şükela:  tümü | bugün
  • cem özerin bir programı vardı,
    ona konuk olmuştu ben çocukken..
    ''ben erkekken çok yakışıklıydım, 11 kız bozdum '' diye haykırmıştı.
    ''kız bozmak '' ne sordum ailem cevab veremedi.

hayatımda böyle bir yeri olan insan.
  • an itibariyle twitter da erol köseye öyle bir giydirmektedir ki...erol kösenin sikayeti üzerine polise verdigi ifadeden basliklar:

@twitsisi kullanıcı adı bana aittir, @drerolkose kullanıcı adlı erol köse ile eski eşcinsel arkadaşız.biz eşcinseller gırgır yapmayı çok severiz...

erol 0532 225 6* **nolu tel, benim 0532 628 2* **nolu telefonumdan arayip yazdiklarimiza gülerdik :)kayitlara bakilsin

twitterda esprinin dozu kaçmiş esprilere ''çakma'' adini veririz birbirimize çakariz sonra güleriz o benim hemcinsim
    ayrica erol kösenin eşcinsel olduğunu bildiğimden pipisinin boyunu biliri

birgün erol ile hengamede gay ve travesti clupte sohbet ediyorduk

erol köse ile hengame gay clupte eğleniyorduk, kafasi iyi oldu duygusallaşti ve bana '' benim pipim küçük 'dedi.

erol köse; ben aslında hetöreseksüeldim sisim ama pipim küçük benimle her kadın yatmıyor dedi, çok üzüldün bendede yokki vereyim dedim

erol kose bana pipim küçük diye kendi dedi! hatta 10 cm miş benden kiyak 1 cm de arttirdim

ne yapayim efendim adamin pipisine 1 cm ilave ettim, adamda mal büyüktüde bizmi küçülttük
  • kanal t medya grup başkanı... canlı yayına emekli büyükelçi inal batu'nun yerine yanlışlıkla bir çobanı bağlayan gülgün feyman'ı işten atmış, "gülgün feyman yerine haberleri çobana sunduracağım" diye abuk bir açıklama yapmıştır. kendisiyle ters düşmemek gerekir. acayip çirkefleşir. dilinin kemiği yoktur, ağzına gelen her şeyi söyler. olmadı internet sitesi kurar, hakkınızda yalan yanlış bir çok şeyi haber yapar.
  • konuşma ses tonu değişik, güzel bunun. diğer travestiler gibi değil. bir albüm çıkarmıştı yıllar önce. albümde toplumsal olaylara da değinmişti. bir şarkısında türk milletinin genel özelliklerinden falan bahsediyordu. diyordu ki: tipimiz bozuk biliyoruz, aynaya bakıp süsleniyoruz... klibi de vardı bu şarkının.
  • mehmet eymür'e göre jitem elemanıdır. kendisi de bu iddiayı "nereye çalıştığımı ifşa etmem" şeklinde cevaplamış. 28 şubat sürecinde de adı geçen sisi (lakabı) için jitem mensubudur denmesi artık hiç şaşırtıcı gelmiyor.
  • seyhan soylu gizemli bir kimse, internette hakkında çok da sağlıklı bilgilere ulaşamadım. örneğin 18 eylül 2008 tarihli hürriyet gazetesinde 1973'te istanbul'da doğduğu haberi yer alıyor (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9930532.asp), ancak kendisine dikkatlice süzenler bu tarihe şüpheyle bakacaklardır. 'güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye' göre 1950'lerin sonlarında sivas'ta doğdu, doğum adı ilyas tatar, sivas'ın güçlü ve etkin ailelerinden tatarlar üyesi (diğer ünlü tatarlar; balkan şampiyonu boksör seyfi tatar ve trt sanatçısı melek tan[evlilik sonrası adı; aslen melek tatar]). berrin cankat 14 şubat 2001 tarihinde milliyet'te yazdığı köşe yazısında seyhan soylu ile ilgili şu bilgileri vermiştir, oradan devam edelim;

