• bugün kendi odasında bir öğrenciyle girdiği dialog ile beni benden almış insan :
    -hocam meraba bişii sorcaktım
    -neyle ilgili ?
    -erasmus. (bkz: erasmus exchange)
    -git yeşime sor (yeşim=asistan)
    -olur...
    tam kapıdan çıkarken
    -ne soracaksın ?
    -ee hocam bana lyon çıktı da ben parise gitmek istiyodum
    (kapıyı göstererek) – çık o zaman git.
    (bkz: erdener abi)
  • akademisyen. tanımam etmem. ama bir programda "siz liberalller" diyen birini "biz sosyalistiz" diye azarlamıştı. dün mirgün cabas'ın programında, "chp'nin önerdiği bedelli askerlik yasası" tartışmasında, sırf chp'nin önerisine muhalif olmak için "bu ülkeye ordu da lazım" deyiverdi. akp'yi savunmak için yada chp'ye her durumda karşı çıkmak için bu kadar da olmaz be hocam. kafam karıştı, liberal midir, sosyalist midir, militarist midir anlayamadım.
  • hala bedevi parisi'nin seçimi kaybettiğini kabullenemeyen iktisatçı.

bitti abicim o dönem.

anladık liboşsun da bu körü körüne savunduğun adamlar liboş deği ki, bu neyin mazoşizmi?

akademisyeninin bile kafasının karışık olduğu bir ülkede yaşıyoruz, ne mutlu...
  • nedenini tam olarak anlamasam da; bu akşam seyrettiğim ntv soruyor programında neredeyse "ama chp'nın de gözünün üstünde kaşı var" şeklindeki karşı çıkışları yüzünden chp yi hiç sevmediğini düşündüğüm televizyon yorumcusu. sanki chp "siyah" dese kendisi beşiktaş taraftarı kadar otomatik bir dil dönmesiyle "beyaz" diyecektir, yok eğer chp "beyaz" dese "üç beyazdan sakınmak gerekir" diye ferman verecektir.
  • ne olmadıgını sananlara az önce canlı yayında daraltılmış bölge artı yüzde beş barajını gidip kapalı devre toplantılarda cilalayarak sunduğuna dair yaptığı itirafa bakmalarını salık verdiğim hayal kırıklığı gözlerinden okunan zatı muhterem

kabul etmedikleri için beni dinlemediniz böyle oldu diye açık açık da çemkirmekte ve burnundan solumaktadır

siz hala ne olmadığını sanmaya devam edin
  • radikalde yazıyor bugünkü yazısı:
    http://www.radikal.com.tr/…in-gursel&categoryid=101

"..2007'de oylarını %47'ye çıkarmasında, ekonomik istikrar ve yüksek büyümenin sonucu düşen yoksulluk ve iyileşen gelir eşitsizliği vardı.."

papağan gibi ezberlemiş söylüyor istikrar da istikrar, bu gizli yandaş ağzından artık herkes bıktı. düşen yoksullukmuş, asgari ücret 715 tl değil mi kardeşim, sen ne anlatıyosun??

yüreğin varsa cezaevindeki öğrencileri, silivri'de senelerdir suçsuz yere yatanları, işkence görmüş ve işkencecisine mektup yazan kadınları anlat da görelim.
  • cnn turk secim ekraninda ust barda donen sonuclarin hatali olduğunu studyoda fark eden tek kisidir.
  • yandaş iktisatçıların en sinsilerinden.
  • adamın ses tonundan resmen akp nin tek parti iktidar olamayacağına üzüldüğü belli oluyordu. zaten ysk nın yayın yasağı kalktıktan sonra, emin çapa nın verdiği simülasyona olan çıkışından şüphelenmeye başlamıştım. sonrasında da bizleri yanıltmadı seyfo.
  • kendisi hakkında şöyle bir hikaye anlatılır.. her zaman katıldığı televizyon programlarından birinde ekonomi, para piyasaları hakkındaki yorumlarına kaptırmış devam ederken yanındaki spiker kız "hocam kusura bakmayın bir son dakika gelişmesi.." diyerek lafını keser ve çinde tren kazasında çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu bildirir. sonuna gerzek bir yorum ekler, akabinde "değil mi hocam siz ne düşünüyosunuz?" diyerek topu seyfettin gürsel'e atar.. iki dakika önce imf ve enflasyondan bahseden seyfettin'in tepkisi nettir: "o kadar insanı doldurursan trene, tabi kaza olur.."

efsanemidir bilinmez ama efsane bile olsa seyfettin'i anlatır bu hikaye, umarsız bir çocuğun haykırışları gibi.
hesabın var mı? giriş yap