490 entry daha
  • 3 hafta içinde 4 kere başvurduğum belge. sonuncusu onaylandı. gümüşyaka' da belge kontrolü yapıldı.
  • 1 haziran sonrası ankara ya gidiş için izin almaya gerek kaldı mı ? bilenler bilgi verebilir mi ?
  • arkadaşlar 65 yaş altı iseniz,seyahat izin belgesine ihtiyaç yok.
    18 yaş altındakiler ise,
    aileleriyle birlikte izin almadan seyahat edebilecek.

kaynak
  • iki gün önce cenazeye gitmek için izin belgesi almaya çalıştım. telefondaki bayan izin belgesini oluşturduğunu, telefonuma onay mesajı geleceğini kontrol noktalarında onu göstermemin yeterli olacağını söyledi. yani yola çıkmak için onay mesajının gelmesini beklemem yeterliydi. iki gün geçti cenaze sebebiyle günübirlik bir yolculuk için almak istediğim izin belgesinin onayı hala gelmedi.

1 haziranda yasak kalkacak. ben hayatımda kendimden çok sevdiğim birini kaybetmenin acısını yaşıyorum. virüs arada kalan dört günde bitecek herhalde ki ben böyle bir günde son görevimi yapamadım. 65 yaş üstü birini bilmemnereye götüreceğim desem daha mı kolay olurdu? onu da merak ediyorum. böyle durumlarda cenaze sebepli belgelere öncelik tanınması gerekmiyor mu?

zaten oldukça yıpratıcı bir sürecin (bence son günleri olmasada) prosedür olarak son günlerinde böyle bir yıkım daha yaşamaktan dolayı son derece üzgünüm. bu dönemde izin alıp yazlığına giden insanları gördükçe de daha çok hırslanıyorum. üzgün, mutsuz ve yıkığım sözlük.
351 entry daha
hesabın var mı? giriş yap