şükela:  tümü | bugün
 • genelgeçer anlayışa göre kadınlar 30 yaşlarından itibaren the wall da denilen sınıra gelirler. bazıları 30 dan sonra ya da düşüş hangi yaşa tekabül ediyorsa (genetiğe bağlı olarak 30 ila 40 yaş arası bir yerlerde gerçekleşecek düşüşten bahsediliyor) söz konusu yaş aralığında yaşanan düşüşün bir dalgalanma olabileceğine inanarak 2-3 sene daha seksüel piyasa değerlerini test etmeye yönelik eylemlere devam ederler. fakat yine genelgeçer anlayışa göre bunun hayal kırıklığıyla sonuçlanacağı inancı mevcut.

  erkekler de fazla sevinmemeliler tabii. bir milyarder olmadıkları sürece onların da kotası maksimum 45 falan.
 • anadolumuzun böğründen kopmuş türkülerce bile doğruluğu tasdiklenen parametreler bütünüdür.

  "gızlar dura dura hiç olur
  oğlan dura dura goç olur
  angara'da bir hoca var
  üfledi mi uçurur"

  son iki dizenin konuyla bir alakası olmamakla beraber, yüksek miktarda halüsinojen kullanımı ile bağlantılı bir önermeden bahsedilmektedir.

  (bkz: alın bunu uçtu bu)
 • kendimi ivedi dolara çevirmem lazım.
  seri de olabilir.
 • erkeğin genetik avantaj ve toplumsal rol itibari ile daha geç yaşlara kadar koruyabildiği bir değer. kadınların ise genç yaşlarda erkeklere üstünlük sağlamasını sağlayan ama daha kısa süre koruyabildiği bir değer. bu sebeplerden ötürü erkeğin kadından 5 yaşa kadar büyük olması bir çok toplumda normal karşılanır. hatta bazı kadınlar tarafından arzu edilir. erkeğin zengin olması durumunda bu yaş farkı çok daha fazla artabilir.
 • dar anlamda türkçeye "gider" olarak çevirebileceğimiz kavram.

  herhangi bir insanın giderinin derecesidir yani.
 • cinsel piyasa değeri. insanın cinsellik için ilgilisi tarafından tercih edilebilirliğini belirleyen değerdir. elbette insan çok yönlü olduğu için cinsel çekim hissetmesine neden olan unsurlar sayılmayacak kadar fazla ve çeşitlidir ancak ortalama insanın, yani vasıfsız kalabalığın belli başlı kategorilerden etkilendiği görülebilir. bunlar arasında yaş dışında pek çok farklı parametre de bulunur. boy, fizik, dış görünüş, varlıklı olma, statü, çevre, zeka gibi bir dolu diğer unsur bu değerin belirleyicileridir.

  mesela normal bir erkek için 23 yaşında, 1.70 civarı boya sahip, zayıf ve kıvrımlı, güzel yüzlü, zengin bir aileden gelen, iyi bir meslek sahibi, arkadaşları da kendisine benzeyen akıllı bir kadın, cinsel yönden çekiciliğin zirvesinde olacaktır. elbette bahsettiğimiz üzere insanın çok yönlülüğü gereği kriterler bundan ibaret değildir. mesela önceki cinsel partner sayısı da değeri etkileyen kriterlerden biridir; yaygın cinsiyetçi algı gereği kadının partner sayısı arttıkça değeri düşerken erkeğin partner sayısı arttıkça değeri yükselir.

