şükela:  tümü | bugün
  • iki tarafın da aklından aynı şeyin geçmesi, ama bunu dile getirememeleri ve sonuçta bir yakınlaşma yaşanamaması durumunda oluşan gerginlik çeşidi. genelde cinsler arası yakın arkadaşlık durumlarında görülür.
  • toplum içinde olup da, -mesela çalışma ortamı, arkadaş grupları gibi- dışarıdan birbiriyle alâkasız, hatta bazen tamamen zıt gözüken iki insan arasında, yalnızca o iki insanın hissettiği; bir baş başa kalsalar zaman mekân fark etmeksizin afedersiniz çatır çutur sevişeceklerini nitelendiren telepatik gerilim çeşidi. bu insanlar birbirleri için iyi bir eş veya sevgili değildirler, bi' sevişseler geçecek çünkü. genelde sevişemezler ama.

    bir de benim fark ettiğim şöyle bir şey var. bir insan genelde kimseye söyleyemese de arasında seksüel gerilim olduğu insanı unutmuyor yıllar geçse de. yani unutmuyor derken, yıllar sonra karşılaşınca iyi anlaşıyorlar falan filan. jsjsjsjs neyse çok detay verip kimseyi germek istemiyorum. sosyal bir canlı olan her insan yaşamıştır bir başkasıyla bu hissi diyip bitireyim.
  • nefret ettiğim olay.. iki tarafın da bunu açıkça hissetmesi ve dile getirememesi olayı hepten çekilmez kılıyor
  • olur olmaz yerlerde sık sık başıma gelen şey ve teknik bir ismi olduğunu öğrenince dile gelmiş gibi oldum