şükela:  tümü | bugün
 • son sinif 100 adet makina mühendisligi ögrencisini sinifta birakacagini ve mezuniyetlerini engelleyecegini resmen ilan etmis insan. bu arada birakacagi dersin adi da mühendislik etigi'dir.
  her ne kadar, ögrencilerin, ki buna ben de dahilim hem de basi çekenlerden biri olarak, yaptiklari essekligin önde gideni olsa da, yaptigi hareket ve hareketten çok tehditlerin yakisik almadigi asikardir

  bilim yolunda kendisine basarilar dilerim, ama egitim alaninda, etik alaninda, bana düsmese de naciz fikrim beraber çok yol yürümemiz gerektigidir.
 • 3 kredilik mühendislik ve araştırma etiği dersinden aa almama rağmen, mühendislik etiği dersinden dc ile geçmemi sağlamış kişidir. dersin zorunlu hale getirilmesi için uzun seneler uğraştıktan sonra, kendisinin bile ciddiye almadan ders işlediğini düşündürten hocamızdir seyhan hanım. eski zamanlarda yoklama almazken ve dersi dinlemek isteyenler gelsin gibi bir söyleme sahipken, zorunlu ders kapsamına girince zihniyetini birden değiştirmiş ve okulu uzatma tehditi ile öğrencileri yıldırmaya çalışmıştır. her ne kadar olumlu bir amaç için uğraşsa da uygulama yöntemindeki eksiklikler nedeniyle tam verim alamazsınız.
  ayrıca ilginç bir şekilde koridorda öğrencilerinin selamını almamak için köşe bucak kaçtığını gözlemlemiş ve bu davranışına bir anlam verememiştim.
 • lisans derslerinde muhtemelen yuksek ogrenci sayisi nedeniyle belki cok bire bir iletisime gecemediginden farkli seyler dusunuyor olabilir insanlar ama akademik basari olarak itu makina'nin termodinamik anabilim dalindaki bence acik ara en caliskan, en basarili ogretim uyelerinden biridir.

  tersi cok pis olmakla beraber asistanlariyla, arastirma grubundaki ogrencileriyle son derece geyik sohbetlere girebilecek kadar da rahat, komplekssiz bir insandir.

  entellektuel birikimi de saglamdir, kadin hareketlerinden arkeolojiye kadar bir cok konuda gercek anlamda okur-yazardir.

  o zamanki doktora hocasinin zerre alakasi olmasa da kendi basina daha turkiye'de hesaplamali bilimin zerresi yokken hesaplamali akiskanlar dinamigi uzerine calismis bir insandir. doktora ve yuksek lisans seviyesinde verdigi turbulans modelleme dersi de gayet iyidir.

  arastirma grubundan aselsan'dan tutun da yurtdisindaki saglam arastirma enstitulerine/universitelerine cok ogrenci gondermisligi vardir.

  kendi ogrencisini cok zorlasa da ve hatta yeri gelince cok kizdirsa da ogrencisini koruyan, kollayan cok iyi bir ogretmen ve bilim insanidir.