  benim için ideali, bilincini kullanarak bu sığlıktan, yüzeysellikten, insanı metalaştıran ortalama bakış açısından uzaklaşmış olmaktır. pek çok farklı insan için bireysel olarak karşı cinsin cinsel değerini belirleyen etkenlere (bkz: erkekleri çekici yapan detaylar) ve (bkz: kadınları çekici yapan detaylar) bağlantılarından ulaşabilirsiniz. bunların en ortak ve yaygın olanları da genel piyasa değerini belirler.
 • (bkz: #91982884)
 • bu sahte smv grafigini cizen adamin twitter adresi:
  https://twitter.com/…/web/status/975810316083712000

  adamin adi rollo tomassi, ve gorunen o ki kendisini zamaninda kadinlar tarafindan bolca reddedilmis yasli erkekleri yuceltmeye ve reddeden kadinlarin market degerlerinin ilk genclik yaslarindan itibaren dusecegini gostererek o kadinlari asagilamaya adamis. burada da bu grafigi cizdigini yazmis zaten: https://therationalmale.com/…smv-ratios-attachment/

  bu hic bir bilimsel (veya sosyal bilimsel) dayanagi olmayan ve bir universite vs'ye bagli bir makalesi de olmayan grafik her yerde karsima cikiyor. komik olan kisim ise bu grafigin apacik yalan olmasi. 30'lu yaslarda kadinlarin cogu hala gencliginin verdigi cekiciligi korurken, erkeklerin onemli bir kismi kellesiyor, saclari beyazliyor ve boyatmiyorlar, fiziklerine pek de onem vermiyorlar. yuz bakim ve makyaj urunlerinin cogu 30 yaslarindaki kadinlara gidiyor cunku kadinlar 30 yaslarinda guzelliklerine daha duskun oluyorlar. yani ben bazi kadinlarin market degerinin 30lu yaslarda arttigini bile dusunuyorum. ama ne yalan soyleyeyim liseden vs'den tanidigim yasitim olan erkeklerin neredeyse hepsi belirgin derecede cirkinlesti. halbuki bu sallamasyon grafige gore market degerlerinin zirvesinde falan olmalilar (yas 32). tabi genel olarak insan insandir. kadinlari surekli deger kaybeden varliklar olarak gostermek de reddedilmis ezik ve yasli bir erkegin hayal urunudur.
 • @dunyadaki tum sinekleri getirin bana

  yukarıdaki arkadaş grafiği eleştirmiş, olabilir. kadınların seksiliği ile erkeklerin seksiliğini bir tutmuş arkadaş. öncelikle şunu ayırt edelim, kadın güzelse değer görür, erkek güçlüyse. kadının güzelliğinin tek şartı vardır fiziksel (yüz dahil) güzellikleridir. erkeğin güçlü olması ise değişkendir. yani para yönünden, fiziksel, dominantlık, sporda, yazarlıkta, ahçılıkta....vs herhangi bir dalda iyi olması onu güçlü kılar.

  erkeğin fiziksel yapısı evet etkendir ama kadınların güzellikleri kadar etkili değildir. öyle olsaydı yaşlı başlı adamların yanında 20'lik kızlar olmazdı. haa diyeceksin ki yaşlı kadınların yanında da genç erkek var. istisnaları es geçersek sayı olarak da farkı görebiliriz.

  30 yaşındaki bir erkekle 30 yaşındaki bir kadını ele aldığımızda ise, erkeğin bariz üstünlüğü vardır. daha geç ergenliğe girdiği için çevikliği devam etmektedir. ama kadınlar 30 yaşında artık hayatın yorulma dönemine adım atmaya başlayacaklardır.

  her şeyi geçtim doğa bile bir kadının 35'inden sonra doğurganlığını bitiriyor. erkeğe ise 80'inde dahi baba olma imkanı sunuyor. 80 yaşındaki bir adam 30 yaşındaki bir kadını hamile bırakır sorun yok, doğa açısından.

  sonuçta yaş ilerledikçe kadının doğurganlığı azalır. o bu musallat olmasın nasılsa doğuramıyor diye de çirkinlikler başlar. erkek ise şarap gibidir, yıllandıkça tecrübe kazanır o oğlan çocukluğu yerini erkek adamlığa bırakır.

  istisnaları es geçiyorum, 10 milyonda 1 örneklerle çürütmeye çalışmayın.