şükela:  tümü | bugün
 • çok enteresan bir ters algı. böyle bi durum pratikte zaten var çünkü. ve asas sorunda tam bu!

  şeyh said vb. tarikatçı, aşiretci kürtlerin torunları gereken teveccüh ve saygiyi medya, iş dünyası ve politikada zaten haksız olarak(!) aldılar-alıyorlar!

  hiç karizması boyu posu ya oyunculuğu olmayan
  necati şaşmaz kadiri tarikati seyhinin torunu, bim'in kurucusu cüneyd zapsu seyh said'in torunu ya akrabası, mehmet ali erbil'in dedesi kürt ve said bağlantılı mi bilmiyorum,
  ama seyh said gibi tarikat şeyhi bir cumhuriyet düşmanı olarak asıldı.... torunu mehmet ali erbil laik türk toplumuyla taşsak geçerek seviliyor. bu liste uzayip gidebilir.

  türkiye'nin şeyhler dervişler memleketine dönmesi sebep mi sonuç mu?
 • artık tamamıyla bilinçli olarak yaptıklarını düşündüğüm halklarin demokratik partisinin kendi tabanını türkiye'nin değerlerinden uzaklaştırma hareketinin bir parçasıdır. bakıyorsunuz adamlar pkkya terör örgütü demiyor devam ediyorsun senin şehir ismini kabul etmiyor, ermeni soykırımı çığırtkanlığı yapıyor en son kalkıp ülkede herkesin fikir birliğinde buluştuğu konuya bile taban tabana zıt açıklama yapıyor. bu adımların amacı şahsımca hayalini kurduklari ayrılmaya tabanlarıni hazırlamak için atatürk milliyetçiliğinin kapsayıcılığına, kaygıda ve kıvançta birliğe savaş açmış durumdalar ortak payda gibi bir dertleri yok
 • şeyh sait ve 47 arkadaşına tekte gireyim
 • hasiktir ordan ittifak yaptigiymis akp li fatih tezcan in saygıyla anmasi ne olacak kimler kimlerle beraber goruyoruz
 • sadece kürtçülerin değil, islamcıların ve akp’nin de andığı, sevdiği, savunduğu kişidir. gerçekte kürtlükle bir ilgisi yoktur, amaçlı hilafettir; bu açıdan bakarsak islamcılar bu konuda daha samimidir fakat şeyh sait’i de öne süren, arkasında organizasyonu kuran kürt azadi örgütüdür (örgüt de ingiltere ile bağlantılıdır ve o dönemki kabinede örgüte silah ve para desteği verilmesi dahi oylanmıştır, kürtler aldıkları silah desteği ile ilk başlarda türk ordusuna karşı üstünlük kuruyor gibi gözükseler de aşiretlerin kendi aralarındaki kavgalar ve yağmalar yüzünden birlikleri bozulmuş, atatürk’ün de ne yazık ki aşiretlere toprak reformu konusunda taviz vermesi üzerine bir çok aşiret devlete dönmüş ve isyan o şekilde bastırılmıştır). o yüzden şeyh sait denen kişi hem kürtçü hem de islamcı bir isyanı örgütlemiştir fakat kürt kimliği sahada etkili olamamıştır, bu sebeple işe hilafeti sokmuşlardır. e sonunda da haklı olarak tertemiz asılmışlardır. bugün doğuda bir kürt sorunu varsa, aşiret sorunu varsa, eğitim sorunu varsa bunun en büyük kırılma noktası bu isyandır, üstüne bir de musul ve kerkük konusunda geri çekilmek zorunda kalmışızdır, en karlı çıkan gene ingilizler olmuştur. kürtçülerle islamcılar da isyan ettik diye övünsünler, anca ingilizlerin bokunda boncuk ararsınız.

  konu hakkında daha detaylı bilgi için;

  (bkz: şeyh sait ayaklanması /@magracer)
 • hdp çizgiyi içice aşmıştır. bu söylem kapatılmasına, eylemlerinin son buldurulmasına, gerekirse kesin yöntemlerle toplumdan dışlanmasına yeterlidir.

  hdp, bu uç açıklamalar sayesinde umarım chp ve iyi partiden de uzaklaşarak düşman grup boyutuna gelir. iyi parti ve chp de bu açıklamayı destekleyecek, sezgin tanrıkulu ve birkaç tatlı su hümanisti görünümlü belirsiz dışında kimsenin çıkacağını sanmam.

  not: iskilipli atıf denen şerefsizi de ananlar aynı kategoridedir. menzil şeytanları, ismailağa bu örgütler kapatılmalıdır.
 • (bkz: köpeksiz köyde değneksiz gezmek)

  nasılsa istiklal savaşı kazanımlarına saldırmak kolay. nasılsa cumhuriyetin müdafiileri yok.
  nasılsa türkiye cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi yetim.
  nasılsa türkiye’nin kurucu lideri savunmasız.

  işbirlikçisi bir yandan, haini diğer yandan. alçağı, şerefsizi, namussuzu, ahlaksızı bir yandan, hırsızı, puştu, istismarcısı bir başka yandan, herkes hıncı nispetinde saldırıyor devletimizin kuruluş felsefesi ve kurucu liderine.

  bunların tavrı şaşırtıcı ya da garip değil. köpeğe, neden köpeklik yaptın diye sorulamaz zira tüm yaptıkları köpeğin doğası gereğidir ancak köpekten kendini savunmayana pekala sorulabilir; neden kendini savunmadın ?

  şimdi biz de soruyoruz türkiye cumhuriyeti devleti’ne; neden kendini savunmuyorsun ?
 • işte hdp bu ülkede herzaman kürt ve bölge faşist milliyetçiliği yapan bir partiden öteye asla gidemeyecektir,bosuna partıye bas örtülü,hırıstıyan,ermeni,ezidi vs millet vekili doldurmasın,terör ile arasına mesafe koymadığı gibi zamanın da ingilizlere uşaklık etmiş isyanlarla merkezi hükümeti cok zor durumda bırakmış kardeş kanı dökülmesine vesile olmus iç isyanı çıkaranlara karşı gösterılen bu sempatinin tek bir amacı var düşmanımın düşmanı dostumdur,yani hdp pkk ermenistan yunanistan abd rusya bize düşman olan herkesle yatağa girer bunlara çekinmeden kucak dansı yapar bunu yaparkende en ufak utanma arlanma yaşamaz,bizde bu serefsizlere millet vekili maaşı öder besler semirtiriz
 • şeyh sait ve 47 arkadaşının ölüm yıldönümünde kemiklerini sikeyim.