"pazartesi günü, türkiye’nin ilk resmî transseksüeli sisi lakaplı seyhan soylu’yla ilgili bir haber yazdım. hatırlarsanız, istediği halde polis koleji’ne girememiş, demiştim. bu yazım üzerine, emniyet müdürlüğü’nden iki üç görevli, beni arayarak, daha detaylı bilgi verdiler. aktarıyorum:

erkek adıyla ilyas tatar (meşhur boks şampiyonu seyfi tatar’ın da akrabasıymış), 1973 yılında polis koleji’ne girmiş. ancak, daha birinci sınıftayken, okulla ilişiğini kesmişler.

resmî gerekçe, arkadaşlarıyla geçimsizlik ve uyumsuzluk.

ancak, asıl sebep bunun tam tersiymiş. bana bilgi veren emniyet mensupları, bir kadına asıl gerekçeyi açık açık söyleyemediler tabii. ama içlerinden biri "yatılı kolejimizden arkadaşlarıyla geçimsiz ve uyumsuz olduğu için değil, aksine, aşırı derecede uyumlu (!) ve geçimli (!) olduğu için atıldı. bilmem anlatabildim mi?" dedi.

o dönemde kolej ve akademi 6 yılda bitiriliyormuş. yani, 1979 yılında komiser yardımcısı rütbesiyle mezun olabilseymiş, sisi bugün, önemli bir ilin emniyet müdürü olabilirdi.

beni arayan memurlara, "sisi’nin sınıf arkadaşlarından, bugün yüksek mevkilerde olanlar var mı?" diye sordum.
    varmış da, daha da önce polis dayanışması varmış. nuh dediler, peygamber demediler."

http://www.milliyet.com.tr/…02/14/yazar/cankat.html
  • bir zamanlar, jitem'in, desteği ve bilgiyle "besleme"siyle çıkarılan strateji (1997) adlı derginin yayın yğnetmenliğini de yapmış.
    üstelik, bu dergi yayın politikası doğrultusunda bilgi vermenin dışında, jitem'in yarı-resmi amaçlarına da hizmet etmek üzere, silivri'de lüks bir plaj ve kamp yeri açıp, burada önemli şahsiyeterin gizli resim ve görüntülerini şantaj için kullanmak amacıyla da yayın hayatına sokulmuş.
    bknz: hanefi avcı, haliç'te yaşayan simonlar dün devlet bugün cemaat, sf:346,347
  • asıl mesleği polisliktir. bir dönem jandarma istihbarat teşkilatı’nın yayınlarında genel koordinatörlük yapmıştır.
  • bir zamanlar kibrista kurulan ve turkiyedekiyle alakasi olmayan finansbankin sahibiyle ask yasayip, bankaya hissedar olan travestiler kralicesi.
  • web sitesinden, portakal isimli şarkısını indirerek dinleme şerefine nail olduğum şarkıcımsı. şarkı diyorum ama, aslında yapılan şey; üç çocuk tekerlemesi, iki çıstak ve altta devamlı surette çalan portakalı soydum melodisinden ibaret sadece. eh düşününce tekerleme söyleyebilmek için muhteşem bir sese sahip olmaya da gerek yok zaten, çocuklar bile söylüyor sonuçta.. sisi neden söylemesin? anlamlı sözleri zaten boşver, kolay ezberlenebilir, akılda kalıcı sözler bulmaya da gerek yok, beyinlere çoktan kazınmış sözler neden değerlendirilmesin? hatta iki inatçı keçi ve beş çıstakla muhteşem bir şarkımsı daha yapılabilir diye düşünüyorum ben. sözlere bakalım mesela;

"bir köprüde karşılaşmış iki inatçı keçi (rapçi ağzıyla söylemek lazım burayı)
    hah hah hay... hah hah hay... hah hah hah hah haaay... " (buraya da şuh hatun kahkahaları) tamamdır.. bu da böyle bir önerim olsun.. portakal demişken aslında herkesin bildiği sözlerini de yazayım tam olsun;

portakalı soydum
    başucuma koydum
    ben bir yalan uydurdum
    duma duma dum

o piti piti karamela sepeti
    terazi lastik jimnastik
    başucuma koydum
    başucuma koydum
    başucuma koydum

portakalı soydum
    başucuma koydum
    ben bir yalan uydurdum