şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ing. cinsel piyasa değeri

  kadın ve erkeğin, yalnızca yaş parametresine bağlı olarak belirlenen karşı cins tarafından arzulanma grafiği.

  piyasa değerini belirleyen diğer unsurların (görsellik, kültür, ekonomik yapı, sosyal durum, statü, kişisel özellikler, karakter özellikleri) dışarıda tutularak, yaşa bağlı olarak oluşturulmuş grafik.

  http://www.hookingupsmart.com/…_curve1-1024x502.jpg
 • kadınlarda yaş ile ters orantılı olarak azalır, erkeklerde ise yaş ile ters orantılı olarak artar. o yüzden erkek yaşlandıkça gönlünü daha genç hatunlara kaptırır ve onlarla bir şeyler yaşar, kadın ise yaşlandıkça baştan çıkarma gücü azalır ve yalnızlaşır.
 • genelgeçer anlayışa göre kadınlar 30 yaşlarından itibaren the wall da denilen sınıra gelirler. bazıları 30 dan sonra ya da düşüş hangi yaşa tekabül ediyorsa (genetiğe bağlı olarak 30 ila 40 yaş arası bir yerlerde gerçekleşecek düşüşten bahsediliyor) söz konusu yaş aralığında yaşanan düşüşün bir dalgalanma olabileceğine inanarak 2-3 sene daha seksüel piyasa değerlerini test etmeye yönelik eylemlere devam ederler. fakat yine genelgeçer anlayışa göre bunun hayal kırıklığıyla sonuçlanacağı inancı mevcut.

  erkekler de fazla sevinmemeliler tabii. bir milyarder olmadıkları sürece onların da kotası maksimum 45 falan.
 • dişilerin 18-28 yaşları arasında ömürlerinin altın dönemini yaşıyor olduklarını gösteren etkileyici bir kavramdır.

  söz konusu dönemde dişilerin hiçbir nitelikleri olmaksızın yalnızca varlıklarının değerli olması, onlar için her ne kadar harika bir durum gibi gözükse de, dönem, onun değerinin ve geçiciliğinin farkında olmayanlar için büyük bir yıkımı da beraberinde getirecek olan dönemdir.
  yalnızca varlığınızın değer ettiği bir dönemden niteliklerinizle dahi değer edemediğiniz bir döneme geçmek.. son derece yıkıcı.

  .

  altın dönemden kömür dönemine geçiş hakkında hazırlanmış başarılı bir animasyon için bkz.

  dişinin 18-28 yaş arasında toplumsal değerini etkileyici bir biçimde gösteren bir video için bkz.
 • anadolumuzun böğründen kopmuş türkülerce bile doğruluğu tasdiklenen parametreler bütünüdür.

  "gızlar dura dura hiç olur
  oğlan dura dura goç olur
  angara'da bir hoca var
  üfledi mi uçurur"

  son iki dizenin konuyla bir alakası olmamakla beraber, yüksek miktarda halisünojen kullanımı ile bağlantılı bir önermeden bahsedilmektedir.

  (bkz: alın bunu uçtu bu)
 • kendimi ivedi dolara çevirmem lazım.
  seri de olabilir.
 • hiçbir şeyin kalıcı olmadığını kanıtlar.

  ancak 53 yaşındaki babam, gümüş saçları, statüsü ve fit vücudu, boyuyla hala dışarıda yaşlı, genç çoğu kadından öyle bakışlar ve ilginç hareket almaya devam ediyor ki insanın babam olası geliyor.
 • erkeğin genetik avantaj ve toplumsal rol itibari ile daha geç yaşlara kadar koruyabildiği bir değer. kadınların ise genç yaşlarda erkeklere üstünlük sağlamasını sağlayan ama daha kısa süre koruyabildiği bir değer. bu sebeplerden ötürü erkeğin kadından 5 yaşa kadar büyük olması bir çok toplumda normal karşılanır. hatta bazı kadınlar tarafından arzu edilir. erkeğin zengin olması durumunda bu yaş farkı çok daha fazla artabilir.
 • az önce izliyor olduğum bir filmdeki şu kesiti gördüğümde tekrar aklıma gelmiş olan kavram.

  film kesiti bir düğün hazırlığı sahnesinde geçiyor.
  evlenmek istemediğini söyleyen alice'e annesi tarafından söylenen söz:
  "yakında 20 yaşına gireceksin alice. bu güzel yüzün sonsuza dek güzel kalmayacak."

  .

  ne kadar acı, ne kadar acı. ciddiyim; bazen dişi olmanın ne kadar da zor olduğunu düşünüp erkekliğime şükrediyorum.
  sonsuz yokluğun içinde varlığı maksimum 100 yıl tadacak olduğunu bilmek gibi korkunç bir şey, 18-28 yaş arasında bir insan dişisi olmak.

  ömrünüzün en değerli zaman diliminin içindesiniz ve o, her gün eriyip gidiyor.
  üstüne üstlük; bu zaman dilimini, kalan ömrünüzü birlikte geçirebileceğiniz ve kendisinden çocuk yapabileceğiniz bir erkek bulma telaşı ile geçiriyorsunuz..

  (bkz: evlilik/@gunes girmeyen eve giren adam)