şükela:  tümü | bugün
 • geçtiğimiz günlerde antalya'da vuku bulan hadisedir.

  kime kızsam bilemedim, ama şoför haklı gibi.

  --- spoiler ---

  antalya büyükşehir belediyesi özel halk otobüsüne binen bir yolcu şoföre güzergahtaki durakları sordu ancak aldığı cevaptan memnun olamayınca sorularını tekrarladı. bunun üzerine şoförün "beni meşgul etmeyin, bakın orada yazıyor şoförle konuşmak yasaktır" demesi üzerine başlayan tartışma yumruklu kavgaya dönüştü. otobüsün arkasından biranda küfür ederek koşan kimliği belirsiz yolcu, seyir halindeki şoförü yumruklamaya başladı. tartışma, yumruklaşma o anda seyir halindeki otobüste bulunan yolcuların paniği kameralara yansıdı. olay geçtiğimiz günlerde antalya'da yaşandı. antalya büyükşehir belediyesi özel halk otobüsüne binen bir yolcu şoföre güzergahtaki durakları sordu. şoförün "durak vardır ama bilmiyorum durak harici indiremem" demesi üzerine sürücünün ' ağabey sen bu hatta çalışmıyor musun ya' cevabını verdi. şoför " ağabey ben bu hatta çalışıyorum ama şu anda travma geçiriyorum gözünü seveyim sordun durdun ya" dedi. "sen burada çalışıyorsun ben burada çalışmıyorum" diyen yolcuya " yolculuk esnasında şoförü meşgul etmeyin yazıyor bak, ağabey 900 kişi biniyor bu arabaya senin gibi herkes sordu mu bittim ben, 900 kişi diyorum 900," diyerek tepki gösterdi. " o zaman yapma bu işi" diyen yolcu, " ben sana insan gibi soru soruyorum" dedi. kardeşim beni meşgul etme diyen şoför , "21 senedir yapıyorum bu işi" deyince yolcu küfürler ederek otobüsün arkasından gelip direksiyon başındaki şoföre yumruk atmaya başladı. aldığı darbelerle direksiyon başında neye uğradığını anlamayan şoför yumruklara karşı koymaya çalışırken , otobüsün seyir halinde olması sebebiyle yolcular büyük panik yaşadı. tekme tokat yaşanan kavga sırasında otobüs şoförü bir ara direksiyonu terk edince panik daha da büyüdü. kavga, otobüs seyir halindeyken araç içinde de devam etti. bu arada durumu fark eden bir yolcu, şoför mahalli boş olan hareket halindeki otobüsü durdurmayı başardı. yolcuların araya girmesiyle otobüs içindeki kavga sona ererken şoför yolculardan polis çağırmalarını istedi. otobüsten inen yolcuyla şoförün kavgası, dışarıda da devam etti. dışarıdaki yumruklaşma da esnafın araya girmesiyle sona erdi.
  --- spoiler ---
 • insanlardaki tahammülsüzlüğü gözler önüne seren bir olay daha. anlamak gerçekten çok zor.

  ve tabii ki kavgaların olmazsa olmazı kadın çığlıkları :)

  edit : adblock kapatmak istemeyenler için link.
 • yolcunun yaptığı şey yanlış ama yolcuyu çileden çıkaran bir şoför var ortada. adam güzel güzel soru soruyor, sorduğu soruya karşılık sert yanıtlar almasına rağmen terbiyesini bozmuyor ama şoför resmen adamı çileden çıkarmış.

  herkes gergin, herkes sinirli bu ülkede. işini severek yapmıyorsan yapma kardeşim!

  tanım: haklıyken haksız duruma düşen bir adet yolcu içeren tartışma.
 • şoför biraz kaşınmış. kibar adamı bulmuş ego tatmini yapıyor.

  adam kibarca insan gibi soruyor. yolcu artist artist binip "dayıııı, bakale şuradan geçer mi" falan deseydi şoför o zaman kuzu kuzu cevap verirdi.
 • kadinin biri de sosyal medya manyagi herhalde, hemen kapmis telefonu video cekiyor adamlar yumruklasirken. (bkz: mahalle yanarken orospu sacini tararmis)
 • adam yerine geçmiş oturmuş, şoför hala arkaya laf sokuşturma derdinde, apaçık adamı tahrik ediyor. sonrası malum, karşılıklı yumruklaşma ve seyir halinde tehlikeye giren yolcuların çığlıkları.
  bu işi 21 senedir yapıyormuş, arkadaşı istanbul'daki otobüs hatlarına şoför olarak atayalım o zaman her gelene kafayla girişsin, oh ne ala memleket...
 • baştan belirteyim; şoför katıksız orospu çocuğu. memlekette taksicisinden, minibüs-otobüsçüsüne kadar tüm şoförler orospu çocuğu gibime geliyor.

  yolcu çileden çıkıp saldırıya geçene kadar yerden-göğe kadar haklı. (seyir halinde saldırması delilik ama) kaç kez bu tip yavşak şoförlerle sırf şu raddeye gelmemek için çenemi kapatıp yerime oturduğumu bilirim ama nihayet biri kıllı buruna denk gelmiş.

  piç kurusu, bulmuş garibanı rol kesiyor. adamı böyle sikerler. içimin yağları eridi.
 • yolcunun sonuna kadar haklı olduğu kavgadır. yolcu insan gibi bilmediğini yardım istediğini belirtiyor. ama yolcunun insanlığını başka türlü yorumlayan çomar adamın tersine tersine konuşuyor. güzelce dayağı da yiyor. afiyet olsun
 • söför olayı gereksiz uzatmıştır edepsiz tavrı ile dayağı haketmiştir
 • şoförün bir türlü susamadığı olaydır. şoförle konuşmayın yazıyor diyor kendi susmuyor, otobüs kullanıyorsun kardeşim. kaç kişinin canı emanet adam orada yolcuyla laf yetiştirmekle meşgul. sonra dayağı yedi.

  alsdjalksdj çok güldüm lan videoya, bir de allah affetsin, şiveler çok komik geldi.