• (bkz: huysuz virjin)
 • kırk yaşına kadar sskda memurluk yaptıktan sonra kendini parasızlık yüzünden sahnede bulan ve deniz subay kolejinde son sınıfa kadar okuyup ayrılan eski memur
 • 1957-58 yillarinda dedemle askerlikte ayni kogusta kalan ne olacagi o gunlerden belli sahis. askerlik de bile buna $arki soyletip dans ettirirlermi$.
 • 1931 dogumlu, trabzonlu hafız mehmet efendinin cocugu..bagazici lisesi, deniz koleji mezunu..ingiliz filolojisi egitimi almis..bir donem sosyal sigortalarda memurluk yapmis..show tv bircok kez onun yuzunden kapatilmis..tatli bir adam..
 • seyfi dursunoğlu (huysuz virjin), 1932 yılında trabzon'da doğdu. deniz lisesi'ni bitirdikten sonra ingiliz filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak sosyal sigortalar kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl ssk'de devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te huysuz virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

  önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. her yıl izmir fuarı'nda sahneyi türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. izmir fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm türkiye'de kendinden bahsettirdi. seyfi dursunoğlu, huysuz virjin karakteriyle en büyük sıçramayı trt'de öztürk serengil'in yarışma programına katılarak yaptı.

  türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde huysuz virjin'in öztürk serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. seyfi dursunoğlu, huysuz virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

  (bkz: kim kimdir/#3781892) *
 • an itibarıyle ekranda huysuz virjin olarak değil orijinal kimliğiyle görünen sanatçıdır.
 • hayat hikayesinin katinanin elinde makasi adli kitapta anlatıldıgı kişi.
  zor bir cocukluk ve genclik yasamis, ailesinde genelde hor gorulmus, 19 yil sskda calismis, maddi nedenlerden oturu huysuz showlarina baslamis, son derece titiz, kuralci ama hala tatli adam.
 • "türkiye'de eskiden bu kadar hırsızlık, gasp ve şiddet olmuyordu. ama artık istanbul, tıpkı amerika gibi sokaklarına caddelerine girilemeyen bir yer olmaya başladı. bunun temelindeki neden, eğitimsizlik tabii. anadolu'dan gelen ve tuğla taşımaktan başka bir yeteneği olmayan genci eğitmezseniz, büyük şehirde problem başlar. ben de bu yüzden çocukların eğitimi için çalışan bir vakfa mallarımı bağışladım." diyerek istanbul çengelköy'de bulunan altı milyon ytl değerindeki lüks villasını ve dört milyon ytl nakit parasını türkiye eğitim gönüllüleri vakfı'na bağı$layan $ovmen. ünlü sanatçının tüm malvarlığı, öldükten sonra tegv’ye geçecekmi$.*

  http://www.sabah.com.tr/…e451aaa50aea3d99f39aa.html
 • gelmis gecmis en iyi sanatcılardan biridir kanımca. yaptıgı olay sunuculuktan da otedir. yasına ragmen enerjikligine hayranım kendisinin. yıllardır gundemde kalmak icin hicbir suni hareket yapmamıstır. sadece isiyle gundeme gelmistir, iste bu yuzden de takdir edilesidir. begenmedigi, sevmedigi seyleri digerleri gibi iki yuzlulukle gizlememiştir, insanların yuzune vurmustur. yıllarca herkes onu huysuz virjin olarak bildi. bu da yarattıgı tipin ne kadar basarılı oldugunu gosteriyor aslında.
 • ben daha küçükken,daha virjinin ne demek olduğunu bile bilmezken anneannemle beraber izlerdik kendisini huysuz virjin olarak..
  bir programını erkek olarak mı yapmıştı yada erkek olduğunu mu göstermişti hatırlamıyorum ama erkek olduğunu görünce çok büyük hayal kırıklığına uğramıştım..
hesabın var mı? giriş yap