa sebep aman dikkat. [http://ush.re/795u http://ush.re/795u]
 • kişinin uyku esnasında sevişmeye yeltenme durumu.

  (bkz: uyku bozukluğu)
 • uyurgezerliğin uyur gezer sevişir versiyonu. bu şekilde herhangi biriyle sevişip dönüp uyur ve konuyu hatırlamazlarmış.

  anaaa ne güzel la öyle bi hatun bize de denk gelse gibi hayallere dalmayın. ciddi sıkıntılı bir durum. zira tecavüze yeltenme ya da çocuk istismarı durumları da oluyormuş.

  parasomnia'nın bir türü olduğuna inanıyorlarmış.

hesabın var mı? giriş yap