şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çankırı belediyesi gençlik spor kulübü güreşçilerinden. işitme engelli. avrupa şampiyonasında şampiyonluğu bulunuyor. çankırılı. şampiyonluk haberi şurada.
  • başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.

(bkz: avrupa şampiyonu sporcunun tuvalet temizlemesi)
  • olimpiyat üçüncüsü, dünya ikincisi, avrupa şampiyonu işitme engelli milli güreşçi. yüce türk devleti kendisine paspasçılık görevi vermek gibi büyük bir iyiliğe imza atmış! işte türkiye'de şampiyonlara ve engellilere verilen değer budur! sayın bahçeli ve sayın erdoğan gibi siyasetçiler tank-top siyaseti yapmadan önce kendi insanlarına değer vermeyi öğrensinler, çünkü asıl milliyetçilik budur...

https://tr.sputniknews.com/…66-seyfullah-karadeniz/
  • paspas yapmanın insanı aşağılayan bir iş olduğunu öğrendik. sorsak işçi, emekçi falan filan diye üfürürler. bunların çocukları okula başlayınca yerden çöp al diyen öğretmenlere saldırıp darp ediyorlar. sorsan çevrecidir. japonya'da herkes kendi okulunu temizliyor, görevli yok.

burada garip olan hiçbir sporcuya bu yapılmazken bu kardeşimize paspas yaptırılması. bana kalsa sporcular antreman sonrası kendi çalıştıkları yeri kendisi temizlemeli. bunda utanacak veya ayıplanacak bir durum yok.

salih uçan türkiye'de ben kramponları atıyorum birisi temizliyor, burada * herkes kendi kramponlarını kendisi temizliyor demişti. zihniyet farkı bu işte. evet.
  • başarılı bir sporcu. bu hikayedeki tek tuhaflık, başka sporculara (basketbolculara, futbolculara) şampiyonluk (veya şampiyonluğa yakın) bir şeyler aldı diye, ev, araba ve paralar dökülürken bu arkadaşa bir şey dökülmemesidir. yoksa, paspas yapmak da iştir, çay getirip götürmek de iştir, çöp toplamak da iştir, çalışıp para kazanıyoruz. neresi ayıp?
  • adam uluslararası arenada şampiyon oluyor, bayrağımızı dalgandırıp, milli marşımızı okutuyor, yapılan muameleye bak, yazıklar olsun.