şükela:  tümü | bugün
  • seviyorum isimli sarkisiyla gonlumuzde taht kurmus, hakki bulutgillerden bir sarkici.

seviyorum (nakarat kismi)

"varsin bana kiskanc erkek desinler
    varsin bana kazak erkek desinler
    varsin dedikodumuzu etsinler
    seviyorum ne derlerse desinler"
  • buyuk sehirlerde taninmaz, kocasinan, bagcilar vs. gibi dogu, guneydogudan gocen insanlarin yasadigi mahalleler disinda. ama ciktigi bolgede, adiyaman'da, gaziantep'te, malatya'da, adana'da ciddi bir dinleyici kitlesi vardir. kahtali mici'ya benzetilebilir bu acidan..
  • yol ver dağlar isminde bi albümünü dinleme şansım olmuştu. bu albümden bir şarkısına çektiği videoklipte e5 in ortasında çilingir sofrasi kuruyordu. ilginç bir kişilik* olduğunu düşündüm
  • tuncelilidir kendisi eski popülerliğini kaybetmiştir bugünlerde.dırdır etme isimli şarkısı mahsun kırmızıgül tarafından coverlanmıştır.
  • sesi ve fiziği ile gönüllerde taht kurmuş bir sanatçıdır. dinlemeyenlerin kaybı büyük dinleyenlerin çilesi çoktur.
    (bkz: sting seyfi duet in istanbul)
  • kaset kapaklarının hemen hepsinde oduncu gömleğiyle profilden poz veren bir istikrar abidesidir.
  • pek az bilinen ve ismi anılan bir taşra müzisyenidir. sesinde taşranın hep aradığı bir netlik-sadelik vardır, yalan sezmek imkansızdır.. arabesk piyasası içerisinde kendisini bir yere koymak gerekirse, bu çabanın boşa çıkacagı aşikardır. çünkü kendisi kimseyle kıyası kabul etmeyecek kadar bilinir ve çalınır taşrada.. taşra dediysek akıllara sadece anadolu'nun ücra vilayetleri gelmesin; büyük şehirlerin en tumturaklı arabesk kokan köşeleri de hesaba katılsın. klasik arabeskin en hibrit formunu temsil eder diye atıp tutabilirim hakkında. çünkü belli bir çizgisi yoktur, nadiren yenilikler peşinde koşar..bazen kendini bilmeyen bir arabesk alıcısı türü olan asimile delikanlılar zümresine şarkılar yaptığı da olur.

gözümde, en önemli özelliği ise piyasaya çıkmış ve meşhur olmuş şarkıları yeniden yorumlamasıdır. sürekli yenilenen arabesk piyasasını takip edebilmek için bir yılda üç albüm çıkardığı dahi olmuştur. misal küstüm şarkısı piyasaya çıkar; "seyfi doğanay" parçayı severse soyler; kimi zaman boşa çıkar bu çaba, kimi zaman da parçanın ününe ün katar. istediği her şarkıyı yorumlayabilmesinin kendisine duyulan şarkıdan ileri geldiğini düşünmekteyim.

birçoğumuzun mahsun kırmızıgül ile bildiği "italik arabeskçi duruşu"nun asıl temsilcisidir. açık alnı ve kendinden bıkmış bir hal ile çektirdiği albüm kapaklarıyla arşivlenesidir.

ve dahi, saçlarının boya olduğuna dair derin şüphelerim vardır..