şükela:  tümü | bugün
 • ing. cinsel piyasa değeri

  kadın ve erkeğin, yalnızca yaş parametresine bağlı olarak belirlenen karşı cins tarafından arzulanma grafiği.

  piyasa değerini belirleyen diğer unsurların (görsellik, kültür, ekonomik yapı, sosyal durum, statü, kişisel özellikler, karakter özellikleri) dışarıda tutularak, yaşa bağlı olarak oluşturulmuş grafik.

  http://www.hookingupsmart.com/…_curve1-1024x502.jpg
 • kadınlarda yaş ile ters orantılı olarak azalır, erkeklerde ise yaş ile ters orantılı olarak artar. o yüzden erkek yaşlandıkça gönlünü daha genç hatunlara kaptırır ve onlarla bir şeyler yaşar, kadın ise yaşlandıkça baştan çıkarma gücü azalır ve yalnızlaşır.
 • genelgeçer anlayışa göre kadınlar 30 yaşlarından itibaren the wall da denilen sınıra gelirler. bazıları 30 dan sonra ya da düşüş hangi yaşa tekabül ediyorsa (genetiğe bağlı olarak 30 ila 40 yaş arası bir yerlerde gerçekleşecek düşüşten bahsediliyor) söz konusu yaş aralığında yaşanan düşüşün bir dalgalanma olabileceğine inanarak 2-3 sene daha seksüel piyasa değerlerini test etmeye yönelik eylemlere devam ederler. fakat yine genelgeçer anlayışa göre bunun hayal kırıklığıyla sonuçlanacağı inancı mevcut.

  erkekler de fazla sevinmemeliler tabii. bir milyarder olmadıkları sürece onların da kotası maksimum 45 falan.
 • etkileyici bir kavram.

  .

  dişilerin 18-28 yaş arası yaşadıkları dönem, kelimenin tam anlamıyla altın dönemdir.
  bu dönemde dişilerin hiçbir nitelikleri olmaksızın yalnızca varlıklarının değerli olması, onlar için her ne kadar harika bir durum gibi gözükse de, dönem, onun değerinin ve geçiciliğinin farkında olmayanlar için büyük bir yıkımı da beraberinde getirecek olan dönemdir.

  yalnızca varlığınızın değer ettiği bir dönemden niteliklerinizle dahi değer etmediğiniz bir döneme geçmek.. son derece yıkıcı.

  .

  altın dönemden kömür dönemine geçiş hakkında hazırlanmış başarılı bir animasyon için bkz.

  .

  dişinin 18-28 yaş arasında toplumsal değerini etkileyici bir biçimde gösteren bir video için bkz.
 • anadolumuzun böğründen kopmuş türkülerce bile doğruluğu tasdiklenen parametreler bütünüdür.

  "gızlar dura dura hiç olur
  oğlan dura dura goç olur
  angara'da bir hoca var
  üfledi mi uçurur"

  son iki dizenin konuyla bir alakası olmamakla beraber, yüksek miktarda halisünojen kullanımı ile bağlantılı bir önermeden bahsedilmektedir.

  (bkz: alın bunu uçtu bu)
 • kendimi ivedi dolara çevirmem lazım.
  seri de olabilir.