şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
430 entry daha
  • araba almak için seyahat izni alabiliyor muyuz, bilen varsa yeşillendirebilir misiniz, ankara dan çanakkaleye gitmek istiyorum.
  • tanıdığım kişiler sevgililerinin yanına yada tatile gitmek için torpille anında alabiliyor.
    ama ben ailevi bir sebeple annemin yanıma gelmesini sağlayamıyorum.
    bu ülkede torpilin işlemediği bir kurum var mı merak ediyorum.
    yani madem torpille herkes istediği yere gidecek bari serbest bırakın da asıl gitmek zorunda olanlar mağdur olmasın.
  • ankarada aile evindeyim yanımda ne kitabım var ne de doğru düzgün bir internetim evimizde altyapı yok.sözde uzaktan eğitim görerek tıp okuyacaz ama bu şartlarda eğitim görmem mümkün değil.dün başvuru yaptım önümüzdeki çarşamba günü ankara'dan düzceye otobüs seyahati yapmak için hala dönmediler ne zaman dönüş yapıyorlar bilen var mı?bayram diye bakmazlarsa otobüs biletimi ne zaman alıcam onu da düşünüyorum.

edit: 2 kez bu şekilde çankaya kaymakamlığı’na başvurdum red verdiler şansımı biraz daha deneyip başka kaymakamlıklara başvurmayı düşünüyorum

edit 2: 3. başvurumda biraz daha mağduriyetime dair vurgu yaptım ve onaylandığına dair geri bildirim göndererek şöyle yazmışlar:
    başvurunuzdaki beyanınız ve sunduğunuz belgeye istinaden özel araç ile yapacağınız seyahat izin talebiniz uygun bulunmuştur. seyahat izin belgesi tek gidiş için 36 saate kadar, gidiş geliş amacıyla ise 72 saate kadar geçerlidir. seyahat izin belgesi, özel araçlar için yolcu taşıma kapasitesi ile sınırlı, d1 ve d2 yolcu taşıma belgesine sahip ticari araçlar için ise yolcu sayısı kapasitesinin yarısını geçmemek şartı ile kullanılabilecektir. bilgilerinize sunulur.
    sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında seyahat izin belgesi .../.../2020 ………….. günü geçerli olacaktır. bilgilerinize sunulur.

ee arkadaş ben otobüsle seyahat için izin istiyorum özel araç ile yapacağınız seyahat diyorsun.onayı verdiler vermesine yine kafam karıştı ama artık bilet alıp gitmeyi düşünüyorum sizce sıkıntılı bir durum ortaya çıkar mı?

edit 3 : 199u aradım bir sorun olmadığını seyahat edebileceğimi söylediler.

edit 4: aştiden çıkışta trafik polisleri tek tek bütün yolcuların izinlerini kontrol etti
  • özel araçla seyahat için e-devlet üzerinden başvurduğum, 45 dakika içinde onaylanan izin belgesi. izniniz onaylandığında telefonunuza sms geliyor.

edit: bir süredir memleketteydim. çalıştığım şehre dönmek için izin istedim. ek olarak sgk tescil belgemi ekledim.
  • 22 mayıs cuma günü (dün) saat 16:00’da farklı bir ilde doktor randevum bulunuyordu. şu saat oldu hala “işlem sürecinde”. belki gelecek haftaya sonucu çıkar!
  • tanım yok. milyon tane tanım girilmiş zaten. direkt soruma geçiyorum;

bu zımbırtıyı almak için yalana dolana başvuralım mı yoksa 27-28 mayıs gibi yasak kalkar mı? duyumu olanlar kulagimiza fisildarsa cok seviniriz.
  • gençlerimiz izin belgesi diye yırtınırken, yolda doğru düzgün yürüyemeyen 65 yaş ve üzeri kişiler şu an ortalıkta fıldır fıldır dolanmaktalar.
    yaklaşık 3 aydır kendi isteğim ile sayfiyedeyim. son 1 aydır havalar ısınmaya başladı, önce akp torpillisi yandaşlar çoluk çocuk geldi sonra yalan dolan ile bin bir takla atıp izin belgesi alanlar yine çoluk çocuk doluştular. şimdiyse 65 yaş ve üzeri yanlarına ikişer kişiyi de alarak geliyor.

dün 5m migros tıka basa bu insanlarla doluydu. sosyal mesafe yok, bencillik diz boyu, sadece ben ben ben diye geziyorlar ortalıkta. kasiyerler ve güvenlik görevlileri, sosyal mesafeye uyalım dedikçe, bu beyinsizler "biz iki aydır evde hapis kaldık, gezmek bizim de hakkımız, aha elimizde belge var istediğimiz yaparız" diye çemkirip durdular.

neden sadece 65 yaş ve üzeri? gençleri ve çocukları neden hapsediyorsunuz hala evlere?
  • belediyenin oturdukları binayı riskli yapı ilan edip tahliyesini istemesine ve içerisinde yaşayan annem ve kardeşimin başka kalacak yerleri olmamasına rağmen il dışındaki evlerine taşınmaları için alamadığımız izin.
    başka ne gerekçe sunabilirim diye düşünüp duruyorum, bir başvurumuz güya gerekçemiz bakanlık kriterlerine uymuyormuş, diğeri ise gerekçe bile gösterilmeyip seyahat izni verilemez cümlesiyle reddedilmiş. elimizde gerekçelere dair belgeler var, gerekçelere bakılmayıp kafadan red veriliyor herhalde.
    edit: bilmem kaçıncı kez yaptığım başvuru da reddedildi ve buraları okuduğumda pek çok insan aynı sorunu yaşadığını görüyorum. eklenen belgelere, yazılan başvuru metnine bakılmadan otomatik red verildiğinden emin oldum. 60 yaşında kadınla kızını sokakta bırakmaya niyetliler herhalde. 199'u arıyorum telefona cevap veren yok, kaymakamlığa gidiyorum izin kelimesini duyduklarında binaya geçişe bile müsade etmeyip e devlet üzerinden başvuru yapmaya yönlendiriyorlar görevliler.
  • ikametgahım ve şahıs şirketim izmir'de ben istanbuldayım bu durumda otobüsle şehir izmir'e gidebilir miyim merak ediyorum. bilen yazarlar yeşillendirirse harika olur.
  • 65 yaş üstü anneme ve babama saniyesinde kaptığım izindir. 1 ay kafa dinlicem.
    e devletten başvurduk. ikamet adresi izmirdi gidilecek adrese orayı yazdık. yanında gideceklere annemin adını yazdık. başvura tıklamamla beraber babama onay smsi geldi. 27 mayıs çıkış tarihi dedik ama 3 gün gidiş süresi verdi.
136 entry daha